CorelDRAW tutoriál: Logo Sony Ericsson - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Design

CorelDRAW tutoriál: Logo Sony Ericsson

12. dubna 2010, 00.00 | Myslíte si, že pěkné a složitě vypadající logo, např. Sony Ericsson, lze v CorelDRAW vytvořit jen s obtížemi? Pojďte se přesvědčit o opaku v tomto našem tutoriálu, který je zaměřen především na začínající uživatele.

Po spuštění CorelDRAW a volbě Nového dokumentu zachováme standardní nastavení. Měřítkem nám bude obrázek, který importujeme volbou Soubor - Importovat, vyhledáme podkladový obrázek a potvrdíme. Zvolíme Nástroj elipsa a po stisku klávesy Ctrl, kterou pak držíme po celou dobu tažení myší, vytvoříme kruh. Ten umístíme na vnější obrys loga, a pokud je to třeba, upravíme velikost některým z rohových táhel. Stejným nástrojem vytvoříme druhý kruh a menší elipsu, které umístíme tak, aby co nejvíce lemovaly vnitřní kruh a vnitřní otvor, jako je tomu na obrázku níže.

Elipsu a kruh bude třeba dotvarovat. Označíme je a kombinací kláves Ctrl+Q převedeme na křivky (také nabídka Změnit - Převést na křivky). Místo nástroje výběr zvolíme Nástroj tvar, kterým manipulujeme s uzly kruhu a elipsy. Pokud chceme přidat uzel, stačí dvakrát klepnout na obrys objektu v místě, kde chceme nový uzel. Ostrý roh v levé části vytvoříme tak, že označíme uzel (stále nástroj tvar) a v Panelu vlastností přepneme typ na Ostrý vrchol.

Když objekty lícují vzor, vybereme je pomocí klávesy Shift v pořadí malý (původně) kruh, (původně) elipsa a velký kruh, v Panelu vlastností zvolíme ikonu Oříznout. Zůstane nám elipsa, tu si ponecháme pro pozdější použití, malý kruh, který odstraníme, a velký kruh, elipsou a malým kruhem oříznutý.

Oříznutému objektu přiřadíme výplň. Označíme ho a v Panelu nástrojů zvolíme Nástroj interaktivní výplň, typ výplně upravíme v Panelu vlastností na Radiální, rozmístíme počáteční a koncový bod a přiřadíme barvy. Další barvu přidáme poklepáním na osu přechodu (mimo prostřední táhlo). Barvy přiřazujeme buď označením čtverečku s barvou a klepnutím na barvu v Paletce barev nebo přetažením barvy z Paletky barev do čtverečku.

Jako další vytvoříme vnitřní zelenou kouli. Opět Nástrojem elipsa za pomoci klávesy Ctrl. Znovu budeme přiřazovat Interaktivní radiální výplň, na kterou přidáme poklepáním barvy a budeme se snažit přiblížit originálu.

Stejně tak vytvoříme i poslední kruh, který bude ve výsledku nejspodněji umístěným objektem.

Výřez v levé horní části loga vytvoříme oříznutím přetvarované elipsy (použité na začátku tutoriálu) kruhem, který doděláme Nástrojem elipsa. Oříznutí provedeme ikonou v Panelu vlastností po vybrání objektů v pořadí kruh, elipsa. Zbylému výřezu přiřadíme Interaktivní výplň, jejíž typ ponecháme nastavený na Lineární, přidáme a upravíme barvy. Poslední, co chybí, jsou tři kroužky, které jsou v levé horní části loga. Vytvoříme je Nástrojem elipsa, stejně jako předešlé kruhy.

Všechny vytvořené objekty už jen stačí rozmístit. Změnu pořadí provedeme klepnutím na objekt/y pravým tlačítkem myši a volbou Pořadí - ___. Při rozmisťování objektů si můžeme pomoci i posunem klávesovými šipkami. Logo lze kdykoliv barevně pozměnit volbou interaktivní výplně a výběrem objektu, jehož výplň následně upravíme změnou barev ve čtverečcích, tak jako při vytváření výplně.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Vektory  

 » Rubriky  » Design  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: