Ulead SmartSaver Pro 2.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Webdesign

Ulead SmartSaver Pro 2.0

3. listopadu 1999, 00.00 | Nová verze universálního nástroje pro grafické weby od prestižní společnosti. Má cenu investovat do značky nebo je lepší pár bezplatných utilitek?

Před nedávnem vyšla nová verze programu SmartSaver Pro ve verzi 2.0. Jak už titulek napovídá, program pochází z dílny firmy Ulead, která je známá svou orientací na software, který se používá k výrobě internetových stránek. Ani u SmartSaveru tomu není jinak. Program je primárně určen k řezání a optimalizaci obrázků, vytváření klikacích map a vkládání javascriptů do obrázků. Stačí si vytvořit kompletní design www stránky ve Photoshopu nebo v nějakém podobném programu jako jeden velký obrázek a potom rozřezat, optimalizovat, přidat odkazy, to vše v jediném programu, ve SmartSaveru, který navíc vygeneruje i příslušný HTML kód. Pojďme se podívat, co nabízí dvojková verze nového.

 • JavaScript rollovers - můžete u obrázku lehce vytvořit javacript efekty - po kliknutí (přejetí) myší se provede předem definovaná akce (změna obrázku, ...).
 • Preview vysledného díla v "emulaci" browseru - přímo ve SmartSaveru je položka preview, která emuluje browser (obvykle MSIE nebo Navigator), tzn. fungují odkazy, javascripty, prostě celý HTML kód. Pokud znáte Homesite, jedná se přesně o tu samou funkci, která je i tam.
 • Ukládání oblíbených projektů - užitečné pro lidi, kteří spravují a vytváří více webů, mohou si svoji práci ukládat do oddělených složek a podobně ...
 • Přednastavené hodnoty - lze si uložit nastavení v jakémkoli módu (Slicer, JavaScript, klikací mapa nebo optimizer) a potom je samozřejmě kdykoli vyvolat a použít...
 • Vylepšemé ukládání - HTML kód se automaticky ukládá s web grafikou.Tuto funkci lze také vypnout.
 • Nový optimalizační engine pro formát GIF - vylepšený engine pro optimalizování grafiky v GIF formátu od Minimum Variance

  Ulead SmartSaver Pro 2.0

  Protože jsme program na Grafice ještě nerecenzovali, pokusím se ve zkratce představit již zmiňované funkce.

  Slicer (řezač obrázků)
  Program slouží k rozřezání obrázků (jako třeba nedávno recenzovaný Dicer 1.0). Ke každému rozřezanému okénku můžete ihned přidat odkaz (HTML kód se automaticky vygeneruje). Řezat můžete i pravidelně (na čtverce) podle předem zadaných parametrů (např.: na 3x4 čtverce). Funkce Slicer není špatná, ale již zmiňovaný Dicer 1.0 mi připadá o trochu lepší a navíc je zdarma.

  JavaScript
  Jednoduché "udělátko" pomocí něhož můžete buď jednotlivým rozřezaným okénkům nebo celému obrázku nadefinovat JavaScript funkce - onMouseOver, onClick, onMouseDown. Výhoda je, že nemusíte nikam vypisovat nějaké HTML tagy, ale de facto jen hýbete myší a klikáte.

  Image Map (klikací mapa)
  Klasická funkce na tvorbu klikacích map, k dispozci jsou tyto tvary: čtverec, kruh a mnohoúhelník. Tady u mne autoři zabodovali, sic přidali funkci "Magic wand tool". Když s ní kliknete do obrázku, tak se vytvoří selekce podle podobnosti barev (jako ve Photoshopu), to znamená, že můžete jednoduše vytvořit klikací mapu třeba obličeje postavy, ... Samozřejmě lze využít i funkci lupy (a to ve všech módech krom preview módu!).

  Ulead SmartSaver Pro 2.0

  Optimizer
  Optimalizovat můžete tři grafické formáty a to JPG, GIF a PNG. Obrázek, který optimalizujete se objeví ve dvou oknech vedle sebe a zobrazuje stav "před" a "po" respektive "originál" a "optimalizovaný". Optimalizace u všech formátů, obzvláště pak u GIFu je slušná. Jinak se zde nevyskytuje nic nového pod sluncem.

  Preview (náhled)
  O funkci preview jsem se již zmiňoval, nejde o nic jiného, než o reálnou emulaci browseru (MSEI nebo Netscape Navigator).

  V globále na mě Ulead SmartSaver Pro 2.0 zanechal dobré dojmy, je to takový program "vše v jednom". Ale cena 50 dolarů mi připadá poněkdu vysoká za dosti jednoúčelový produkt. Navíc všechny dílčí funkce lze využít s jednotlívými programy (Dicer, FreeJpegOptimizer, ...), které jsou minimálně na stejné úrovni, ale jsou také ucela ZDARMA !!!
  Trial verzi si můžete stáhnout z www.ulead.com.

 • Tématické zařazení:

   » Rubriky  » Webdesign  

   » Rubriky  » Download  

   » Rubriky  » Design  

   » Rubriky  » Software  

  Poslat článek

  Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

  Váš e-mail:

  (Není povinný)

  E-mail adresáta:

  Odkaz článku:

  Vzkaz:

  Kontrola:

  Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

  Kód pro ověření

   

   

   

   

   

  Přihlášení k mému účtu

  Uživatelské jméno:

  Heslo: