První praktické zkušenosti zákazníků s novými Macy Pro - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:Hardware

První praktické zkušenosti zákazníků s novými Macy Pro

apple

11. března 2009, 00.00 | Uživatelé diskusního fora MacRumors začali zveřejňovat své první zkušenosti s novými Macy Pro, které k nim dorazily, vedle fotografií přicházejí i první výsledky benchmarkových testů. Jak to vypadá s výkonností a celkovými možnostmi nové vlajkové lodi Apple, cílené na profesionály?

Namo WebEditor je na trhu už delší dobu, nijak velkou popularitu si ale zatím nezískal. To vše má zřejmě změnit aktuální osmá stěžejní verze programu, která přináší zcela přepracované pracovní prostředí s grafickým rozhraním ve stylu záložek Microsoft Office 2007 a vylepšený WYSIWYG editační mód. Namo WebEditor 8 existuje ve verzi pro Windows, prodává se za 100 USD, přičemž v ceně je i sada ICT nástrojů na tvorbu výukových kurzů, učebních plánů a různých interaktivních kvízů.

Ovládání a pracovní sekce editoru

Obdoba záložkového rozhraní MS Office 2007 je v Namo WebEditoru 8 dostatečně intuitivní, což ale samozřejmě neznamená, že nutně musí vyhovovat všem uživatelům. Tzv. Ribbon menu jsou rozdělena do šesti hlavních záložek. V sekci Home najdeme funkce pro nastavení vlastností textů, formátování odstavců, manipulaci s odkazy, vyhledávání a nahrazování výrazů, a také kontrolu pravopisu (sice ne pro češtinu, avšak alespoň s možností vytvoření uživatelského slovníku) a validaci HTML/XHTML kódu. V této sekce dále můžete snadno změnit celou šablonu layoutu a grafických prvků websitu, přičemž šablony se definují jako speciální webové stránky.


Namo WebEditor 8 - prostředí editoru s rozdělným náhledem stránky, zdrojovým kódem a časovou osou pro animace objektů ve vrstvách


Namo WebEditor 8 - náhled editované webové stránky

Druhá sekce Insert obsahuje funkce pro vkládání grafických a multimediálních souborů do webové stránky, a to včetně tabulkových dat, grafů, vrstev, skriptů a matematických výrazů, na které má Namo WebEditor 8 vestavěný editor.

Další sekce Document a Tool obsahují funkce pro změnu témat, okrajů, scrollbarů, změnu kódování písem, manipulaci s podkladovým obrázkem a nástroje pro správu websitů a všech jejich jednotlivých částí včetně skriptů, grafických souborů, kontroly platnosti odkazů aj. V panelu Tool se nachází i několik modulů na tvorbu výukových kurzů využívajících mimo šablony kurzu/webové stránky také systém definovatelných otázek a odpovědí, ukládaných do databáze a ovládaných pomocí JavaScriptu či jiného skriptovacího jazyka.


Namo WebEditor 8 - výběr šablony pro výukový kurz či rozvrh výuky


Namo WebEditor 8 - jeden z modulů na tvorbu interaktivních výukových kurzů pomocí systému otázek a odpovědí


Namo WebEditor 8 - kvalita WYSIWYG editoru není příliš vysoká, pro jednodušší stránky ale editor stačí

V editoru můžete také konvertovat prezentace PowerPointu do podoby HTML/XHTML dokumentů a prohlížet je v celoobrazovkovém módu ve webovém prohlížeči. Zajímavé a celkem užitečné jsou i rovněž vestavěné statistické funkce pro manipulaci s tabulkovými daty, prostřednictvím kterých lze do webových stránek vkládat spreadsheety, grafy a také je relativně snadno aktualizovat.

V posledních dvou sekcích View a Develop najdeme mimo časové osy pro tvorbu DHTML animací s vrstvami také přepínání typů editorů (vizuální a textový) a nástroje pro práci s formuláři, bloky a kaskádovými styly. Integrovaný WYSIWYG editor je i přes věekeré inovace například ve srovnání s Adobe Dreamweaverem dost spartánský a jeho kvality jsou velmi průměrné – u složitějších designů rozhodně nepočítejte s tím, že se vše zobrazí shodně jako ve webovém prohlížeči, pokud ale budete vyvíjet webovou stránku přímo v Namo WebEditoru, dá se dost vlastností stránek přizpůsobit vlastnostem WYSIWYG režimu a vizuální zobrazování je pak o něco lepší.


Namo WebEditor 8 - integrovaný editor matematických výrazů

Hezké, ale...

Samotný Namo WebEditor 8 je vcelku smysluplně navržený a poměrně dobře fungující editor webových stránek a interaktivních prezentací, který by se mohl líbit uživatelům navyklým na prostředí MS Office. Užitečné by pro někoho mohlo být i napojení editoru na blogovací sytém, pro který pak Namo WebEditor funguje jako klasických vizuální editor. Kvality programu trochu sráží nepříliš dokonalý WYSIWYG režim, jenž by si zasloužil věrnější zobrazení webových stránek, problémy má editor občas i s HTML entitami vkládanými do stránky přes schránku.

Zkušební verzi Namo WebEditoru 8 si můžete stáhnout zdarma z webových stránek editoru.


Namo WebEditor 8 - Site Manager pro správu websitů


Namo WebEditor 8 - v Resource File Manageru si můžete prohlížet všechny grafické a multimediální soubory ve celém websitu


Namo WebEditor 8 - nastavení vlastností HTML/XHTML dokumentů a jejich kaskádových stylů


Namo WebEditor 8 - v editoru najdeme i několik šikovných pomůcek například v podobě vizuálního nastavení barev posuvníku webového prohlížeče


Namo WebEditor 8 - součástí programu je i validátor HTML/XHTML kódu


Namo WebEditor 8 - jedna ze sekcí předvoleb programu

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » Hardware  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nabídka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: