Photo Wizard 1.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Download

Photo Wizard 1.0

21. srpna 2000, 00.00 | Pomocník pro práci s obrázky a především fotografiemi? A proč ne rovnou zadarmo?

Photo Wizard od American Systems je komplexní balík pro práci s klasickými i digitálními fotografiemi, k tomu je vybaven řadou funkcí jako je možnost tvorby obrazového alba, poměrně rozsáhlým efektovým modulem včetně rámování obrázků a vepisování popisek přímo do obrázků, obsahuje i funkci pro redukci nežádoucího efektu červených očí i slušnými tiskovými funkcemi. To všechno celé máte navíc zadarmo, neboť Photo Wizard je ve verzi 1.0 zdarma, další verze se už patrně budou platit.Photo Wizard disponuje poměrně širokými možnostmi importu obrázků, ale nejedná se o nic, co by jiné programy podobného typu neuměly. Můžete si tedy vybrat mezi importem z lokálních či síťových disků (podporováno je značné množství grafických formátů včetně například EXIF a mnoha dalších nepříliš často používaných formátů), přes rozhraní TWAIN, v plánu jsou však i další specializované importní moduly pro digitální kamery a fotoaparáty s vlastním přenosem dat. O prohlížení obrázků se stará integrovaný (velmi jednoduchý) image browser, jinak samozřejmě každý obrázek vidíte na ploše hlavního okna ve formě náhledu.Obrázky můžete též publikovat na webu www.photocountry.com, pokud se u American Systems zaregistrujete, dostanete pro začátek zdarma 15 MB diskového prostoru - podobné služby ale nabízí i řada tuzemských firem. Ke každému obrázku je možné přidat i delší popisku (viz obrázek vlevo dole) a můžete se rozepsat opravdu pořádně.


Možnosti při tvorbě obrázkového alba jsou vcelku standardní, vybírat můžete z mnoha grafických předloh vzhledu alba, navíc je zde možnost poslání celého alba mailem nebo jeho publikování/zobrazení na webu.

Z mnoha efektových modulů jsem vybral jenom ty nejzajímavější - rámování obrázku na mnoha způsobů (součástí programu je i spousta vzorových okrajů mnoha druhů a typů), nebo například oříznutí obrázku podle několika dostupných tvarů, jejichž velikost lze pochopitelně libovolně měnit.

Photo Wizard umí k obrázkům též přidávat několik druhů (ne)oblíbených komiksových "bublin", do kterých si můžete vepsat textovou popisku - čeština funguje bez problémů. To však ještě zdaleka není všechno, program nabízí i modul s mnoha více či méně obvyklými efekty, image procesing můžete v Photo Wizardu samozřejmě používat kdykoliv a na jakýkoliv obrázek.

I když celý článek vyzněl dost kladně, nějaké ty chybičky Photo Wizard přece jen má. Ve své první verzi není zrovna nejspolehlivější, a budete-li si hrát s efektovým modulem a následnou funkcí undo, může se klidně stát, že se program odporoučí. V 16bitovém rozlišení mi 2x záhadně zmizely ovládací prvky (ve 24 bitech k tomu však nikdy nedošlo) a namísto nich se objevily jakési prázdné obdélníčky vyplněné barvou - inu, není všechno zlato co se třpytí. I přesto je však Photo Wizard poměrně slušný program za nulovou cenu, což ho řadí do kategorie freeware, o kterém lze uvažovat při práci s digitálními i klasickými fotografiemi na amatérské úrovni.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: