Editoriál (8) - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Digitální video

Editoriál (8)

3. září 2001, 00.00 | Tak nám změnili Grafiku, paní Müllerová. Hlavně že je hezčí a barevnější a že už se nám vrátil šéfredaktor...

Přestože psal ex-šéfredaktor v minulém editoriálu o mé zasloužené dovolené, zřejmě to stihnul za minulý týden již několikrát přehodnotit. Já zase, jako správný internetový člověk, neodolal, abych iHNed po návratu z dovolené nezačal psát. Přesto jsem se ani na dovolené "neflákal", protože jsem měl s sebou digitální fotoaparát spolu s pouzdrem pro vodní focení. Na recenzi či spíše zhodnocení praktické použitelnosti se můžete těšit ještě tento týden.

No. 1
Jak už Honza napověděl, delší dobu se chystala změna designu grafiky, který už opravdu potřeboval vyprášit kožich. Zatímco některé webové magazíny se mění takřka pod klepnutím myši, Grafika On-line zůstávala delší dobu neměnná. To bylo na jednu stranu dobře, protože stálí čtenáři se snadno orientovali, ale na druhou stranu potřeboval design trochu zpřehlednit.

Od pondělí je vaše oblíbená Grafika v úplně novém kabátku. Hlavní důraz je kladen na přehlednost a snadnou orientaci starých, ale i nových čtenářů. Tomu je samozřejmě podřízen nový design, který je nejen modernější a více odpovídá začátku nového století, ale při větším objemu informací je také mnohem intuitivnější. Proto vás možná překvapí, jaké drobnosti jsme do nového designu přidali – zobrazení hodnocení článků přímo na titulce, přidávání odkazů do adresáře přímo z titulky, seznam zajímavých akcí aj. Doufáme, že tyto nové prvky pro vás budou jednoznačně přínosné a povedou k vaší lepší orientaci.

Své názory na nový design Grafiky On-line můžete vyjádřit hlasováním na titulní straně, v diskuzi pod článkem nebo na e-mail . Na vaše názory se těšíme.

iCIPA 2001
CIPA je zkratka Czech Imaging Press Award a jedná se o první ročník čtenářské Foto/Video ankety předních českých oborových médií. Partnerem z klasických tištěných médií je časopis Foto a Video, internetové magazíny zastupují Grafika.cz, Fotografovani.cz a Digineff.cz. Hlasování probíhá ve 4 kategoriích, které jsou dále rozděleny celkově na 12 subkategorií. Mezi základní kategorie patří klasická fotografie, digitální fotografie, video a speciální kategorie, kde je hlasování o značku roku. Zúčastnit hlasování se můžete na libovolném partnerském médiu.

Filipika proti takyprogramátorům
Systém Windows 2000 (a také XP) jsou navrženy, aby většina operací šla provést bez restartu, pouze výrazné změny v jádře (service pack) vyžadují restart. Proto mě vždy dokáže vytočit aplikace, která nainstaluje pár spustitelných souborů a vyžádá si restart. Většinou vyhovím, byť nerad, občas instalační program ukončím, třeba i násilím.

Tuhle jsem se dověděl o existenci SP2 pro Internet Eplorer 5.5. Jsa bytostný optimista, že každá záplata je k něčemu dobrá, jal jsem se ho stahovat a instalovat. Mezitím jsem preventivně ukončil Photoshop a HomeSite a pokračoval ve čtení denních zpráv. Po chvíli jsem se začal zajímat, jak probíhá instalace a zda už vyžaduje restart. Aplikaci jsem nikde nenašel, buď spadla nebo se korektně ukončila. Opět se projevil můj bytostný optimismus, protože jsem zvolil Help > About a výsledek můžete vidět. SP2 se nainstaloval a skončil, ani jsem o něm nevěděl. Závěr si můžete vytvořit sami.

Opět FILTERiT 4
Ještě jednou se vrátím k testovaným filtrům od firmy CValley. Když jsem stahoval demoverzi cadovských zásuvných modulů, dozvěděl jsem se, že u nové demoverze už není omezena doba používání. Poměrně zajímavý marketingový krok, i když se nám zdá, že míru softwarového pirátství rozhodně nesníží.

Poslední vlnka na Amazonu
Asi před půl rokem přišel internetový obchod Amazon.com (do té doby se specializoval na knihy a hudbu) s nápadem prodávat počítače. Většina analytiků tento krok hodnotila negativně - obchod s počítači byl a stále je v útlumu, spousta firem si tímto krokem zlomila vaz a Amazon.com se do toho žene.

Minulý týden přišla další vlnka. Kromě počítačů PC bude Amazon.com prodávat také počítače Apple Macintosh. S informací přišla agentura Reuters a později ji převzal také Wall Street Journal. Amazon.com bude počítače odebírat od distributora Ingram Micro, což je jeden ze dvou distributorů Apple v Americe. Jednu z ukázek si můžete prohlédnout zde, přičemž uvidíte, že Amazon dodržuje doporučené ceny. Pro Americké uživatele bude určitě zajímavé, že uvidí v jednom „obchodě“ více druhů počítačů a mohou si lépe vybrat. U nás je to spíše hudba dalšího století…

Další posila do týmu OS X?
Tentokrát ovšem ne do desktopového světa, ale do serverového. Firma Helios oznámila beta-testovací program pro své produkty. Pre-pressové servery firmy Helios pro Mac OS X Server budou předvedeny na veletrhu Print 01 v Chicagu (vzhledem k počtu ohlášených novinek je to Americká Drupa). Mezi předváděnými produkty budou EtherShare 2.6, EtherShare OPI 2.1, PDF Handshake a Print Preview. Finální verze jsou ohlášeny na listopad.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Digitální video  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: