České Fuji oslavovalo - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Digitální fotografie

České Fuji oslavovalo

2. května 2001, 00.00 | Česká pobočka Fujifilmu oslavila minulý týden 10. narozeniny. Mezi gratulanty jsme pochopitelně nemohli chybět.

Česká pobočka Fujifilmu v dubnu oslavila 10. výročí svého působení na trhu. To se pochopitelně neobešlo bez patřičně honosné společenské akce, která proběhla 26. 4. 2001 v centru Prahy. Oficiální pozvánka zvala na narozeninovou oslavu ve stylu první poloviny dvacátého století. V praxi se jednalo o poměrně střídmou párty s bohatým programem, která se konala v restauraci Zahrada v Opeře.

Oficiální začátek byl naplánován na 18 hodin a opravdu již v šest nebylo v poměrně malé restauraci skoro k hnutí. Prostředí s výhledem na Václavské náměstí bylo opravdu velmi příjemné, ale volba restaurace nebyla zcela ideální. Prostě počet příchozích byl i přes přísnou kontrolu u vchodu překvapivě vysoký. Nicméně organizátoři nezaváhali ani na minutku a podařilo se jim po celou dobu udržet skvělou náladu.

Začátek oslavy nemohl patřit ničemu jinému, než oficiálním gratulacím. Za Fujifilm na pódium vystoupil ředitel společnosti, pan Bloch, jehož jméno k této značce u nás prostě již neodmyslitelně patří. První gratulantkou byla slavná Marylin Monroe, která kromě sladkého polibku věnovala panu řediteli hned dvě písně.
Druhým gratulantem byl Jan Šibík - fotograf, který dle svých slov již hodně dlouho používá filmové materiály Fuji ve své profesionální praxi. Ten byl na rozdíl od Marylin viditelně zaskočen svým veřejným vystupováním a jeho rozpaky působily rozkošně.
Na závěr "narozeninové části" večera přišel nezbytný dort s deseti svíčkami a pochopitelně i zeleným logem. Za potlesku všech přítomných se sfouknutí svíček podařilo již na první pokus, což bylo impulsem k započetí méně oficiální části večera.

Jak bylo přislíbeno, celý večer byl pojat ve stylu první poloviny minulého století. Živou hudbu obstaral dixieland, vokální skupina sester Havelkových a přišel i kouzelník. Pochopitelně se hodně jedlo, pilo a hlavně diskutovalo o fotografii. V zadní části restaurace byla připravena miniaturní výstavka klasické fotografické techniky z dob dávno minulých spolu s několika nádhernými černobílými fotografiemi.

A co říct závěrem? Samozřejmě přejeme Fujifilmu, aby těch prvních deset let bylo jen začátkem a dobrým základem pro budoucí úspěchy. V posledních měsících se hodně hovoří o nové vlastnické struktuře české pobočky, takže držíme palce!

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: