8letý chlapec se na jeden den stane fotografem National Geographic - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Digitální fotografie

8letý chlapec se na jeden den stane fotografem National Geographic

Oban s Carltonem Wardem

16. března 2022, 10.48 | Osmiletému chlapci, kterému byla diagnostikována vzácná forma leukémie, se splnilo jeho přání, když byl pozván do přírodní rezervace, aby se na jeden den stal fotografem National Geographic.

Mnoho cestovatelů a fotografů divoké přírody touží fotit pro National Geographic a osmiletý Oban Birmingham z Connecticutu nebyl výjimkou, uvádí ABC7. Je to pacient s lymfomem, poprvé diagnostikovaným v říjnu 2020, a vášnivý pro přírodu – zvláště ohrožené floridské pantery – a navzdory své diagnóze si přál být fotografem divoké zvěře.

 

Splnění fotografického snu

Organizace Make-a-Wish South Florida, která vytváří přání pro děti s kritickými nemocemi zařídila aby Oban strávil den s fotografem National Geographic Carltonem Wardem v Corkscrew Swamp Sanctuary na jihozápadě Floridy. Oban si mohl užít exkluzivní prohlídku a mohl použít Wardův fotoaparát k zachycení divoké zvěře.

 

Jeho otec, Tom Birmingham, popsal den tento jako velmi speciální pro jeho syna a fotograf Ward byl také dojatý společným časem. Poté, co Ward strávil jeden den s Obanem, který je ve stejném věku jako jedno z jeho dětí, rád sdílel místa, na kterých mu tolik záleží, zejména proto, že to byla taková osobní zkušenost nejen prostřednictvím televizní obrazovky nebo časopisu.

 

Zdroj: PetaPixel

 

The Corkscrew Swamp Sanctuary uvádí, že Birmingham během dne natáčení neviděl tolik očekávaného floridského pantera, ale viděl mnoho ptáků, aligátory, jeleny, mývaly a další zvířata a rostliny. Dozvěděl se také více o trailových fotoaparátech, které Ward používá k přirozenému a nerušenému fotografování divoké zvěře.

 

Když se Birmingham zeptal na jeho oblíbenou věc na přírodě, odpověděl: "Jak je krásná."

 

Podobné zážitky jednou za život, jako je týdenní výlet zachycující Nizozemsko v plném květu, pravidelně pořádá společnost Make-A-Wish, aby pomohla zlepšit emocionální zdraví dětí, které bojují s kritickými nemocemi. Birmingham je nyní v remisi.

Zdroj: https://petapixel.com/2022/03/15/eight-year-old-becomes-a-nat-geo-photographer-for-a-day/

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: