Jaký notebook na grafiku? - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Hardware

Jaký notebook na grafiku?

Notebook pro grafiku

29. června 2020, 20.52 | Pokud pracujete s grafikou a chcete vybírat přístroj, který vaši práci posune o něco výš, nebo pokud se teprve chystáte poznat svět grafického umění, je třeba s rozvahou vybrat to nejoptimálnější řešení, které trh nabízí.

 

Nezáleží ale jenom na tom, na jak profesionální úrovni chcete působit, ale také na samotném druhu zpracovávané grafiky.

 

Pokud fotografujete a své výstupy následně chcete upravovat ve Photoshopu a dalších podobných programech, jedním z klíčových kritérií je velikost displeje a nejvyšší možné rozlišení . Pokud od úpravy fotografií chcete zajít až ke střihu videí, pak pro vás bude kromě širokého displeje směrodatný výkon a rychlost procesoru. Pro postprodukci videa se vyplatí minimálně 6 jader procesoru a RAM paměť 32 GB . Další případ, kdy je opravdu třeba dbát na samotný výkon notebooku je, pokud vytváříte 3D modely a vizualizace.

 

Kvalita za poloviční cenu

Je jasné, že se zmíněnými požadavky budeme muset zabrousit do vyšší cenové kategorie. Existuje ale alternativa, jak získat kvalitní notebook za nestandardně nízkou cenu. Repasovaná elektronika je taková, která byla dříve již používána, následně však prošla profesionální prohlídkou a byla uvedena do původního stavu. Často se jedná o přístroje, které byly na výstavech nebo jako ukázkové modely v obchodech.

 

Repasované notebooky tak nabízí parametry, které byste za stejnou cenu jinak nesehnali. Tímto způsobem můžete zakoupit špičkový notebook pro grafiky zlevněný až o polovinu své původní ceny, samozřejmě se zárukou.

 

Vyšší „cenovka” pro náročné

Pokud přeci jenom raději sáhnete po „fungláči”, ideální notebooky pro střih videa, úpravy fotografií, animace, modelování nebo tvorbu nákresů často naleznete pod kategorií herních notebooků. Při volbě nezapomeňte zohlednit:

 

● Rozměry a rozlišení displeje - obecně čím větší, tím lepší. V případě střihačů videí se  

    vyplatí opravdu široká obrazovka.

● Výkon - minimálně 6-jádrový procesor, 16 a více GB RAM, optimální frekvence 144 Hz.

● Pevné disky - ideálně SSD i HDD s 1 TB a 5 400 ot/min.

● Výdrž baterie - alespoň 60 Wh.

 

Cenově dostupné a zároveň velmi výkonné jsou notebooky Dell. Mezi jejich flotilou nalezneme lidověji vyhlížející herní notebooky, které splňují požadované parametry. Zároveň ale značka nabízí dražší kousky, jejichž specifikace zaručuje ty absolutně nejlepší podmínky k práci s grafikou. Investice se vždy vyplatí, zajistí tak hladký průběh a pohodlí při vlastní tvorbě.

 

Ve vyšší cenové kategorii jim konkurují MacBooky. Jejich verze Pro jsou primárně uzpůsobeny pro práci s audiovizuálními díly a sami o sobě jsou zárukou kvality a usnadnění práce. Vlastní volba, ať už v oblasti parametrů nebo operačních systémů, se pak odvíjí také od kompatibility programů, se kterými uživatel pracuje.

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: