Bevel Devil 1.6 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Download

Bevel Devil 1.6

13. července 2000, 00.00 | Ďábelský prográmek? Kreslící program to sice není, ale jednoduché plastické okraje k obrázkům v něm vyrobíte snadno a rychle.

     Bevel Devil od Emajen Systems je zajímavý nástroj s objektovou prací s obrázky a použít ho můžete především na vytvoření plastického či stínovaného okraje obrázku různých typů. Program je shareware s cenou 15$ a jestli se vůbec vyplatí tuto částku investovat, na to se teď společně podíváme.     Co znamená objektové prostředí v podobě Bevel Devilu? S jednotlivými obrázky totiž pracujete podobně jako by to byla vrstva v Photoshopu nebo ještě lépe objekt ve vektorovém kreslícím či modelovacím programu. Obrázků můžete mít otevřeno několik najednou (ne však stejný obrázek několikrát) a proklikávat se mezi nimi myší. Z grafických formátů jsou podporovány pouze formáty BMP, GIF a JPEG, budete si tedy s tím muset vystačit. Mezi základní operace s obrázkem patří různé zrcadlení ve vertikálním a horizontálním směru, ořezová a plakátová "tile" funkce, k dispozici je i undo a jednoduchá paleta barev pro výběr barvy okraje.    

     Celý program ovládáte pomocí čtyř záložek (pátá je nápověda), ve kterých najdete příslušné preference pro plastický okraje (šířka, outside/ inside), nastavení průhlednosti, typ a vzdálenost stínu apod. Možnosti vytvoření stínu nejsou nijak rozsáhlé, dva typy plastických okrajů - vnitřní a vnější - také nelze srovnávat s těmi lepšími kreslícími programy, pro jednoduché a rychlé použití však v některých případech postačí.     

     Celkové možnosti Bevel Devilu dost pokulhávají za finesami a propracovaností některých specializovaných "bevel" plug-inů pro Photoshop kompatibilní programy jako jsou například Extensis PhotoTools (ovšem s několikanásobně vyšší cenou). Nabízí se zde srovnání s podobným software biTmiX českého původu, který umí něco podobného, je komplet v češtině, avšak v možnostech jde ještě mnohem dál. Bevel Devil by ale možná mohl stačit začátečníkům a nenáročným uživatelům, kteří nevyžadují nebo se zatím nevyznají ve složitých kreslících programech a kterým se nějaký ten "obyčejný" plastický okraj také občas hodí.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: