WinNavigator 1.70 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Download

WinNavigator 1.70

17. srpna 1999, 00.00 | Ve spleti Windows se začátečník lehce ztratí, ti zkušenější zase určitě postrádají kvalitní souborový manager. WinNavigator je poměrně dobrá volba.

     Ve spleti Windows se začátečník lehce ztratí, ti zkušenější zase určitě postrádají kvalitní souborový manager. Integrovaný Průzkumník sice nabízí služby filemanageru, v mnoha funkcích je však značně omezen a také experti na nejrůznější kdysi DOSové managery pana Nortona a jejich mnoho rozličných variant si budou ze začátku na Průzkumníka určitě těžko zvykat. Proto také vzniklo a stále vzniká poměrně velké mnoSžství různých souborových managerů, ať už komerčních nebo z oblasti Public Domain software.

     WinNavigator má pro české uživatele počítačů s Windows 95/98/NT jednu velkou výhodu - je k dispozici i v českém jazyce a nabídkou funkcí se řadí mezi Salamander a dosud kralující Windows Commander, který zejména ve verzi 4.x nasadil laťku hodně vysoko. WinNavigator je shareware s cenou 29$, zaregistrovat si ho můžete zde.     WinNavigator umí pochopitelně všechny obvyklé operace se soubory včetně počítání velikostí adresářů, integrovaného prohlížeče 9 obrázkových formátů a přehrávače 11 zvukových formátů (!), umí přehrávat i AVI animace. Dále lze pracovat s několika archivačními formáty jako je ZIP, ARJ, RAR, ACE apod. včetně vnořených archiv, zajímavostí je i několik utilit jako kalkulačka (samozřejmě velmi primitivní), SysInfo panel, internetový dialer s jednoduchým managerem dial-up spojení, prohlížeč schránky, audio CD player, Resource Explorer a v neposlední řadě i dvě hry (!) - Tetris a Life. Vybrat si můžete z řady jazykových mutací od standardní angličtiny (většina grabnutých obrazovek je z anglické verze) přes italštinu, polštinu, maďarštinu, ruštinu, litevštinu, španělštinu, němčinu a jak už bylo řečeno i češtinu.

     Program je pochopitelně plně 32bitový a funguje pod Windows 95/98/NT/2000. Vzhled programu přesněji řečeno barvy lze měnit dle libosti, k čemuž slouží komfortní preference Colors (viz obrázek). Na dalším obrázku jsou pak hlavní preference, jejichž popis by patrně zabral místo určené pro celý tento článek a tak mi nezbývá nic jiného než odkázat Vás na manuál k programu, kde je vše vysvětleno. Manuál je na rozdíl od počeštěného GUI programu bohužel pouze anglický, ale vzhledem ke slušné české lokalizaci je naprostá většina z položek v preferencích jasná a netřeba se nastavení tedy podrobněji věnovat.

     Další obrázek tady někde kolem představuje preference pro archivační programy - z obrázku je opět vše jasné a tak detailní popis je zbytečný. WinNavigator zvládne při práci s archivy prakticky to samé co Windows Commander, lze tedy také prohlížet obrázky, texty, animace či třeba samply uložené v archivech. Z obrázkových formátů jsou podporovány formáty BMP, PCX, GIF, JPEG, JFIF, ICO, DIB, RLE a Targa, ze zvukových pak WAV, MIDI, RMI, AVI (nutný příslušný kodek), MPEG, MP2, MP3, XM, S3M, STM, MOD (kde jsou ty časy zuřivého převádění amigovských hudebních modulů na PC a jejich přehrávání přes různé převodníky typu COVOX...), ITZ, IT, MED a KAR.

     Pokud Vám to ještě nestačí, vězte, že WinNavigator umí stejně jako třeba Frigate prohlížet HTML dokumenty (ale ne ve svém okně), k těmto účelům je vyžadován MS Internet Explorer 3 a vyšší, jehož renderovací jádro (on to je vlastně celý program jenže bez viditelného GUI) se použije na prohlížení.

     Toolbar neboli nástrojová lišta s ikonkami v horní části programu je konfigurovatelná dle libosti, samozřejmostí je také podpora myši se scrollovacím kolečkem standardu MS Intellimouse. Funkční klávesy slouží k hlavním souborovým operacím a jejich funkce je až na výjimky shodná s Norton Commanderem i Windows Commanderem. Zajímavé je též nastavení barevného zobrazení jednotlivých typů souborů (viz obrázek vpravo), kdy podle koncovky rozpoznaný soubor může být například zvýrazněn či naopak jeho zobrazení pomocí barev potlačeno.

     Co víc dodat? Kvalitní a paměťově relativně nenáročný souborový manager s možností české lokalizace, rozsáhlou nabídkou souborových operací, slušným prohlížečem obrázků, přehrávačem zvuků a animací, podporou HTML dokumentů pomocí MS IE3+, konfigurovatelným toolbarem a řadou pomocných utilit a hlavně s klávesovými zkratkami odpovídajícími Norton like filemanagerům se určitě mezi uživateli neztratí.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: