Apple Store po česku I. - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Apple

Apple Store po česku I.

23. listopadu 2000, 00.00 | Jak a proč vznikají u nás specializované prodejny počítačů značky Apple? Jakou roli hraje distributor a jakou nezávislí prodejci?

Česká republika přes svojí ideální polohu v srdci Evropy nepatří mezi nejluxusnější trh s výpočetní technikou. Čechů je prostě málo a kupní síla není nijak růžová. Proto rádi informujeme o každém ambiciózním projektu, který se v našich krajích zrodí, protože věříme, že základem úspěchu je dobrá myšlenka a odvaha. Právě odvaha rozhodně nechybí tvůrcům nového projektu s názvem "LYNX", o kterém informovali zástupci společností Levi na tiskové konferenci minulý týden.

LYNX je novou značkou výpočetní techniky rodící se na českém trhu. Po úspěchu Autocontu, vzestupech a pádech Brava či neslavném konci Comforu jde o další větší pokud o rozjetí výroby značkových PC u nás. Projekt je zajímavý tím, že za ním stojí skupina společností, které spojuje slůvko LEVI v názvu. LEVI je dlouholetý významným a poměrně stabilním distributorem komponent pro PC na českém trhu, což snad dodá projektu stability. Té bude opravdu zapotřebí, protože projekt je nezvykle ambiciózní.

LYNX si vytýčil velice netradiční cíle a celý jeho model jde proti většině v současnosti převládajících trendů. Zatímco se velcí výrobci konsolidují, ztenčují produktové řady, unifikují výrobu a zlevňují díky přímému prodeji, LYNX se chce vydat přesně opačnou cestou. Základem celé myšlenky je důsledně dodržovaný model partnerského prodeje, takže LEVI se zcela zříká přímého prodeje. Navíc nabízí zákazníkům možnost sestavení si vlastní konfigurace a to v míře, se kterou se v dnešní době u velkého výrobce nesetkáte. A aby nebylo smělých plánů málo, LYNX slibuje pouze třídenní dodací lhůtu s tím, že počítače jsou montovány až na základě konkrétní objednávky a dodávány konkrétním zákazníkům.

Osobně považuji uvedený model za hodně odvážný zejména s ohledem na to, že společnosti stojící v pozadí chtějí již v příštím roce dosáhnout výroby zhruba 10.000 sestav. To by při současném stavu několika desítek zaměstnanců znamenalo opravdu pěknou produktivitu práce, tedy za předpokladu úspěchu. U podobně vizionářských projektů jsou jen dvě možné cesty vývoje. Buď je myšlenka dobrá a v tom případě projekt během maximálně jednoho roku jasně ukáže svou sílu, nebo je celá myšlenka zcela špatná a pak se tento fakt záhy a tvrdě projeví. Jak tomu bude v případě LYNXe je zatím otevřenou otázkou. Rozhodně projektu držíme palce, protože v případě úspěchu ukáže, že cesta vede i jinudy, než tvrdí nadnárodní koncerny.

A na závěr důležitá informace. Podobnost názvu LYNX s Mr. Linx je pouze optická a náhodná. Tvůrci vycházeli z latiny a zcela upřímně stávající web nesvědčí o spolupráci s žádnou internetově zběhlou společností.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Apple  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: