Cresotech PhotoPoint - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Download

Cresotech PhotoPoint

11. července 2000, 00.00 | Prezentační a slideshow program pro všechny, navíc používající technologii skinů podobně jak například WinAmp či Media Player 7? Tak přesně takovým programem je PhotoPoint.

     Cresotech PhotoPoint je jednoduchý prezentační program, jehož jediným úkolem je jednak vhodnou grafickou formou zpřístupnit ovládání programu každému uživateli a samozřejmě také možnost vytvářet slideshow s přechodovými efekty. Program si můžete zaregistrovat za 38$, zkušební verze je k dispozici zdarma.     Pokud právě pozorujete grafické kreace v podobě GUI programu, mohu jen dodat, že firma Cresotech Vám na požádání vytvoří libovolný skin dle Vašich potřeb, bohužel za tuto službu je nutno zaplatit... Skinů dostanete s programem celkem šest, každý je zcela jiný a celkem netradiční, všechny však mají společné ovládání zastoupené osmi ikonkami, preview plochou pro náhledový systém a integrovaným explorerem na výběr obrázků pro slideshow.
     PhotoPoint umí pracovat s obrázky ve formátech BMP, GIF, JPEG a PCX, neškodila by možnost práce i s dalšími grafickými formáty. Obrázky zařadíte do slideshow zcela prostě - kliknete na ně. Přejete-li si ovládat zobrazovací možnosti programu, jsou zde šestidílné preference. V první sekci View si můžete nastavit zacyklení celého slideshow, přizpůsobení obrázků velikosti screenu, rozlišení obrazovky, pozadí a ještě prodlevu mezi jednotlivými obrázky.


     Ve druhé sekci Efects se ovládají transition efekty ve slideshow. Jednotlivé přechodové efekty jsou očíslované (bez specifického názvu) a celkem jich máte na výběr 150 - můžete si ale vybrat pouze počáteční efekt, jejich pořadí (náhodně nebo dle jejich čísel), případně si označíte oblíbené efekty, které se budou prioritně používat. Na pozadí slideshow může hrát i hudba, možnosti jsou buď audiocd, MIDI, nebo WAV formát. Každý obrázek může být zobrazen v rámečku, k tomu slouží další sekce Frames, kde si opět nastavíte pořadí rámečků nebo je můžete vypnout. Rámečky jsou GIF obrázky a můžete si je vyrobit i sami, výroba vlastních skinů je už o něco složitější, ale v podstatě se jedná o JPEG obrázky doplněné popisem umístění tlačítek.


     Cresotech PhotoPoint je nepříliš složitý prezentační/slideshow program s atraktivním vzhledem a slušným množstvím transition efektů, cena programu se mi však zdá příliš vysoká, nehledě na nízký počet podporovaných grafických formátů. Jako freeware by se PhotoPoint jistě mezi svými prezentačními kolegy prosadil mnohem lépe, takže výsledný verdikt je pouze na Vás čtenářích.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: