WinD 1.8 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Download

WinD 1.8

25. září 2000, 00.00 | Nejrůznějších prográmků a utilit na vylepšení ovládání Windows existuje víc než dost, WinD je však jedním z mála systémových doplňků, které nabízí ovládání pouze pomocí klávesových zkratek.

WinD s cenou 15$ je poměrně nenápadná utilitka, která sídlí kde jinde než mezi trayikonkami a umí přizpůsobit ovládání Exploreru a několika dalších věcí výhradně s pomocí klávesových zkratek.Hlavním úkolem programu je zpřístupnit libovolný adresář či soubor pouze pomocí hotkeys, které jsou samozřejmě volně nastavitelné v rámci možností klávesových zkratek samotných Windows. WinD tedy nemá nic společného s nejrůznějšími traylaunchery a GUI je přítomno pouze u preferencí. Konfigurace je rozdělena do několika typických záložek, na hlavní sekce se podíváme podrobněji.Sekce Indexing je jaksi logicky určena ke generování indexů (pro každý disk zvlášť), což je v případě WinD seznam adresářů a souborů na disku v jednotlivých adresářích.S Vytvořený index je využíván jednak v rámci konfiguračního souboru pro eventuální přiřazení klávesových zkratek, druhé využití je pak pro bleskové vyhledávání požadovaných adresářů či souborů. Dvě základní hotkey pro přístup k adresářům a souborům jsou předdefinovány, můžete je samozřejmě změnit. V sekci Keystroke se definují všechny používané hotkeys, každý soubor či adresář může mít svou vlastní klávesovou zkratku, samozřejmě pouze do té doby, dokud není vyčerpán celkový počet dostupných hotkeys.

Sekce Explorer slouží k nastavení cesty k Průzkumníkovi, který tedy můžete nahradit i něktrým z jeho kompatibilních kolegů, vybrat si můžete i způsob, jakým se budou adresáře "prozkoumávat" či otevírat. Vyhledávání souborů či adresářů je velmi podobné stejné funkci ve Windows, v sekci Search můžete vyhledávací parametry upřesnit. Urychlení při prohledávání indexů umožňuje sekce Exclusions, kde si určíte adresáře či celé disky, které nebudou v indexu zařazeny.Na to, co WinD umí, je program přece jen trochu dražší než by se dalo čekat, navíc určitě nebude vyhovovat většině myšoidně zaměřených uživatelů. Okamžitý přístup přes klávesovou zkratku k libovolnému souboru či adresáři je však užitečná vlastnost, kterou se v některých případech vyplatí využívat a proto lze WinD doporučit k vyzkoušení.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: