Tip na více než 200 úchvatných fotografií, které stojí za to vidět! - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Digitální fotografie

Tip na více než 200 úchvatných fotografií, které stojí za to vidět!

2. ledna 2009, 00.00 | Sice jsme se již rozloučili s minulým rokem 2008, ale to neznamená, že vzpomínka na něj se „vypaří“ tak rychle jako dým ze silvestrovských rachejtlí. Díky úchvatným fotografiím, které pořídili světoví profesionální fotografové, se nám tento rok bude ještě nějakou dobu připomínat. Po dvou předchozích článcích vám přinášíme třetí díl, kterým odkazujeme na pozoruhodný výběr fotografií, jenž daly dohromady dvoje renomované zahraniční noviny.

Doba krátce před koncem roku a po něm je poměrně bohatá na nejrůznější bilanční kolekce fotografií. V našich předchozích dvou článcích (viz ZDE a ZDE) na dané téma dosud chyběla dvojice zvučných amerických novin The New York Times a The Sacramento Bee. Protože by byla škoda jejich zajímavé výběry fotografií za rok 2008 opomenout, přinášíme vám na ně odkazy v tomto článku. Věříme, že vás zaujmou podobně jako nás.

Výpovědní “síla” některých fotografií může vyplout na povrch až při znalosti konkrétního kontextu, který se k nim váže. Proto doporučujeme si uvedené fotografie zobrazit i na příslušné domovské stránce, na které si lze přečíst komentáře k daným snímkům (na tyto stránky se dostanete kliknutím na náhledové obrázky).

THE NEW YORK TIMES
Fotoeditoři prestižních americký novin „The New York Times“ vypracovali úctihodnou kolekci 160 snímků, které považují za stěžějní fotografie roku 2008. Daná kolekce je rozčleněna do celkem osmi kategorií: „Prezidenské volby“, „Národ“, „Irák a Afganistán“, „Sport“, „Ekonomie“, „Svět“, „Region“ a „Umění a zábava“. Některé snímky jsou skutečně vyjimečné.

Prezidenské volby

Zdroj: www.nytimes.com

Národ

Zdroj: www.nytimes.com

Irák a Afganistán

Zdroj: www.nytimes.com

Sport

Zdroj: www.nytimes.com

Ekonomie

Zdroj: www.nytimes.com

Svět

Zdroj: www.nytimes.com

Region

Zdroj: www.nytimes.com

Umění a zábava

Zdroj: www.nytimes.com

THE SACRAMENTO BEE
Sacramentský deník „The Sacramento Bee“ představil v rámci své internetové fotogalerie „The Frame“ výběr snímků, které považuje za nejzajímavější fotografie roku 2008. Uvedená selekce, převážně opravdu prvotřídních fotografií, se skládá z několika subkategorií: „Zajímavosti“, „Aktuality“, „Sport“ a „Volby“. Zvláštní galerie působivých fotografií je věnována právě probíhajícímu konfliktu v pásmu Gaza.

Zajímavosti

Zdroj: www.sacbee.com

Aktuality

Zdroj: www.sacbee.com

Sport

Zdroj: www.sacbee.com

Volby

Zdroj: www.sacbee.com

Konflikt v Gaze

Zdroj: www.sacbee.com

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: