AmphiSoft, balík kreativních plug-inů - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Download

AmphiSoft, balík kreativních plug-inů

28. srpna 2001, 00.00 | Devět filtrů pro úpravu fotografií a tvorbu kreativních efektů simulujících různé kreslící a rastrovací techniky obsahuje nový balík od AmphiSoftu, který si teď představíme podrobněji.

Balík Photoshop kompatibilních plug-inů pojmenovaný podle svého autora "AmphiSoft filters" je k dispozici ve verzi pro Windows a obsahuje devět plug-inů primárně určených pro úpravu fotografií a vytváření či aplikace několika speciálních efektů jako je simulace plastického kovového povrchu, několik typů rastrovacích technik, odstraňování či naopak přidávání šumu, jemné ostření, organické textury, motion blur a další. Některé plug-iny z balíku AmphiSoft filters můžete používat zdarma (patří totiž mezi freeware), dalších několik je různě omezeno a za plně funkční plug-iny potřeba zaplatit 19 USD registrační poplatek.

Jak už bylo řečeno výše, obsahuje balík AmphiSoft plug-in filters ve verzi 1.02 celkem devět filtrů, zde je jejich výčet se zevrubným popisem:

Convolution shaman, Sorting shaman - plug-iny určené k "základnímu" zpracování fotografií a aplikace primárních efektů rozostření/ostření, detekci hran/okrajů, přípravu obrázků pro aplikace rastrů apod.
Metalwork II - plug-in založený na jádru Mr. Smith enginu konvertující klasické "ploché" textové a libovolné geometrické útvary do podoby plastických vzorů s 3D kovovým povrchem.
Raster master - plug-in vytvářející některé typy rastrovacích efektů s použitím organických textur jako je dřevo apod.
Xylograph - klasický halftone filtr imitující ručně kreslené rastry a rastrovací/vyřezávací techniky, navíc s možností jejich otočení takřka pod libovolným úhlem.
ArtiFactor, Kinetic lab - typické image processingové filtry vytvářející kreativní efekty nebo produkující organické textury založené na simulaci chemických reakcí.
Thread master - freewarový plug-in na tvorbu poměrně obligátních rozostřovacích a rozmazávacích efektů.
Out of the noise - další freewarový plug-in pro tvorbu několika typů zrnění a přidávání šumu do vybrané části obrázku.

Použití plug-inů není nijak složité, u většiny z nich se ale nevyhnete zkoušení, co vlastně který slider dělá, některé volby daného plug-inu jsou totiž nejsou příliš jasné a tak je metoda pokus/omyl nejlepším způsobem, jak všechny volby důkladně vyzkoušet. Podrobný popis každého filtru je tedy v tomto případě dokonale zbytečný, ostatně obrázky několika z nich jsou dostatečně výstižné. A na závěr jako obvykle ještě několik ukázek výsledků z některých vybraných plug-inů, které pochopitelně můžete ve vrstvách libovolně kombinovat.

A jak je na tom využitelnost a celková hodnota všech plug-inů? Pokud se odhodláte investovat 19 USD, získáte balík sice zajímavých, ale lakonicky řečeno "omšelých" plug-inů, z nichž občas využijete jeden nebo dva, ostatní jsou už dávnou součástí Photoshopu nebo je lze získat v jiné formě jako freeware. Tvorba plastických metalických povrchů a rastrovací techniky jsou už poměrně hojně rozšířené, stejně jako filtry pro ostření a bluring. Je tedy už pouze na vašem úsudku, zda něco takového jako balík AmphiSoft filters můžete v praxi využít...

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: