Online tržiště pro freelancery LaBasta.com - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Online tržiště pro freelancery LaBasta.com

16. května 2012, 09.00 | LaBasta.com je online tržiště s původní tvorbou českých a slovenských tvůrců. Vyhledává výtvarné umělce, designéry a umělecké řemeslníky, kteří se specializují na módu a módní doplňky, autorské šperky, hračky a užitý design obecně. Oslovuje freelancery, autory na volné noze a živnostníky podnikající v různých tvůrčích oborech.

 

Provozovatel portálu LaBasta.com, fotograf a grafický designér Ondřej Hrčiak, k projektu uvedl: „Doba komerčním zakázkám příliš nepřeje a freelanceři mají stále méně příležitostí. Tvůrčí profese zažívají nebývalý úpadek. Rozmohla se podivná spekulativní výběrová řízení typu práce na zkoušku, práce za referenci. Tenhle trend chceme zastavit, protože práce je sice radost, ale každý, kdo něco umí, pracuje prostě pro obživu. Jinak je přece lepší ležet v trávě a sledovat, jak si oblaka plují po obloze. Budujeme síť kreativců, abychom mohli společně vyrazit za prací do světa. Česko je malé, chudé a těsné: na jednu pozici grafika se tu hlásí pět set lidí a vyhlídky mají nulové. Zkoušíme jít jinou cestou. Výhody takového online tvůrčího společenství spatřuji mimo jiné v tom, že si registrovaní uživatelé mohou vzájemně pomáhat realizovat své projekty.“

 

Během prvních šesti měsíců provozu se do ambiciózního projektu zapojilo na sedm set tvůrců a každý den přibývají další. Množství vložených výrobků se pomalu blíží hranici deseti tisíc. Nakupující tedy už mají z čeho vybírat. Jen originálních, nápaditých a dokonale řemeslně zpracovaných šperků je na výběr ze dvou tisíc v širokém cenovém rozpětí, od drobných plstěných nebo krajkových broží za desetikoruny až po zlatý náramek osázený diamanty za čtvrt milionu. Vedle handmade sekce IdeaMarket http://labasta.com/ideamarket pro umění a rukodělné výrobky má sekci IdeaBanka http://labasta.com/ideabanka pro digitální obsah. Ta se zatím zvolna rozjíždí a nabízí například šablony pro osobní i firemní weby, ilustrace a grafiku pro tiskoviny, fotografie a vše, co může jednotlivec nebo firma potřebovat k propagaci svého podnikání.

 

LaBasta.com

 

Výtvarní umělci a umělečtí řemeslníci nabízejí svoji tvorbu k prodeji v mnoha internetových galeriích, LaBasta ale poskytuje azyl všem kreativcům a oproti běžným handmade tržištím netrvá na rukodělném zpracování. Vedle módních návrhářů, šperkařů, bytových architektů, sochařů nebo řezbářů databáze portálu zahrnuje i grafiky, 3D animátory, programátory, fotografy a dokonce i copywritery nebo překladatele. Všechny, jejichž společný cíl je najít odbyt a získat nové zakázky. Registrovaní uživatelé mohou také využít diskusní fórum nebo přispívat svými články o podnikání, umění či designu v interním magazínu LaRevue.

 

LaBasta vystupuje jako partner tvůrčích profesí a soustředí se na tvorbu profesionálů, ale neuzavírá se ani amatérským tvůrcům, protože jejich práce svou kvalitou často hrdě obstojí. K tomu Ondřej Hrčiak dodává: „LaBasta není výběrovou galerií. Nikdo tvůrce předem neposuzuje a není třeba žádat o členství, stačí se prostě zaregistrovat a můžete prodávat.“

 

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: