IconShop 1.13, IcoFolder 3.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Download

IconShop 1.13, IcoFolder 3.0

1. září 2000, 00.00 | Základním prvkem GUI Windows jsou ikonky. Jak je však prohlížet, konvertovat nebo případně nahrazovat, to si ukážeme na dvou šikovných utilitách.

IconShop 1.13

IconShop nepatří mezi nejnovější utility pro práci s ikonami, ale určitě patří mezi nejzajímavější a přitom minimálně náročné. Jedná se o freeware, jehož základním úkolem je management ikon ve formátech ICO a ICL. To však zdaleka není všechno, to nejzajímavější teprve přijde. Pomocí IconShopu (cca 160 KB včetně helpu!) si totiž můžete prohlížet a konvertovat i mnoho jiných formátů ikon či bitmap z UNIXu, MacOS a OS/2.

Ikonky můžete extrahovat, prohlížet a konvertovat/ukládat z mnoha souborů - klasických Windows ikon, kurzorů (včetně animovaných), BMP, GIF, TIFF a XPM obrázků, resources, EXE souborů a DLL knihoven, macovské formáty zastupují opět klasické ikony, resources, EXE, IconDropper formát, schémata z Kaleidoscope (společně s Aaronem jeden ze dvou nejrozšířenějších "chameleonů" pro vzhled GUI, t.j. obdoba Window Blinds, LiteStepu, eFX či Chroma pro Windows). Export je možný jako Windows ikona, BMP obrázek nebo Windows kurzor, samozřejmostí je podpora 24 bitových macovských ikon, stejně jako mnoho velikostí ikon od 16x16 až po 48x48 bodů, (+ náhledy až do velikosti 128x128 bodů) v 16 nebo 256 barvách.Nejnovější verze IconShopu 1.14 je zatím pouze v alfaverzi (občas spadne), obsahuje ale opět další vychytávky jako je například podpora 32 bitových macovských ikon s možností ignorování alfakanálu při jejich konverzi. Jinak konverze probíhá zcela automaticky, rovnou při zobrazování a pokud mohu soudit, je vzhledem ke konverzi IconShop i tak skoro až ďábelsky rychlý prográmek při prohlížení ikon.


IcoFolder 3.0

Další šikovnou a nenáročnou utilitkou je IcoFolder firmy Camtech Software. Opět se jedná o freeware s jedinou funkcí - umí velmi rychle měnit ikonky adresářů.

GUI programu představuje pouze hlavní okno a jednoduché vyhledávátko ikon na disku (viz druhý obrázek). Vyberete si adresář respektive jeho název, ve střední části okna pak najdete na disku ikonku a aplikujete ji na adresář. Pravda není, to nijak pohodlné při výměně ikon u několik desítek či dokonce stovek adresářů, ale k tomu není IcoFolder určen - k těmto účelům jsou zde například shareware balíky typu Icon Packager, E-Icons a další a již předem připravené balíky ikon.

Společně s programem dostanete něco přes sto ikon, většinu z nich ale najdete také v nejrůznějších ikonkových freewarových balíčcích. Vyhledávání ikon na disku je plně automatické, stačí specifikovat cestu k souborům a IcoFolder zobrazí všechny nalezené ikonky ve formátech ICO nebo obsažených v ICL balících. Požadované ikonky si poté můžete uložit ve formátu ICO nebo BMP. IcoFolder je vhodný pro rychlou a relativně pohodlnou výměnu ikon u adresářů, jak už však bylo řečeno, nehodí se pro rychlou změnu mnoha desítek ikon, navíc neumí pracovat se samotnými ikonkami obsaženými v souborech.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: