Olympus Camedia 3030Zoom - bez kompromisu? - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Filmy

Olympus Camedia 3030Zoom - bez kompromisu?

21. srpna 2000, 00.00 | Přinášíme podrobnou recenzi špičkového amatérského digitálního fotoaparátu značky Olympus. Jde opravdu o volbu bez kompromisů?

Úvod a hodnocení - Provedení, design a balení - Technické parametry - Ovládání, hledáček a displej - Funkce, praktické zkušenosti - Ukázky

Dnes přinášíme dlouho očekávanou recenzi špičkového digitálního fotoaparátu Olympus. Camedia 3030ZOOM je zástupcem nejvyšší amatérské třídy digitální fotografie a od svého uvedení se stala vyhledávaným a velice oblíbeným fotoaparátem. Díky pochopení společnosti Olympus C&S jsme měli možnost fotoaparát dlouhodobě testovat a zde je výsledek.

Pro lepší představu jsme fotoaparát srovnali se dvěma konkurenčními modely:

Canon PowerShot S20
Přestože Canon nabízí stejné rozlišení, jedná se v podstatě o fotoaparát jiné kategorie. Canon je menší, má výrazně redukované možnosti manuálních nastavení a nabízí pouze zlomek funkcí C3030. S20 je prostě skvělý fotoaparát pro nenáročné uživatele s nižší cenou a podobnou kvalitou fotografií.

Nikon CoolPix 990
Bezesporu největší konkurent C3030 je právě CoolPix 990. Při stejném rozlišení nabízí jiné pojetí konstrukce i ovládání. Po fotografické stránce jsou oba přístroje na špičkové úrovni a je těžké říct, kdo je lepší. Po stránce komfortu a výbavy nadstandardními funkcemi má C3030 přeci jen navrch.

Hodnocení
Camedia 3030ZOOM je fotoaparát Olympus s největším rozlišením na českém trhu. To jej pasuje do pozice jedničky. Camedia 3030ZOOM nabízí nejvyšší uživatelský komfort v amatérské třídě spojený se špičkovou kvalitou fotografií. Z tohoto pohledu se jedná opravdu o skvělý fotoaparát, který plně uspokojí náročné amatérské fotografy. Na druhou stranu jsme našli i pár kompromisů, se kterými je potřeba počítat. Základní výbava je poměrně chudá, chybí některé sofistikované funkce jako manuální měření balance bílé či výběr z vícebodového expozičního měření a kvalita fotografií má také své limity.
Fotoaparát je ideální za předpokladu, že hledáte extrémně výkonný kompaktní přístroj. Máte-li zájem o možnost bohatého manuálního nastavení, rozšiřující funkce přímo ve fotoaparátu a velký výkon, pak je Camedia 3030Zoom ideální. Cena kolem 48.000Kč vč. DPH sice není z nejnižších, ale odpovídá postavení fotoaparátu na trhu. Chcete-li ušetřit, tak za necelých 40.000Kč je k dispozici mírně zjednodušená verze C-3000Z.

Úvod a hodnocení - Provedení, design a balení - Technické parametry - Ovládání, hledáček a displej - Funkce, praktické zkušenosti - Ukázky

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: