Hyperrealistický fotograf proměňuje všednost v abstraktní umění - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Digitální fotografie

Hyperrealistický fotograf proměňuje všednost v abstraktní umění

5. dubna 2022, 19.27 | Kombinací hyperrealistické fotografie s fragmenty všedních a obyčejných míst vytvořil fotograf Connor Daly jedinečné snímky, které mísí skutečné a představované.

Styl hyperrealismu ve fotografii přináší intenzivní barvy, kontrast a ostrost scény na rozdíl od toho, co je viditelné pouhým okem. Tento typ fotografie do značné míry charakterizuje to, co Daly, který sídlí v Londýně, produkuje a zároveň zachycuje jednoduchost svého okolního prostředí.

 

Zachycení abstraktních fragmentů světských prostředí

Daly si vyzkoušel kombinaci médií, jako je sochařství, kresba, malba a digitální i filmová fotografie. Až když narazil na knihu s názvem „Helmand“ od fotografa Roberta Wilsona, potvrdila se jeho láska a zájem o fotografii.

 

Connor Daly “Peripheries”

 

 

„Zajímavé je, že jsem při náhodném setkání nakonec pomohl Robertovi šest let poté, co jsem našel jeho knihu,“ říká Daly. „Robert mi před pár lety poslal podepsanou kopii, kterou mám ve studiu. V průběhu let jsem pracoval pro řadu fotografů, z nichž mnozí ve mně zanechali trvalý dojem. Myslím, že je důležité hledat inspiraci ve svých mentorech, stejně jako prostřednictvím výzkumu a studia.“

 

Dalyho práce se zaměřuje na to, co je obvykle považováno za všední. Jeho fotografie jsou abstraktní a na první pohled zdánlivě jednoduché, ale odhalují pečlivé geometrické úvahy, čímž se stírá hranice mezi dokumentární fotografií a pečlivě vytvořeným designem.

 

„Moje práce si klade za cíl překonat omezení, která fotografie představuje, a prozkoumat něco hlubšího,“ vysvětluje. "Moje obrázky vám o mně řeknou více než o místech, která zobrazují."

 

 

Spolehlivé vybavení pro všechny podmínky

K výrobě svých fotografií používá Daly jako svůj hlavní fotoaparát Nikon D810, který je podle něj rychlý, efektivní a spolehlivý v různých podmínkách fotografování. Jeho základní sadu objektivů tvoří Sigma Art 35mm f/1.4, 50mm f/1.4 a 85mm f/1.4. Příležitostně také používá objektiv Nikon 45mm f/2.8 tilt-shift k zachycení struktur nebo budov.

 

Některé záběry vyžadují práci s dlouhou expozicí, pro kterou používá svůj stativ Benro a kulovou hlavu Benro B2, která má podle něj plynulý pohyb, který se používá snadněji než hlavy s převodovkou. Pro precizní fotografování interiéru nahrazuje Daly kulovou hlavu systémem dvojitých makro kolejnic, aby bylo možné přesně ovládat pohyby os.

 

Letos Daly říká, že pokračuje v práci na svém projektu „Phantasmagorie“, kde fotografuje divadla a vesnické síně po celé Spojeném království, a doufá, že zamíří do Los Angeles na nový projekt, který je v současné době pod pokličkou.

 

Více Dalyho práce lze nalézt na jeho webových stránkách.

 

Fotografie od Connora Dalyho.

Autor článku:  ANETE LUSINA

Zdroj: https://petapixel.com/2022/04/05/hyperrealism-photographer-turn-the-mundane-into-abstract-art/

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: