ATI ALL-IN-WONDER PRO. - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Digitální video

ATI ALL-IN-WONDER PRO.

27. července 1998, 00.00 | Další karta, kterou máme možnost otestovat je ATI ALL-IN-WONDER PRO. Jedná se o velmi slušnou grafickou kartu kombinovanou s TV kartou.

Další karta, kterou máme možnost otestovat je ATI ALL-IN-WONDER PRO. Jedná se o velmi slušnou grafickou kartu kombinovanou s TV kartou. Za její zapůjčení děkujeme firmě Conquest.

Co je to za železo ?
ATI WONDER Takže testovaná verze této karty byla v provedení AGP (vyrábí se i verze PCI) a měla 4 MB SGRAM na kartě rozšířitelné na 8 MB SGRAM. Karta podporuje jak 2D, tak 3D grafiku (podpora Direct X a Direct 3D). Je určena jak do WINDOWS 95, tak i WINDOWS 98. Na sobě má integrovaný TV tuner (pod Windows 98 je podpora webTV). Kartu jde dále rozšířit o DVD modul. Televize podporuje tyto TV normy : NTSC-J, PAL 1, PAL B/G, SECAM L. Karta má klasický TV (75 OHM) vstup, audio vstupy, výstupy (samozřejmě stereo - stereo funguje i TV tuneru, který je samozřejmě předělaný na českou normu) a to jak interní, tak externí, video vstup a dokonce i video výstup, který jsem ovšem neměl čas otestovat.

Tak tady máme nějaké ty technické parametry této karty :

Rozlišení pro 3D : 4M karta : 1024x768 65K barev
800x600 16,7M barev
: 8M karta : 1600x1200 65K barev
: 1280x1024 16,7M barev

frekvence při různývh rozlišeních :
Rozlišení 640x480 800x600 1024x768 1152x868 1280x1024 1600x1200
256 barev 200 200 150 120 100 85
65K barev 200 200 150 120 100 85
16,7M barev 200 200 150 120 100 75

Instalace
Tak ta je velice jednoduchá, posuďte sami : kartu zasunete do AGP slotu a zapneme počítač. Po nastartování WINDOWS vložíme instalační CD a nainstalujeme ovladače a multimediální přehrávač od ATI. No a od tohoto okamžiku je vše připraveno k Vašemu použití.

Software
Jako jediný dodávaný software s kartou je do detailu propracovaný multimediální přehrávač. Pomocí tohoto přehrávače lze přehrát hudební CD, Video CD (MPEG 1), DVD CD (MPEG 2), AVI soubory a nakonec i televize včetně prohlížení teletextových stránek.

TELETEXT
Teletext podporuje české znaky což mě velice překvapilo, protože celý software je v angličtině a k instalačnímu CD není dodávána žádná upgrade disketa pro podporu českých znaků ( CHVÁLA firmě ATI - že by myslela i na ty malé čecháčky ? ). Propracované je i prohledávání teletextových stránek - tlačítka jsou srozumitelná snad i absolutnímu laikovi ( o stránku výše, níže, nalistování libovolné stránky a přepínání jednotlivých TV programů ).

TV
Televize má slušně propracované ladění jak ruční, tak automatické. Jednotlivé kanály si lze samostatně pojmenovat. TV můžeme sledovat jak v okně tak ve FULLSCREEN - zde mě vadilo pouze to, že se nešlo zbavit ovládací lišty. Přímo z panelu lze zavolat prográmek na zachytávání videa - nenašel jsem zde však nic, čím bych si video sekvenci mohl uložit na disk ( jsem asi slepý ), jediné co se mě podařilo je si uložit jeden snímek. Zachytávání videa má i další super vlastnost a to, že zde můžete TV sledovat v druhém okně zpožděně o několik sekund. Dále zde najdeme i klasický náhled na všechny TV programy rozložené do jednoho okna. To je velice dobrá funkce pokud se chceme podívat, co na kterém programu běží.

Video CD
Přehrávání Video CD je další možnou funkcí ATI MEDA PLAYERu. Dle mého názoru je toto přehrávání velice pěkně propracováno, podobně jako u XING PLAYERu, ale je posazeno do mnohem hezčího grafického prostředí.

CD Player
Není co dodat: pěkně graficky laděný přehrávač AUDIOCD.

Ceny k 27.7.98

Typ karty Cena OEM verze bez DPH
4MB PCI 5364
8MB PCI 6431
4MB AGP 5559
8MB AGP 6533

Pokud mám zhodnotit cenu, tak je zhruba odpovídající konkurenci. Samotný TV tuner a grafická karta by Vás jistě vyšly dráž. Takže záleží na Vás.

Hodnocení
Vskutku mě tato karta nadchnula, jak jste jistě poznali. Jako nevýhodu bych vytknul nemožnost schování ovládacího panelu při FULLSCREEN. Dále bych přednost oddělené TV kartě - takhle při upgrade Vaší grafické karty přijdete i o televizi. Kvalita TV obrazu je velmi vysoká - srovnal bych jí snad doposud s nejlepší kartou, kterou jsem testoval a to je BUSTER. Zvuk má velice vysokou kvalitu a to i po předělání na českou normu ( Není slyšet žádný šum ). Vzhledem k tomu, že naše hodnocení se věnuje pouze TV sekci, tak vřele doporučujeme.


Dodatek
Děkuji panu Luďku Černému za upozornění, jak skrýt ovládací panel při FULLSCREEN sledování TV. Takže kdo na to ještě nepřišel, tak ať zkusí zmáčknout F2.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

 

 

 

Poptávka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: