Macworld Expo 2008: více o MacBooku Air a Time Capsule - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:Apple

Macworld Expo 2008: více o MacBooku Air a Time Capsule

17. ledna 2008, 06.00 | Na Webu se objevily fotografie a videa pro MacBook Air a jeho příslušenství, též byly zveřejněny podrobnější specifikace stroje. A fotografie a bližší popis se nabízejí také pro Time Capsule.

Utilita či spíše program RescuePRO nabízený společností SanDisk patří mezi stále častěji se objevující záchranné aplikace pro obnovu dat z paměťových karet. Je tedy více než příznačné, že SanDisk jako poměrně významný výrobce paměťových karet řady druhů, typů a formátů logicky rozšiřuje své produkty právě i do oblasti obnovy dat z například omylem smazaných fotografií či taktéž nedopatřením zformátovaných paměťových karet.

RescuePRO 4.0 Deluxe umí obnovit nejen omylem smazané fotografie, ale také video a další soubory nalezené na zvoleném paměťovém médiu. Samozřejmostí je podpora různých FireWire, FlashPath či USB adaptérů, podpora současných karet s kapacitou až 16 GB (v budoucnu určitě i více) a kompatibilita s Windows i Macintoshem, data z pevných disků s pomocí RescuePRO obnovit nelze. Program je napsaný v Javě, díky čemuž je relativně univerzální, na druhou stranu není ale tak rychlý jako jeho konkurenti optimalizovaní přímo pro Windows či Mac OS X.


SanDisk RescuePRO 4.0 Deluxe - prostředí aplikace je opravdu velmi jednoduché a přehledné


SanDisk RescuePRO 4.0 Deluxe - výběr paměťového zařízení pro skenování jeho obsahu

Funkce aplikace

Grafické prostředí RescuePRO je velmi jednoduché. Šest názorných ikon umožňuje přístup k hlavním funkcím aplikace: záchraně/obnově dat, obnově video souborů, restaurování jiných typů souborů než fotografií a videa (ne vždy se povede a navíc musíte mít ke konkrétnímu souboru přímý přístup), zálohování celé paměťové karty (například pro pozdější pokusy ohledně obnovy dat), bezpečnému smazání celé paměťové karty a také pro vyvolání nápovědy k programu.

Po zvolení akce a následně paměťové karty či podporovaného paměťového zařízení se spustí proces prohledávání vybrané karty. Podle velikosti a rychlosti karty/čtečky či samotného zařízení to může trvat několik desítek sekund až minut, poté program oznámí výsledek. Pokud byla data na kartě karta "bezpečně" zformátovaná či smazaná s jakýmkoliv programem typu WipeDisk, který přepisuje samotné soubory sadou písmen, číslic, nebo zvoleným znakem (typicky například nulou), nelze pochopitelně data nijak obnovit. Digitální fotoaparáty to tak samozřejmě nedělají, také například běžný Quick či Full Format ve Windows nic takového nedělá a soubory lze většinou obnovit i po zformátování karty.

Nalezené snímky ši video se automaticky ukládají do zvoleného adresáře na pevném disku či jiném paměťovém médiu, než je karta, z níž byla data obnovena - cestu pro ukládání souborů si volíte v předvolbách aplikace. Všechny zachráněné fotografie či video se zobrazují v podobě ikon či náhledů a můžete si je prohlížet v (maximálně zjednodušeném) prohlížeči integrovaném přímo v RescuePRO, nebo po klasickém dvojkliku v aplikaci asociované dle přípon souborů (u verze pro Windows, na Macu jsem program netestoval).


SanDisk RescuePRO 4.0 Deluxe - prohledávání zvolené paměťové karty indikuje klasický informační requester


SanDisk RescuePRO 4.0 Deluxe - nalezené (záměrně smazané) fotografie na pro jistotu ještě taktéž záměrně zformátované paměťové kartě

Závěr

Jako samostatný produkt asi nemá SanDisk RescuePRO při srovnání s konkurencí nic podstatného navíc a právě proto je jeho cena 40 USD (v pozici standalone produktu) relativně vysoká a zahrnuje podobně jako u renomovaných obchodních značek spíše kvality obchodního jména SanDisk. Zcela jinak je tomu u dražších paměťových karet značky SanDisk, se kterými RescuePRO většinou získáte zdarma, nebo takříkajíc za pár korun, neboť „OEM“ cena aplikace je už započítaná v ceně dané karty.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nabídka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: