FastOpen Pro 2.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Download

FastOpen Pro 2.0

14. září 2000, 00.00 | Protože Start menu Windows neposkytuje ani v poslední verzi Windows 2000/ME dostatečný komfort při spouštění programů, vzniká stále víc a víc utilit, samozřejmě vždy s několika užitečnými funkcemi navíc. FastOpen Pro je jednou z nich.

FastOpen Pro firmy PiQuest Software stojí 15$ a pro uživatele souborového manageru FileQuest je k dispozici zdarma. FastOpen Pro je systémová utilita plně nahrazující Start menu, se kterým může všech verzích Windows (vyjma 3.x) fungovat současně. Záměrem autorů programu bylo vytvořit nástroj, který by umožňoval rychlé a pohodlné spouštění programů zcela stejným stylem, jako z původního Start menu, ale s důrazem na inteligentní možnosti přidávání, třídění a sestavování položek v menu.

Proto nabízí FastOpen Pro plnou kontrolu nad všemi položkami v menu aktivovaného z nástrojové lišty Windows nebo pomocí trayikony stejně jako původní Start menu. Už při vyvolání některých základních položek se objeví rozdíly - například pomocí příkazu Run můžete do menu program rovnou i přidat, je zde navíc samostatný řádek pro argumenty používané u EXE souborů, můžete rychle otevírat celé adresáře (které lze samozřejmě rovněž přidat do menu, ale díky možnosti velmi rychlého přístupu k adresářům to není nutné) a rychle tak brouzdat po disku apod.

Pokud si potřebujete změnit některé vlastnosti/položky menu pro práci se soubory jako je zobrazení kontextových položek Open, Run, Find, Copy atd., třídit položky oddělovníkem podle počtu položek v menu, spouštět FastOpen Pro při každém startu Windows, nastavit si v menu funkci levého i pravého tlačítka myši, zapnout popisky disků v menu, nastavit velikost ikon u jednotlivých položek, nechat zahrát při každém spuštění či aktivaci souboru z menu nějaký zvuk (ve formátu WAV), případně ochránit celé menu heslem, máte možnost v přehledných preferencích programu.

Konfigurace menu respektive jednotlivých položek v menu probíhá v samostatném okně (lze ho pochopitelně spustit přímo z menu) a mimo volby barev/stylů pro každou položku nebo adresář s možností výběru barvy a textu díky oddělovníkům a hierarchické struktuře menu asi nejvíc připomíná práci s bookmarky ve webovém browseru. Mimo libovolného počtu barevně odlišených submenu umí FastOpen Pro například automaticky zkontrolovat a zobrazit nefunkční položky, tedy takové, u kterých je odkaz na soubor neplatný, nebo soubor už neexistuje. Hotové menu můžete uložit na disk a na jiném počítači ho dle libosti nahrát, čímž je zajištěna dokonalá přenositelnost například mezi počítačem, který máte doma a v práci. Do menu lze přidávat nejen odkazy na lokální soubory, ale i na soubory na síti, všechny momentálně dostupné síťové disky (pro přístup musí být samozřejmě sdílené) lze rovněž automaticky přidat do menu. jak už bylo řečeno, lze položky v menu pro větší přehlednost oddělovat separátory a tak není problém vytvořit rozsáhlé, ale přitom přehledné menu, které můžete testovat přímo v konfigurační okně.FastOpen Pro 2.0 má výhodu v tom, že nepotřebuje ke svému provozu MS IE, nepředpokládám, že by to ale příliš uživatelů využilo, přesto může být možnost práce se Start menu z odinstalovaným IE pro někoho zajímavá. To ale rozhodně není hlavní přednost FastOpen Pro, tou je především o něco vyšší komfort práce při spouštění programů spojený s několika šikovnými funkcemi programu, které standardní microsoftí Start menu nemůže nabídnout. Na druhou stranu je nutné vyšší komfort zaplatit, takže jako vždy záleží pouze na Vás, zda něco takového potřebujete.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: