Výstava fotografií Alžběty Jungrové- Černobílý život - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Digitální fotografie

Výstava fotografií Alžběty Jungrové- Černobílý život

Alžběta Jungrová- Černobílý život

26. října 2017, 16.59 | Nikon Photo Gallery uvádí od 3. listopadu 2017 pro veřejnost výstavu fotografií Alžběty Jungrové - Černobílý život.

Výstava Černobílý život je pouze častí rozsáhlého souboru, který vznikal po celé desetiletí. Fotografie byly pořízeny v různých částech světa od Pákistánu po Kolumbii a poukazují na problémy současného světa - dětskou práci, distribuci zbraní a drog na pákistánsko-afghánské hranici, války, uprchlíky,nedostatek vody, střet civilizací. Při výběru fotek Alžběta vycházela z deníků, které psala na všech cestách pro svoji maminku. Výstava je vlastně výchozím bodem pro plánovanou knihu, která by měla být kombinací oněch deníkových textů a fotografií.

 

Černobílý život

 

Alžběta Jungrová začala fotografovat na základní škole. Vystudovala Střední průmyslovou školu grafickou v Hellichově ulici a poté pracovala pro MF Dnes, Hospodářské a Lidové noviny. V letech 2000-2002 žila v USA a v Londýně. Jako základ své tvorby si Alžběta nejprve vybrala dokument a reportáže, protože ji zajímají lidé, jejich životy a osudy. Za reportáž o drogách na pákistánsko- afgánských hranicích obdržela čestné uznání Czech Press Photo, za sérii snímků o dětech pracujících v cihelně v pákistánském Péšáváru a za sérii fotografií z barmského uprchlického tábora v Bangladéši obdržela cenu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky. V současnosti je na volné noze, zastupuje ji jedna z nejprestižnějších agentur v oboru komerční fotografie 4D Photo. Pracuje na několika vlastních uměleckých projektech, vytváří na zakázku reportážní fotografie, fotí reklamy, fashion story, portréty.

 

Alžběta Jungrová - Černobílý život

 

Výstava v Nikon Photo Gallery potrvá do 10. prosince 2017. 

 

 

Zdroj: Nikon

Alžběta Jungrová- Černobílý život

Alžběta Jungrová- Černobílý život

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: