Mez Sure 1.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Download

Mez Sure 1.0

17. července 2000, 00.00 | Potřebujete něco ve Windows změřit či nakreslit s přesností na pixel, centimetr či palec? S freeware Mez Sure to není žádný problém.

     Mez Sure je grafické pravítko se vším, co je k měření vzdáleností na screenu zapotřebí. Jedná se o plně kalibrovatelné pravítko, které si můžete otočit dle libovolného úhlu, zvětšit či zmenšit dle potřeby a využívat ho nejen k měření vzdáleností v programech, které vlastní ruler nemají, ale s trochou cviku můžete podle Mez Sure třeba i kreslit. Mez Sure není nijak náročný prográmek, bez problémů funguje i na těch nejpomalejších počítačích a co se týče ceny, je rovněž velmi příznivá - program totiž patří mezi freeware.     Jak vlastně Mez Sure vypadá, to si můžete prohlédnout na dvou obrázcích. Za nevýhodu považuji nezobrazování čísel na měřící stupnici pravítka, jinak však lze ruler považovat za relativně standardní a pro někoho i snad graficky atraktivní. Ovládací prvky pro nastavení úhlu pravítka a jeho velikosti jsou soustředěny kolem středu pravítka, z dalších ovládacích prvků nechybí ani obvyklé ikonky pro minimalizaci a ukončení programu. Mez Sure se v detailech ovládá z kontextového menu, kde si můžete zapnout zobrazení na popředí všech oken (a používat tak pravítko prakticky v každém programu), vybírat lze i pozadí pravítka (průhlednost, textura apod.), barvy okrajů, měnit jednotky. V preferenčním okně si můžete opět nastavit velikost a sklon pravítka, stejně jako jednotky a další věci zadáváním číselných parametrů.

     Mez Sure je zajímavá hračka, která je však až na chybějící číslování jednotek pravítka téměř plnohodnotný nástroj pro různé účely. Škoda, že neobsahuje pravítko i lupu, pak by byly jeho možnosti ještě zajímavější, na druhou stranu se jedná o freeware a nelze tedy čekat high-end funkce za nulovou cenu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: