Nikon Coolpix – bohatá úroda novinek - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Digitální fotografie

Nikon Coolpix – bohatá úroda novinek

nikon_coolpix08_11news100px

24. srpna 2011, 06.00 | Nikon představil osm nových fotoaparátů Coolpix: vylepšenou verzi špičkového kompaktu P7100, vícefunkční S1200pj se zdokonaleným projektorem, S100 umožňující pořizovat snímky 3D, S4150 s dotykovým displejem, S6150 se 7násobným zoomem, dva stylové ultrazoomy s rozlišením 16 megapixelů, S6200 s 10× a S8200 se 14× zoomem, a svůj první vodotěsný a odolný fotoaparát AW100. Ten současně rozšířil tři dosavadní řady Coolpix, Výkon (Performance – P), Styl (Style – S) a Život (Life – L), o čtvrtou, označenou podle toho, že je vhodný do každéh

Nikon Coolpix P7100

Nástupce modelu P7000 nabízí vyšší kvalitu a rychlejší zpracování obrazu, lepší provozní časy – rychlejší reakci, kratší dobu odezvy, rychlejší automatické zaostřování i zkrácenou dobu spouštění a nový výklopný displej s úhlopříčkou 7,5 cm (3 palce) a rozlišením 921 kpx. Díky možnosti vyklopení usnadňuje vytváření kompozic obrazů a natáčení videosekvencí zejména při snímání z neobvyklých úhlů a míst. Změněny byly také některé ovládací prvky. I když už model P7000 má ovládání velmi dobře koncipované a nabízí přímé anebo velmi rychlé volby a nastavení nejen základních funkcí a parametrů, u P7100 výrobce realizoval nápaditá zlepšení.Zajímavá je kupříkladu možnost kombinovaně používat přední a zadní příkazový volič, přičemž jeden primárně nastavuje rychlost závěrky a druhý clonová čísla, anebo nabídka dvojice funkčních tlačítek, která lze kombinovat navzájem a také s dalšími ovládacími prvky, a tak je více funkcí snáze dostupných. A je mezi nimi i nová funkce nastavitelné paměti zoomu. Lze do ní uložit až 7 různých ohniskových vzdáleností a potom mezi nimi rychle přepínat, jako by fotograf použil výměnné objektivy.Fotoaparát má objektiv Nikkor se 7,1násobným optickým zoomem, jehož rozsah po přepočtu na 35mm formát odpovídá 28 až 200 mm, obrazový snímač CCD s úhlopříčkou 1/1,7 palce, rozlišením 10,1 milionu efektivních pixelů a se širokým dynamickým rozsahem, má rychlý systém zpracování obrazu Expeed C2 a umožňuje používat soubory RAW.Rozšířena byla nabídka speciálních efektů použitelných při fotografování. Nový je například cross processing, který dramaticky posouvá barevné podání snímku a zvyšuje kontrast a sytost barev, ale navíc umožňuje současné nastavení efektu vinětace, efekty zoomování a rozostření při expozici a kreativní černobílý režim. Umožňuje také natáčet video ve vysokém rozlišení (HD/720 p á 24 obr./s)a během záznamu používat optický zoom a automatické zaostřování. Je také vybaven konektorem HDMI, který podporuje připojení výstupu HDMI-CEC k televizorům HDTV a umožňuje připojit externí mikrofon.

Nikon Coolpix P7100 se bude prodávat za doporučenou maloobchodní cenu 11 990 Kč.Nikon Coolpix AW100

je v nabídce Nikon první odolný fotoaparát speciálně určený pro outdoorové aktivity, vodotěsný a odolný proti nárazům i mrazu. Vodotěsný je do hloubky 10 m, odolný proti nárazu při pádu z výšky až 1,5 m a spolehlivý i za mrazu až do -10 °C. Má také speciální výbavu zaměřenou právě podle jeho celkového speciálního zaměření a předpokládané používání na cestách: vestavěný polohovací systém GPS, elektronický kompas a vestavěnou mapu světa pro snadný geo-tagging fotografií, usnadnění orientace na neznámých místech a pro sledování trasy při cestování.GPS a elektronický kompas: informace o poloze a pohybu lze zobrazit na vestavěné mapě (při vypnutém fotoaparátu). Pomocí funkce GPS se připojí souřadnice do EXIF metadat pořízeného snímku. Uživatel má možnost zobrazit na mapě trasu zaznamenanou jednotkou GPS a náhled místa pořízení snímků přímo ve fotoaparátu na uložené mapě světa.Je vybaven vysoce citlivým snímačem CMOS s rozlišením 16 megapixelů a se zadním podsvícením, což je v kombinaci se speciálními režimy pro slabé osvětlení výhodné pro snímání na silném slunci, v noci i při potápění. Má širokoúhlý objektiv Nikkor s lomenou dráhou paprsků a s pětinásobným zoomem. Nahrává stereofonní videosekvence v plném vysokém rozlišení (Full HD/1 080 p) a má funkci Snadné panorama.Fotoaparát má jednoduché ovládání a nabízí i speciální režim, dostupný po stisku tlačítka Action-Control. Pak lze nastavovat fotoaparát a fotografovat jednou rukou, neboť v tomto režimu se nastavení mění jednoduše zhoupnutím přístroje dopředu a dozadu, což je vhodné zejména pod vodou a má-li uživatel rukavice. Ke snímání podvodních scén slouží jednoduchý režim Pod vodou, který automaticky upravuje nastavení vyvážení bílé barvy.Coolpix AW100 je vyráběn v pěti barevných verzích, kamuflážní, černé, bílé, oranžové a modré, ale dostupný má být jen ve třech barvách: camouflage, orange a black. A bude v prodeji za doporučenou maloobchodní cenu 7 990 Kč.Nikon Coolpix S1200pj

je již třetí model s integrovaným projektorem s technologií DLP, který je zdokonalený: nabízí projekci o 20 lumenů jasnější a také okamžité připojení k zařízením iPhone, iPad a iPod Touch a také k počítači Mac i PC, aby měl uživatel ještě více možností prohlížení a sdílení pořízených fotografií a videoklipů. Projekce není jen jasnější, obraz může mít rozměry od 26 do 152 cm (5–60 palců). Podsvícená ovládací tlačítka na fotoaparátu a na volitelném dálkovém ovládání usnadňují použití v tmavých místnostech.Fotoaparát má obrazový snímač CCD s rozlišením 14 megapixelů, širokoúhlý kompaktní objektiv s lomenou drahou paprsků a s pětinásobným zoomem a umožňuje záznam videosekvencí HD/720 p se stereozvukem. Kreativním uživatelům nabízí při pořizování snímků a videosekvencí možnost použít speciální efekty nebo řadu filtrů a efektů na již pořízené statické fotografie. Při fotografování lze použít například efekty změkčovací filtr nebo „nostalgická sépie“. Mezi filtry vestavěné ve fotoaparátu ke zdokonalení fotografií patří cross screen (hvězdicový filtr), „rybí oko“ a efekt miniatury.

Nikon Coolpix S1200pj bude v prodeji ve dvou barvách, černé a růžové, za doporučenou maloobchodní cenu 9 590 Kč.

Nikon Coolpix S100

Stylový elegán, který je možno mít stále s sebou a připravený k použití, ať už v kapse, ve stylovém pouzdru, anebo v dámské kabelce. Zaujme velkým dotykovým panelem OLED s úhlopříčkou 3,5 palce (8,7 cm), který velmi citlivě reaguje na dotek prstu a umožňuje maximálně intuitivní ovládání.Je vybaven 16megapixelovým obrazovým snímačem CMOS, širokoúhlým objektivem Nikkor s pětinásobným optickým zoomem, technologií proti rozmazání obrazu a speciálními světelnými režimy, jako je například noční portrét, umožňuje snímat stereofonní videosekvence v plném vysokém rozlišení (Full HD/1080p), ale také snímky 3D, tedy s prostorovým efektem. Tento speciální režim fotografování kombinuje dva obrazy snímané z různých míst do trojrozměrného obrazu, který lze zobrazit na televizorech a počítačích s technologií 3D.Funkce Snadná panorama umožňuje pořizovat 360˚ a 180˚ panoramatické snímky. Při vertikálním nebo horizontálním pohybu přes snímanou scénu fotoaparát pořídí rychlou sérii snímků a do panoramy je okamžitě spojí.Nikon Coolpix S100 je vyráběn v šesti barevných variantách, černé, „stříbrné“, „zlaté“, červené, fialové a růžové (distinctive pink), v prodeji bude ve třech barvách (pink, black a red) za doporučenou maloobchodní cenu 5 590 Kč.

Nikon Coolpix S4150

Stylový kompakt se 14megapixelovým snímačem CCD a pětinásobným optickým zoomem lze intuitivně ovládat pomocí dotykového LCD panelu s úhlopříčkou 7,5 cm (3 palce) s rozlišením 460 tisíc obrazových bodů. Funkce expozice dotykem umožňuje v expozičním režimu vybrat v kompozici libovolné zaostřovací pole, na které má fotoaparát zaostřit. Fotoaparát automaticky nastaví správné zaostření a expozici pro objekt, na který jste ukázali. V režimu přehrávání můžete pomocí dotykového ovládání příjemně prohlížet a upravovat snímky a užít si funkce jako Malování nebo Prezentace.Pořízené snímky je možno upravit přímo ve fotoaparátu. K dispozici jsou jednoduše použitelné filtry a efekty, například efekt Výběrové barvy, který převede obrázek na monochromatický a potom přidá do oblasti, kterou vyberete, barevný nádech. Nebo Hvězdicový filtr (Cross screen), který jasným oblastem přidá hvězdicový záblesk.

Nikon Coolpix S4150 přichází v pěti barvách, červené, černé, nachové, medově hnědé, „bronzové“ a „stříbrné“, a má stanovenu doporučenou maloobchodní cenu 3 390 Kč.

Nikon Coolpix S6150

Tento model má 16megapixelový obrazový snímač, objektiv Nikkor se sedminásobným optickým zoomem 28–196 mm (ekv. 35mm formátu) a dotykový displej s úhlopříčkou 7,5 cm (3 palce) s rozlišením 460 kpx. Na dotykové obrazovce lze pořízené snímky procházet, vybírat a také různě upravovat – a to s využitím funkce Úpravy snímku, s níž má uživatel přístup k technologiím, jako je například Rychlé retušování, Aktivní D-Lighting nebo Soft Focus (změkčovací filtr).Stejně jako ostatní modely, i S6150 má čtyři vestavěné funkce redukce rozmazání snímků, které automaticky minimalizují vliv chvění fotoaparátu, pohybu fotografovaných objektů a slabého osvětlení, a to včetně optické redukce vibrací.

Nikon Coolpix S6150 přichází v pěti barvách, černé, červené, růžové, fialové a stříbřité, a bude dostupný za doporučenou maloobchodní cenu 3 790 Kč.

Nikon Coolpix S6200

Stylový kompaktní elegán vybavený širokoúhlým objektivem s 10násobným optickým zoomem a 16megapixelovým obrazovým snímačem má samozřejmě také automatické funkce proti rozmazání snímků a navíc režim noční krajina, umožňující fotografovat i při slabém osvětlení.Nabízí také snadno použitelné kreativní funkce, respektive možnost použít speciální digitální efekty při pořizování fotografií a videa a řadu filtrů a efektů, které lze uplatnit na již pořízené fotografie. Při fotografování lze použít například efekty Změkčovací filtr nebo Nostalgická sépie. Mezi filtry vestavěné ve fotoaparátu ke zdokonalení snímků patří Cross screen (hvězdicový filtr), Rybí oko a Efekt miniatury. Kvalitní videosekvence pořizuje Coolpix S6200 ve vysokém rozlišení (HD/720 p) a jsou stereofonní. A využívá čtyři moderní funkce proti rozmazání snímku a vysokou citlivost ISO (až 3 200).

Nikon Coolpix S6200 je nabízen v šesti barvách, černé, bílé, stříbřité, červené, růžové a modré za doporučenou maloobchodní cenu 4 290 Kč.

Nikon Coolpix S8200

Stylový a vysoce výkonný kompaktní fotoaparát se širokoúhlým objektivem se 14násobným optickým zoomem a vysoce citlivým 16megapixelovým snímačem CMOS se zadním podsvětlením, který zajišťuje, že i při slabém osvětlení nebo v extrémně jasném prostředí přístroj snadno zachytí fotografovanou scénu, takže denní i noční snímky jsou zachyceny tak, jak je vidíte. V kombinaci s rychlým automatickým zaostřováním, velice rychlým startem fotoaparátu a také souvislým snímáním je uživatel připraven nepromeškat žádný správný akční okamžik. A nechybí možnost snímání videosekvencí Full HD/1 080 p se stereozvukem.Nikon Coolpix S8200 bude v prodeji ve čtyřech barvách, černé, bílé, stříbřité a červené za doporučenou maloobchodní cenu 6 490 Kč.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » testovaci  

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: