Český Olympus vstoupil do Evropy s předstihem - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Digitální fotografie

Český Olympus vstoupil do Evropy s předstihem

Olympus

23. září 2003, 00.00 | Včera bylo slavnostně otevřeno nové sídlo české pobočky společnosti Olympus. Kromě nové kancelářské budovy bylo novinářům představeno i nové servisní, tréningové a call centrum pro celou Evropu, které je součástí nového komplexu.

22. září se do historie společnosti Olympus C&S, která je již více jak deset let dceřinou společností Olympusu v ČR, jako významný den, kdy definitivně její význam přerostl hranice naší republiky. Právě české zastoupení Olympusu jako jedno z mála u nás překonalo svou původní roli lokálního distributora rozšiřuje své aktivity na celoevropskou úroveň. U této příležitosti, jejímž hmatatelným výsledkem je přestěhování se do nových prostor, proběhla velká oficiální slavnost za přítomnosti řady významných zástupců značky nejen z evropské centrály, ale i přímo z Japonska.

O oficiální zahájení tiskové konference se včera postaral sám pan Masatoshi Kishimoto, který je předsedou správní rady společnosti Olympus Optical Co. Tokyo Ltd., tedy mateřského koncernu. Ve svém poměrně krátkém projevu, mimochodem prezentovaném v rodné japonštině, se soustředil zejména na filosofii společnosti Olympus v celosvětovém měřítku. Zdůraznil, že firemní filosofií je nejen silná orientace na zákazníka, ale i snaha obecně působit na společenské prostředí ve všech regionech, kde je aktivní. Olympus ve své 83leté historii postupně založil 70 dceřiných společností po celém světě a v dnešní době pro něj pracuje cca 22.000 lidí. Není bez zajímavosti, že právě evropská pobočka byla první zahraniční dceřinou společností Olympusu v historii, což dokresluje její význam v celé struktuře. Podle pana Kishimota Olympus stále expanduje a například loňský rok pro něj znamenal historicky nejvyšší obrat, za kterým velkou měrou stojí právě úspěch jednotlivých lokálních poboček. Obecně filosofii lokální politiky společnosti pan předseda shrnul do čtyř bodů. Prvním je zásada, že lokální pobočku vždy řídí lidé přímo z regionu, což nebývá u japonských společností zvykem. Dále Olympus vždy lokální zisk reinvestuje v regionu, kde jej bylo dosaženo, a nikdy jej nevyváží. Třetí zásadou je snaha respektovat lokální kulturu, mentalitu a specifika. A čtvrtou zásadou je již zmíněná snaha o společenský rozvoj a obecnou prospěšnost.

Druhým řečníkem v pořadí byl prezident evropské pobočky, pan dr. Werner Teuffel. Ten se ve svém projevu zaměřil již na konkrétní novinky, které český Olympus čekají a rozhodně nešetřil chválou. Podle jeho slov volba na český Olympus padla nejen díky výhodné geografické poloze Prahy, ale i díky vynikajícím obchodním výsledkům Olympusu v ČR a díky tomu, že je u nás dostatek kvalifikovaných a schopných pracovních sil. Díky tomu Olympus C&S nezískal jen novou kancelářskou budovu na Evropské ulici v Praze, ale i nový skladový areál, zcela nové servisní středisko, treningové středisko a call centrum. Právě služby servisu a podporu zákazníků budou poskytovány nejen lokálně, ale pro celou oblast střední Evropy. Navíc v Praze již vznikl specializovaný tým, který se bude starat o přímou podporu a školení zákazníků pro systém 4/3 a to s působností pro celou Evropu.
A tím evropské aktivity nekončí. Český Olympus bude hrát svou roli i při vývoji nových produktů a aplikací díky vývojovému týmu, který zde také bude sídlit.
Pan Teuffel ocenil to, že český Olympus má zcela unikátní postavení na trhu a to nejen v digitální fotografii, ale například i v medicínské či diagnostické technice. A právě tyto úspěchy otevřely české dceřiné společnosti dveře mimo náš region.

O závěr tiskové konference se postaral pan doktor Hanzlík, který je nejvyšším představitelem Olympusu v ČR. Ten se soustředil zejména na konstatování skutečnosti, že nové změny, které rozrostly český Olmypus na 250 zaměstnanců jsou pro něj velkým osobním závazkem do budoucna. Pod jeho vedením se Olympus stal nejen nejprodávanější značkou v oblasti DF, ale má za sebou velmi aktivní působení i na poli medicínském, které pan Hanzlík vždy zdůrazňuje. Podle jeho slov právě spojení obchodních a obecně prospěšných aktivit je nejlepším naplněním nového sloganu Olympusus "Your vision, our future".

Pokud tedy shrneme vše co jsme se včera dozvěděli. Český Olympus se kompletně přestěhoval na Evropskou třídu, na které již nyní zákazníci najdou vše od demo roomu počínaje, servisem konče. V ČR již funguje tým podpory pro systém 4/3, nové evropské call centrum a dochází k dalšímu rozvoji servisního střediska. Ve výsledku budou dvě servisní střediska v Praze, spotřební zboží a medicínská technika, a ještě jedno nové centrum v Přerově, které jako jedno ze tří v Evropě bude provádět veškeré opravy DF takzvaným výrobním způsobem. Dále na Evropské vzniklo velké školící středisko pro celý středoevropský region.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: