FUSION 3.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Download

FUSION 3.0

21. srpna 2000, 00.00 | Přátelé emulátorů Macintoshe na PC, radujte se, FUSION ve své nejnovější verzi byl nedávno uvolněn jako freeware!

Microcode Solutions prodávali svůj emulátor 68K Maca FUSION poměrně dlouho a snad i celkem úspěšně. I když byl FUSION jedním z nejzajímavějších emulátorů Maca, v dnešní době PowerMaců už není příliš zájemců o 68K emulaci. Proto byl FUSION koncem května licencován větší firmou Emulators, Inc. vlastnící ohledně emulátorů jednu z nejlukrativnějších URL adres, www.emulators.com. Microcode Solutions ale rozhodně nekončí, oficiálně byl totiž ohlášen vývoj iFUSION, což by měl být první emulátor iMaca na světě, čili první emulátor Macintoshe s PowerPC procesorem pro PC. Jak bude taková emulace rychlá, to si netroufám ani odhadovat, přesto však Microcode Solutions přeji úspěšný vývoj...

FUSION 3.0 obsahuje zřejmě nejrychlejší 68K emulační jádro plně optimalizované pro emulaci procesoru 68040 (poslední 68K typ 68060 nebyl nikdy oficiálně v Macu použit) a právě z tohoto důvodu byl FUSION licencován včetně zdrojových kódů pro jeden ze stěžejních produktů Emulators Inc., emulátoru SoftMac 2000.Hlavních změn oproti známé verzi 2.3x je ve trojce minimálně, největší z nich je určitě možnost spustit preference i celou emulaci přímo z prostředí Windows. Preference fungují v okénku, emulace pak pouze ve fullscreenu - nejsou totiž k dispozici ovladače pro spuštění emulace v okénku, ostatně to ani nemá kvůli rychlosti příliš velký smysl.
FUSION 3.0 jednoduše ignoruje veškeré běžné standardy a různá "akcelerační" opatření Microsoftu ve formě DirectX či Direct3D a používá svoje vlastní rutiny pro dosažení optimální rychlosti. Na PIII s taktem 600 MHz rychlost zhruba odpovídá tomu nejrychlejšímu 68K Macovi, v některých ohledech ho ještě překonává.

Pokud neznáte FUSION a udivuje Vás čeština v preferencích, mohu jen podotknout, že češtinu má FUSION už od prvních verzí. Co se týče emulace a využití PC hardwaru, máte na výběr spoustu možností, jak celý emulátor překonfigurovat podle Vaší HW sestavy.


Protože je FUSION dnes už vlastně tak trochu pasé, přesto se stále jedna o vynikající emulátor 68K Macintoshe s většinou výhod i nedostatků, jaké emulace počítače na počítači provázejí. Vzhledem k faktu, že je FUSION zdarma, si můžete emulátor užít nejen jako dříve drasticky limitované demo, na PPC emulaci si však budeme muset ještě počkat.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: