3DWebButton 1.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Download

3DWebButton 1.0

31. července 2000, 00.00 | Poměrně komfortní program na tvorbu plastických tlačítek se malinko inspiruje Xarou3D a jeho možnosti ohledně 3D tlačítek jsou takřka srovnatelné.

     3DWebButton distribuuje Rudenko Software, registrovaná verzi si můžete objednat zde. Program umí pouze jednu věc, vyrábět plastická tlačítka pro web či různé prezentace, k čemuž je vybaven řadou standardních nástrojů pro vstup textu, určení barvy, import textury, změny velikosti tlačítka, typu orámování, nastavení stínu apod.     Nastavení ovládání samotného programu spočívá v přizpůsobení optických parametrů - využívání zobrazovací plochy, volbě vyhlazování a odstupu textu od okrajů tlačítka. O zbytek se pak už staráte sami přepínáním do jednotlivých sekcí 1 - 10.

     V první sekci si napíšete text použití v tlačítku (pouze 1 řádek), vybrat si můžete i font - s češtinou žádné problémy nejsou, program však umí pracovat pouze s TrueType fonty. Sekce č. 2 slouží k volbě hlavního pozadí, č. 3 pak pro výběr barvy či textury písma.

     Sekce č. 4 obsahuje stejná nástroje jako č. 3, ale týkající se tentokrát tlačítka samotného. Č. 5 ovlivňuje zobrazení textu respektive jeho prostorové rozměry (osa Z) a výšku nad tlačítkem.     Šestá sekce slouží k výběru typu tlačítka, volit můžete mezi klasickým pravoúhlým tlačítkem s nebo bez zaoblených okrajů (dva typy - zaoblení a šikmé useknutí), elipsou a kružnicí, dále zde můžete měnit 3D rozměry tlačítka včetně vytvoření vlisování a poslední možností je aktivace či vypnutí stínu.     Světelný zdroj v cekci č. 7 není nutné popisovat. S světlem můžete jednoduše hýbat myší, k dispozici je však pouze jeden světelný zdroj a nemůžete přidávat další. Rozměry tlačítka nastavujete v deváté sekci, desátou pak použijete pro export ve formátech GIF, JPEG nebo PNG.

     3DWebButton vůbec není špatný program, prospěla by mu však vyšší rychlost výpočtů, neboť i na relativně rychlém počítači (PIII 600 MHz s gr. kartou nVIDIA GeForce256) bylo ještě stále nutné čekat na odezvy při vykreslování tlačítka. Ocenil bych i větší množství tvarů tlačítek (přidávat či importovat vlastní objekty není možné), jinak ale nemám programu co vytknout.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Download  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: