BeDeamon 1.3.x - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Download

BeDeamon 1.3.x

19. října 1999, 00.00 | Nevyhovuje vám Start menu nebo máte potřebu spouštět programy z plovoucí lišty či menu? Pak zkuste BeDeamon, což je plně kofigurovatelný plovoucí toolbar ve stylu BeOS pro Windows 95/98/NT

     Nevyhovuje Vám Start menu nebo máte potřebu spouštět programy z plovoucí lišty či menu? Pak zkuste BeDeamon, což je plně kofigurovatelný plovoucí toolbar ve stylu BeOS pro Windows 95/98/NT a můžete pomocí něj rychle spouštět libovolné aplikace, připojovat se na internet pomocí obvyklého systému bookmarků, vyvolávat ovládací panely, tiskárny, okénka se soubory na disku stejně jako v Windows Exploreru nebo na ploše, nechat zobrazit systémové informace o hardware, discích, velikosti využité paměti a další šikovné věci. BeDeamon patří mezi shareware, stojí 20$ a zaregistrovat si ho můžete podle informací z manuálu například zde. Pokud by nefungoval první odkaz na program, zkuste ještě tenhle.

     Výhodou BeDeamonu je mimo jiné i programátorská koncepce, která mimo jednoho exe souboru nezahltí Windows žádnými DLL knihovnami ani OCX prvky, určitě se Vám bude líbit i paměťová nenáročnost - BeDeamon potřebuje ke svému provozu cca 1MB RAM. Hlavní a po prvním spuštění také jediný toolbar je na obrázku. Kliknutím na první ikonku vyvoláte systémové menu, každá další ikonka může představovat nové menu. V systémovém menu máte přístup k diskům, ovládacím panelům, fontům, internetu, tiskárnám, okolním počítačům v síti, dokumentům, programům ze Start menu a mimo jiné také ke konfigurace BeDaemonu.

     Ikonky jsou libovolně definovatelné a mimo první systémové můžete všechny ostatní změnit. Toolbarů/plovoucích menu může být maximálně 100, i to je však dostatečně šílený počet, kterého při zachování zdravého rozumu nikdy nedocílíte.

     Systémové informace na dalším obrázku jsou ve stylu WindowsNT. Legrační může připadat hláška CPU: mono-processor, bigamii program zřejmě neuznává, i když na dvouprocesorovém stroji jsem BeDeamon nezkoušel. Šikovné a přehledné je zobrazení využití paměti včetně grafu i informace o velikosti zabraného a volného místa na discích.

     Konfigurace BeDeamonu je na dalších obrázcích. Program může být minimalizován do podoby tray ikonky, ale pokud chcete s toolbarem pracovat musíte ho vyvolat. Lze to provést automaticky po startu nebo pomocí klávesové zkratky. Z dalších voleb pak můžete použít například ochranu heslem s možností zákazu sekce Windows (ovládací panely apod.), Internet a systémových informací. Menu jsou standardně animovaná, rychlé zobrazení popup menu lze nastavit opět v sekci General.

     Ikonky a zase ikonky, to je doména BeDeamonu. Mimo mnoha desítek nádherných ikonek ve stylu BeOS dodaných s programem (na obrázku) můžete samozřejmě použít kterýkoliv jiný balík nebo jednotlivé ikonky, BeDeamon umí najít ikony v DLL, ICL, ICO i EXE souborech.

     Po vybrání ikon a nastavení skupin v menu přichází na řadu konečně už jednotlivé položky v popup menu. Každá položka může opět mít svou vlastní ikonku nebo vyvolávat další submenu. Na obrázku je konfigurace pro kalkulačku, jak je vidět, BeDeamon umí i používat, editovat či otevírat soubory pomocí drag&drop.

     Věčná škoda, že je BeDeamon na naše poměry tak drahý, určitě by si ho oblíbil větší počet lidí, kdyby se jednalo o freeware. To však nic nemění na tom, že se jedná o užitečný systémový doplněk, který může zpříjemnit ovládání Windows.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: