Benchmarkové testy nového Macu mini - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Hardware

Benchmarkové testy nového Macu mini

22. června 2010, 00.00 | Macworld provedl benchmarkové testy klientského modelu modernizovaného Macu mini, podle očekávání podal výkony téměř shodné s modernizovaným bílým MacBookem, hlavní změnu představuje zdvojnásobení výkonu grafiky.

Projekt gdipp je pokračováním zrušeného projektu gdi++.dll, což mělo být univerzální řešení vyhlazování písem pro různé platformy a operační systémy. gdipp pokračuje ve vývoji původní systémové knihovny a dále rozšiřuje její funkčnost a kompatibilitu s 32 bitovými i 64 bitovými Windows. Celý projekt gdipp je pro uživatele zdarma a nevyžaduje žádné licenční poplatky.

Obě součásti gdipp (32 bitová i 64 bitová) se například u 64 bitových Windows Vista či Windows 7 x64 nainstalují současně a nezávisle vykreslují písma v 32 bitových či 64 bitových aplikacích. Obě hlavní komponenty gdipp pochopitelně sdílejí stejný konfigurační soubor (gdipp_setting.xml), který si ovšem musíte v případě nutnosti manuálně upravit v libovolném textovém editoru, neboť gdipp zatím nemá žádné vizuální preference či grafický konfigurátor.

gdipp je doporučeno nainstalovat jako službu Windows, přičemž u 64 bitových verzí Windows současně běží i druhá služba pro 32 bitové aplikace. Volitelně lze funkce gdipp při instalaci natvrdo „zadrátovat“ do Windows, nebo spouštět rendering písem ručně pro požadovanou aplikaci.
gdipp 0.8.1 - alternativní vyhlazování písem (horní ukázka) vůči nativní technologii vyhlazování ClearType (dole) ve Windows

Vizuální porovnání vyhlazování písem

ClearType i gdipp používají barevné vyhlazování znaků písem navržené a optimalizované především pro LCD displeje. Vizuální rozdíly obou technologií si můžete prohlédnout na několika ukázkách pro běžně používané, větší i menší velikosti fontů.

Obdobné techniky antialiasingu fontů jako gdipp používá i Mac OS X a Linux, kde microsoftí technologie ClearType není oficiálně (a pokud vím ani neoficiálně) k dispozici. Obecně vzato mají písma renderovaná prostřednictvím projektu gdipp trochu tmavší kontury, osobně mi ale ClearType přijde lepší (možná jde o zvyk), vizuálně dokonalejší a pro oči dlouhodobě příjemnější. Každopádně pokud vám ClearType z jakéhokoliv důvodu nevyhovuje a chcete mít písma vyhlazená, můžete si stáhnout a používat bezplatný gdipp.
gdipp 0.8.1 - srovnání s technologií ClearType (spodní obrázek) u běžného textu z webu

gdipp 0.8.1 - různá písma, spodní ukázka opět s aktivním vyhlazováním ClearType
gdipp 0.8.1 - ukázka vyhlazování s pomocí gdipp a ClearType (opět spodní obrázek) pro malé velikosti písem

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » Hardware  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: