Pluginy Acrobatu a Readeru zdarma - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


PDF - Adobe Acrobat

Pluginy Acrobatu a Readeru zdarma

1. února 2001, 00.00 | Stáhněte si některý z dvaceti pěti freewarových doplňků rozšiřující schopnosti Adobe Acrobatu a Readeru.

Jednou z největších výhod produktů Adobe je možnost jejich neomezeného rozšiřování s pomocí specializovaných doplňků - pluginů. I když se většinou jedná o komerční produkty, najdou se i takové, které jsou uživatelům dostupné zdarma. Platí to i o doplňcích pilotních aplikací Adobe pro práci s PDF dokumenty, tedy editoru Adobe Acrobat a prohlížeče Adobe Acrobat Reader.

V našem článku přinášíme přehled těchto doplňků a věříme, že alespoň některý z nich vám bude k užitku.

Addendum Software
Print Current Page (Mac/Win)
Do prostředí Acrobatu a Readeru přidává tlačítko pro vytištění aktuální stránky dokumentu na výchozí tiskárně.

A Round Table Solution
Collapse Bookmarks (Mac/Win)
Automaticky sbalí všechny bookmarky na první úroveň - výborný nástroj pro práci s publikacemi obsahující mnoho bookmarků v různých úrovních.

NewPage (Mac/Win)
Doplněk, který přivítají zejména ti, kdo tvoří v Adobe Acrobatu formuláře. Tento plugin totiž umožňuje vytvořit prázdný PDF dokument (příkazem File-New) nebo přidat prázdnou stránku (příkazem Document-Add Page).

Computerstream Ltd.
Bookmark Find (Win)
Do toolbaru Readeru nebo Acrobatu přidá tlačítko, přes které nabízí dialog pro vyhledání bookmarku obsahujícího zadané slovo. Poté umožňuje přejít do té části dokumentu, na kterou bookmark ukazuje.

Title Plug-In (Win)
Zobrazuje obsah pole Document Title v záhlaví Acrobatu, aniž by musela být aktivována vlastnost "Resize to centre of screen".

Cycore
Cult3D (Win)
Doplněk umožňující v prostředí Acrobatu a MS Office vytvářet interaktivní třídimenzionální objekty. Široká škála použití ve výukových a propagačních materiálech, optimalizovaná velikost vytvářených dokumentů. Podrobněji se budeme produktem zabývat v některé z našich příštích recenzí.

Dionis
Ari's Ruler (Mac/Win)
Pravítko pro měření PDF dokumentu na obrazovce. Měří v jednotkách nastavených v preferencích Acrobatu (General Preferences). Pro download nutná registrace.

Digital Applications, Inc.
DAClose (Win)
Redukuje počet otevřených dokumentů v Acrobatu na maximálně osm. Před otevřením devátého dokumentu se uzavře naposledy otevřený dokument.

MailPDF (Mac)
Odeslání právě otevřeného dokumentu zvoleným klientem elektronické pošty (příkazem File-Send Mail...), pouze pro PowerMac. Dokumentaci v PDF formátu naleznete zde.

PlaceHolder (Mac/Win)
Otevře dokument na naposledy zobrazené stránce. Dokáže pracovat s chráněnými a uzamčenými soubory i se soubory na CD-ROM. Nijak nemodifikuje PDF dokument, pracuje s vlastním konfiguračním souborem. Uživatel může stanovit, na které soubory se má činnost doplňku vztahovat.

ReversePages (Mac/Win)
Obrátí pořadí všech stránek v dokumentu.

ShowBookmarks (Mac/Win)
Zobrazí panel s bookmarky, pokud právě není zobrazen a daný dokument bookmarky obsahuje.

TriState (Mac/Win)
Nahradí tři navigační tlačítka pro stránkový náhled a tři tlačítka pro zoom tlačítkem jediným. Šetří tak místo na toolbaru.

Enfocus Software
Browser (Mac/Win)
Poskytuje navigaci v low-level hierarchii PDF objektů daného dokumentu a zobrazuje popis zvolené stránky. Užitečné především pro vývojáře pluginů, školitele či zvídavé osoby.

EyeDropper (Mac/Win)
Zobrazí korektně informaci o barvě (barevný mód, komponenty, přetisk) a typu (line art, text, pixel image) daného objektu získanou přímo z jeho PDF specifikace (a nikoli RGB obrazovky).

Guides (Mac/Win)
Umožňuje pokrýt stránku až pěti typy různobarevných vodítek, které lze spolu s jejich nastaveními uložit do souboru pro opakované použití.

Measure (Mac/Win)
Dokáže přesně změřit vzdálenost (horizontální, vertikální, diagonální) a úhel mezi dvěma libovolně zvolenými body na stránce. Během proměřování je možné posouvat obsah okna a měnit velikost jeho zobrazení.

PDF Solutions
Bookmark Counter (Win)
Poskytne celkový součet bookmarků obsažených v dokumentu, popisky bookmarků vypíše do zvláštního textového souboru.

Clone-Link (Win)
Umožňuje současnou editaci vlastností více odkazů. Volný pro nekomerční užití, registrace nutná zde.

PubStec
Action (Win)
Dokáže k danému odkazu či jiné anotaci přiřadit určitou akci, jako je spuštění externí aplikace nebo využití funkce jiného pluginu. S jeho pomocí lze rovněž spojit daný odkaz s textem, který se po zvolení odkazu extrahuje na zadanou pozici.

PDFTree (Mac/Win)
PDFTree patří mezi aplikace, které poskytuji uživateli informaci o struktuře PDF dokumentu na úrovni základních objektů.

PolyLink Lite (Win)
Umožňuje vytvářet polygonálně ohraničené odkazy. Odkazům vytvořeným uvedeným způsobem lze přitom přiřadit provedení nejrůznějších akcí.

Starter (Mac/Win)
Umožňuje do nabídky Acrobatu přidat libovolné množství "nástrojů" - odkazů na externí programy a soubory. Na uvedené položky nabídky pak lze do dokumentů vkládat odkazy.

Christian P. Vanderdorpe
PDF2Doc (Win)
Doplněk, který potěší leckterého majitele hanheldu PalmPilot. Umožňuje totiž prostřednictvím Acrobatu exportovat obsah PDF dokumentu do formátu PalmPilot DOC, zobrazitelného na Pilotu v různých editorech a čtecích programech. Převést lze zvolenou stránku, stránky v určeném rozsahu nebo celý dokument. Extrahuje ovšem výlučně text.

William Yates
ACE (Win)
Plugin umožňující extrahovat z PDF tabulková data a uložit je ve formátu HTML Table či TAB delimiter file.

--

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Sazba  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » PDF - Adobe Acrobat  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: