Recenze 24“ monitoru Apple LED Cinema Display - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:Hardware

Recenze 24“ monitoru Apple LED Cinema Display

12. prosince 2008, 02.00 | Server AppleInsider přináší podrobnou recenzi 24“ stolního monitoru Apple LED Cinema Display. Její podrobné shrnutí naleznete v tomto článku.

Nová „porce“ updatů aplikací Nikon Capture NX, Camera Control Pro a ViewNX řeší několik problémů, se kterými se mohli setkat uživatelé Nikon fotoaparátů při zpracování svých fotografií. Rovněž zde byla přidána podpora pro snímky z nového fotoaparátu Nikon D3x.

Capture NX

Nikon Capture NX je program, který je primárně určen ke zpracovávání fotografií v surovém RAW formátu (přípona .NEF). Update je dostupný jak pro Windows, tak i pro Mac OS X (byla přidána podpora pro Mac OS X 10.5.5). Nejvýraznějším vylepšením je kompatibilita programu se soubory pořízenými fotoaparátem Nikon D3x. Rovněž došlo k odstranění některých chyb (viz seznam níže). Aktuální verze aplikace nese označení Capture NX 2.1.1. a zmiňovaný update si můžete stáhnout zde (pro Windows) či zde (pro Mac OS X).

Co nabízí update Capture NX 2.1.1. (detailní přehled)

 • Podpora pro RAW soubory pořízené novou DSLR Nikon D3x
 • Řešení problému s nezobrazením GPS informace u snímků, které byly pořízeny z fotoaparátu jiné značky než je Nikon
 • Při otevření RAW fotografií s nastavením položky „Korekce vinětace“ (Vignette control) v menu snímacího režimu na jinou volbu než „Off“, které byly pořízeny objektivy jiných výrobců, docházelo občas k zablokování aplikace. Tato chyba byla odstraněna.
 • Vyřešení neočekávaného pádu aplikace, který nastával při otevírání některých snímků uložených ve formátu NEF pomoci Nikon Capture a Nikon Capture NX verze 1.x
 • Při otevírání monochromatických 16bitových TIFF souborů s bezztrátovou LZW kompresí docházelo ke kolapsu aplikace Capture NX2. Nový update tuto chybu řeší.
 • Při pokusu o uložení nastavení úprav, provedených na vybraných snímcích, nebyly tyto úpravy v určitých systémových prostředích uloženy. Tento problém byl eliminován.
 • Při nastavení volby „Color noise reduction“ v položce „Noise reduction“ a uložení fotografie ve formátu NEF docházelo při následném otevření snímku, odznačení a opětovném označení pole „Noise reduction“ (v okamžiku přihlášení k uživatelskému účtu Windows se jménem uživatele obsahujícím dvoubytové znaky) ke ztrátě předešlých nastavení u funkce „Color noise reduction“. Uvedené pochybení aplikace bylo odstraněno.
 • Při otevření snímků v aplikaci Capture NX2 verze 2.0.0 bez nainstalovaných volitelných předvoleb pro optimalizaci snímků, modifikaci nastavení pro optimalizaci a následném uložení těchto snímků nebyly provedené úpravy přesně zaznamenány do souboru nastavení aplikovaného při dalším otevření snímků v programu Capture NX 2 verze 2.1.0 s nainstalovanými volitelnými předvolbami pro optimalizaci snímků. Uvedená chyba aplikace byla odstraněna.
 • Odstranění chybového hlášení, které se objevovalo při otevírání více snímků a hromadné úpravě kalibrování bílé barvy pomocí funkce „Set gray point“ v dialogu „Camera settings“ při stisku klávesy „Start (Pouze Windows)

Camera Control Pro

Tento program slouží k dálkovému ovládání (bezdrátovému či pomocí kabelu) fotoaparátů Nikon pomocí připojeného počítače. Aktuální verze Camera Control Pro je dostupná ve verzi 2.4.0 a aktualizuje předešlé verze programu od 2.0.0 až 2.3.0.. Uvedený update je možné si stáhnout zde (pro Windows) či zde (pro Mac OS X).

Co nabízí update Camera Control Pro 2.4.0.

 • Zajištěná kompatibilita s fotoaparátem Nikon D3x
 • Vyřešení problému, který mohl nastávat ve velmi výjimečných případech, kdy docházelo při přenosu snímků s obrazovými soubory většími než 14 MB k jejich poškození. (Pouze u Windows.)
 • Program již není kompatibilní s operačním systémem Windows 2000
 • Řešení kolapsu programu, který mohl nastat po ukončení snímání fotoaparátem Nikon D2H, konkrétně při stisku tlačítka spouště či AF. (Pouze u Mac OS X.)
 • Změny, které byly učiněny v nastavení dialogu „Custom setting“ u fotoaparátu Nikon D50, nebyly tímto fotoaparátem následně rozpoznány. Tento problém byl vyřešen. (Pouze u Mac OS X.)
 • Byla přidána podpora pro operační systém Mac OS X verze 10.5.5.
 • ViewNX

  Tento program slouží jako prohlížeč fotografií, který mimo jiné podporuje zobrazení RAW souborů (včetně snímků s příponou .NEF). V nové verzi programu ViewNX 1.2.2 patří k hlavním novinkám především přidaná podpora pro editování RAW souborů z fotoaparátů Nikon D3x a Nikon Coolpix P6000. Zmíněný update je ke stažení na stránkách výrobce (viz zde (pro Windows)).

  Co nabízí update ViewNX 1.2.2.

  • Byla přidána podpora práce se s RAW soubory z fotoaparátu Nikon D3x (včetně nastavení pro optimalizaci snímků).
  • Možnost editace RAW souborů (.NRW) z fotoaparátu Nikon Coolpix P6000
  • Byla vylepšena funkce odstranění barevné vady při zpracování RAW souborů (.NEF, NRW atd.).
  • Eliminování nečekaného pádu programu v rámci operačních systémů Windows XP (Servis pack 3) či Windows Vista (Servis pack 1), který mohl nastat při nastavení funkce „Zapnout omezení spouštění dat pro všechny programy a služby“.
  • Vyřešení problémů s tiskem nápovědy programu, kdy i po nastavení volby „Tisknout vybrané záhlaví a obsah“ v dialogu „Print topics“ nebyly dané informace vytištěny správně.

  Zdroj: Dpreview a Nikonclub

  Tématické zařazení:

   » Rubriky  » VSE  

   » Rubriky  » Go verze  

   » Rubriky  » Apple  

   » Rubriky  » Hardware  

   

   

   

  Nabídka bazar

   

  Přihlášení k mému účtu

  Uživatelské jméno:

  Heslo: