Samsung rozšiřuje nabídku UHD monitorů pro běžné uživatele i profesionály - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Hardware

Samsung rozšiřuje nabídku UHD monitorů pro běžné uživatele i profesionály

Samsung UHD

17. června 2015, 08.04 | Samsung UE590 a UE850 jsou jedinými UHD monitory, které podporují technologii AMD FreeSync. Kromě nadstandardního výkonu vynikají širokými možnostmi konektivity, včetně USB 3.0, ergonomickými prvky a úspornými funkcemi.

 

Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. zařazuje do svého portfolia monitorů s ultra vysokým rozlišením (UHD) dvě nové série: UE590 a UE850. Reaguje tak na potřeby jak spotřebitelů orientovaných na zábavu, tak profesionálů zaměřených na detaily. Celkem pět nových modelů UHD monitorů Samsung s úhlopříčkami 23,5 palce, 28 palců a 31,5 palce nabízí ostrý kontrast, rychlou dobu odezvy a vysoký výkon. Monitory tak zprostředkovávají více živý vizuální zážitek bez sebemenšího rozptylování.

 

Sérii UE590 tvoří 23,5palcový a 28palcový model. Novinky zaujmou fanoušky zábavy ve vysokém rozlišení a vášnivé hráče počítačových her, kteří vyžadují dokonalé vizuální detaily. Série UE850 (23,5palcové, 28palcové a 31,5palcové modely) má vylepšené rozlišení a výkon pro profesionální, kreativní a analytické úlohy. V kombinaci s ergonomickými prvky a funkcemi, které jsou šetrné k životnímu prostředí, zajišťují monitory UE590 a UE850 kompletní vizuální zážitek.

 

„Přesnost zobrazení s takřka živým podáním barev je rozhodující pro zážitek ze sledování. Takto kvalitní obraz zprostředkovává dokonalý zážitek ze zábavy v domácím prostředí," říká Seog-gi Kim, viceprezident a ředitel týmu Enterprise Business divize Visual Display Business ve společnosti Samsung Electronics, a dodává: „Naše monitory UE590 a UE850 řeší různé potřeby spotřebitelů od laiků až po odborníky. Pokračujeme tak v rychlém přechodu zobrazovací technologie a propagačních panelů na nový standard UHD."

 

Vylepšený výkon

Prostřednictvím více než 8 milionů pixelů a čtyřnásobně detailnějšího zobrazení než FHD zprostředkovávají monitory Samsung UE590 a UE850 nejkvalitnější možný obraz.

 

K tomu jim dopomáhá řada funkcí vylepšujících obraz i herní prostředí. Série UE590 a UE850 jsou jedinými UHD monitory, které podporují technologii AMD FreeSync. Tato technologie synchronizuje obnovovací frekvenci monitoru se snímkovou frekvencí AMD grafické karty uživatele pro plynulé, citlivé hraní her bez trhavého pohybu. Doba odezvy o délce jedné milisekundy zároveň hráčům umožňuje sledovat na 28palcových monitorech i nejrychlejší akci zřetelně a bez pohybového rozostření a stínů. Obnovovací frekvence 60 Hz ještě více zamezuje kmitání a podporuje hladší zobrazení bez rušivých elementů.

 

Univerzální konektivita

Pokročilé možnosti připojení nových UHD monitorů Samsung dávají uživatelům větší flexibilitu a pohodlí. Obě série mají integrovaný Display Port (DP) a HDMI porty. Byznys monitory UE850 s úhlopříčkami 28 a 31,5 palců mají rozhraní Quad, které se hladce propojuje s DP 2.1, miniDP, HDMI 2.0 a HDMI 1.4a. Jak HDMI 2.0 tak DP 2.1 podporují rozlišení 4K při 60 Hz, což je dvojnásobek maximálního rozlišení HDMI 1.4a (4K při 30 Hz).

 

Série UE850 je dále vybavena čtyřmi porty USB 3.0, prostřednictvím dvou nabízí možnost super-dobíjení. Jelikož lze současně nabíjet více mobilních zařízení, není nutné mít dokovací stanici. Dobíjení navíc probíhá třikrát rychleji než běžným portem USB 2.0. Uživatelé z řad profesionálů tak mohou nahrávat a prohlížet téměř jakýkoliv typ obsahu a současně nabíjet několik zařízení.

 

Z hlediska produktivity mohou majitelé UHD monitorů série UE590 a UE850 přizpůsobovat obsah na obrazovce svým specifickým vizuálním potřebám. Režim Picture-by-Picture (PBP) zobrazí obsah ze

 

dvou různých vstupních zdrojů při zachování jeho kvality. Obdobně lze až 25 % obrazovky přesunout a upravovat kdekoliv v rámci displeje pomocí režimu Picture-in-Picture 2.0 (PIP).

 

Komfort a funkčnost

Mezi vylepšené ergonomické prvky nových UHD monitorů Samsung UE590 a UE850 patří například držák pro upevnění na zeď s podporou VESA. Série UE850 navíc rozšiřuje možnosti sledování obrazovky prostřednictvím výškově nastavitelného stojanu (HAS) s možností náklonu (tilt), přetočení na výšku (pivot) a otočení kolem středové osy (swivel). Uživatelé tak udrží konzistentní poměr stran při přetočení monitoru UE850 díky rotační funkci Auto On-screen Display (OSD) a softwaru Auto Magic Rotation.

 

Obrazovky monitorů UE590 a UE850 jsou vybavené unikátním režimem šetrným k očím, který snižuje škodlivé účinky modrého světla na zrak. Stejně tak chrání oči i funkce zabraňující blikání monitorů Samsung, ke kterému obvykle dochází v případě běžných monitorů.

 

Výkon v souladu s životním prostředím

Aby firmám pomohly šetřit energii, zdroje a náklady, jsou monitory ze série UE850 vyrobeny z 30 % z recyklovaných plastů bez PVC. Zároveň obsahují nové energeticky nenáročné technologie. Funkce Off Timer Plus snižuje spotřebu energie a umožňuje správu vypnutí monitoru a funkce Smart Eco-Saving pomáhá snížit jas obrazovky pro zvýšení energetické účinnosti. Série monitorů UE590 je vybavená podobně výkonným řešením Eco-Saving Plus.

 

Na českém trhu budou UHD monitory Samsung UE590 a UE850 dostupné v průběhu června. Ceny budou oznámeny později.

 

Zdroj: samsung.com

 

 

Zdroj: http://www.samsung.com/cz/news/local/samsung-extends-its-offer-of-uhd-monitors-for-common-users-and-professionals

Samsung UHD

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: