Applet Composer 2.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Download

Applet Composer 2.0

21. července 2000, 00.00 | Applet Composer je jedním z nejuniverzálnějších Java applet creatorů, jaké vůbec můžete na sharewarovém trhu sehnat. Pokud tedy nechcete applety přímo programovat, je Applet Composer ta správná volba.

     Při používání Applet Composeru se určitě programátorem Java appletů nestanete. Nejen proto, že veškerá nastavení a zadávání parametrů appletů probíhající zásadně vizuálně, ale také pro velmi širokou nabídku "předprogramovaných" appletů. Autorem Applet Composeru je firma OpenCube, plnou verzi pořídíte za 189$. Uvedená cena platí při licenci na všechny applety současně bez dalších nákladů na registrace jednotlivých appletů, součástí demoverze je i několik freewarových modulů/appletů.     Jak už jsem napsal, probíhá vývoj respektive úprava appletů dle Vašich požadavků ve vizuálním prostředí, podobně jako prakticky ve všech Java applet creatorech. Grafický design každého appletu (pokud je u daného appletu vyžadován) si ovšem musíte navrhnout sami, u většiny appletů to však není zapotřebí. Hlavní okno programu obsahuje statické preview výsledného appletu v "rozbalené podobě" - tedy pracujete-li právě na scrollovacím textu, uvidíte v preview všechny řádky textu najednou. Pro reálné zobrazení funkce appletu slouží Applet Runner, což je prakticky totéž co webový browser, který si samozřejmě můžete pustit z Applet Composeru také.     V Applet Composeru můžete přepínat mezi dvěma druhy pohledů na preview a okénkem sloužícím pro vstup parametrů appletu. Okénka mohou být buď pod sebou nebo vedle sebe, záleží na tom, co se zrovna víc hodí - viz velké obrázky. Pro zadávání parametrů appletu se používají rovněž vizuální nástroje, číselné hodnoty je pochopitelně nutné vepisovat ručně. U některých appletů je k dispozici mimo hlavního okna ještě Sub Menu Builder pro definování položek ve větvených menu včetně odkazu a cílového frame, z dalších nástrojů pak můžete využívat i komfortní Color Picker pro výběr barvy jednotlivých vizuálních komponent appletu jako pozadí, barvy textu apod.
     Applet Composer obsahuje samozřejmě i modul pro zobrazení HTML kódu se všemi parametry aktuálního appletu, které si zkopírujete do HTML editoru přes schránku - přímo v HTML zdrojáku editovat parametry nelze. Applet Composer obsahuje v plné verzi celkem 17 appletů (včetně tří freewarových). Nabídka je bohatá - vybírat můžete od nejrůznějších headlines, tickerů, prezentačních appletů, textových i plně grafických navigačních menu apod., chybí pouze appletu používající zvukové efekty - ostatně zvuky v Applet Composeru nenajdete nikde. Program představuje ucelenou nabídku Java appletů pro relativně široké využití na webu či ve Vašich programech. Z komerčního hlediska tak zůstává otázkou jednotná cena všech appletů, možná by bylo lepší vydat se stejnou cestou jako např. Anfy, kdy se jednotlivé applety registrují samostatně a pokud potřebujete jen jeden či dva, výrazně ušetříte.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: