Canon PowerShot G1 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Filmy

Canon PowerShot G1

Canon PowerShot G1

19. února 2001, 00.00 | Přinášíme podrobnou recenzi nejlepšího amatérského digitálního fotoaparátu značky Canon. Co nás zaujalo a proč si vysloužil přezdívku "ošklivé kačátko"?

Úvod a hodnocení - Provedení, design a balení - Technické parametry - Ovládání, hledáček a displej - Funkce, praktické zkušenosti - Ukázky

V dnešní podrobné recenzi si představíme fotoaparát Canon PowerShot G1, který byl představen na loňské photokině a v současnosti představuje pomyslnou špičku v nabídce Canonu pro amatérské uživatele. Fotoaparát jsme podrobili rozsáhlému testovaní, za což děkujeme společnosti Aaron, která nám jej do recenze zapůjčila.

Model G1 je konkurencí pro špičkové amatérské modely třídy 3Mp. Proto bude jistě zajímavé jej srovnat se dvěmi největšími konkurenty.

Nikon CoolPix 990
Pověstný CoolPix 990 nabízí v podstatě stejný uživatelský komfort jako G1čka a má i skoro stejnou cenu. Nikon vsadil na netradiční konstrukci s otočným objektivem, která v podstatě nabízí stejné možnosti fotografování jako výklopný displej. Navíc vývojáři Canonu díky pozdějšímu uvedení na trh dobře analyzovali možnosti 990ky a v mnoha parametrech se G1čka může pochlubit papírově lepšími parametry. Kvalita snímků je u obou přístrojů plně srovnatelná.

Olympus Camedia 3000Z
Camedia se nabízí menší rozměry a o něco tradičnější konstrukcí s lákavějším designem. Technicky jsou oba fotoaparáty opět velmi podobné a nedá se říct, že by jeden výrazně dominoval v nějaké oblasti. Pro Canon hovoří nižší hladina šumu v režimu ISO 50, pro Olympus zejména výrazně nižší cena při prakticky srovnatelném komfortu.

Úvod a hodnocení - Provedení, design a balení - Technické parametry - Ovládání, hledáček a displej - Funkce, praktické zkušenosti - Ukázky

Celkové hodnocení
Canon PowerShot G1 působí ve společnosti svých konkurentů tak trochu neohrabaným a nemoderním dojmem. To je výsledkem velmi konzervativního pojedí s ne příliš líbivým designem. Po technické stránce si však tento fotoaparát se svými konkurenty v ničem nezadá. Není divu, vždyť většina komponent tohoto fotoaparátu nabízí nejméně srovnatelné parametry jako konkurence.
Mezi jednoznačné klady přístroje patří skvělá kvalita snímků při nízké citlivosti snímače, výklopný a otočný LCD displej, akumulátor a skvělá souhra se systémovými blesky Canonu. Navíc G1čka nabízí prakticky vše co konkurenti.
Mezi nevýhody bychom nejspíš zařadili pomalý start přístroje, ne příliš líbivé provedení a zejména občas mírně nepřesnou expoziční logiku.
Celkově se přímo podbízí příměr s jednou tradiční pohádkou. Canon PowerShot G1 je podle nás jakýmsi "ošklivým káčátkem", kterému však rozhodně nechybí rozlet. Pokud investujete 46.990Kč vč. DPH, pak nejspíš nebudete zklamáni, protože se jedná o plnohodnotný fotoaparát nejvyšší amatérské třídy. Cena není sice lákadlem, ale odpovídá kvalitě přístroje.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: