FrameMaster 1.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Webdesign

FrameMaster 1.0

24. července 2000, 00.00 | Ani Pán prstenů, ani Pán šelem ani Pán a paní Smithovi, FrameMaster je poměrně rozsáhlý nástroj na rychlou úpravu okrajů obrázků, rámečkování apod.

     FrameMaster od Galleria Software je opravdovým pánem rámečků používaných při úpravě fotografií, program lze ale použít i v několika dalších grafických činnostech jako je návrh tlačítek pro web a částečně i při úpravě barevných nebo čb retuší. FrameMaster je shareware, jeho cena činí 18$.

     Pokud si myslíte, že je použití FrameMasteru nějak složité, pak Vás mohu ujistit, že opak je pravdou. Nahrajete nebo naskenujete přímo z programu obrázek (ve formátech BMP, JPEG, GIF, nebo přes rozhraní TWAIN), vyberete si typ orámovaní a případně si frame upravíte. To je opravdu všechno, snadná práce pro každého. FrameMaster nabízí několik set rámečků (plastické či ploché orámování) a jejich kombinací.

     K dispozici máte celkem deset typů rámečků, jedná se o Ornate Frames, Overlays, Masks, Box Effects, Drop Shadow, Buttonize, Jagged Edge, Bubble Edge, Matte a Standard Frame.

     K většině typů rámečků se v horní části hlavního okna objeví několik nastavovacích prvků pro určení barvy rámečku, hloubky stínu, vertikální nebo horizontálním zkreslení, tloušťce rámečku apod.

     V některých typech orámování máte na výběr ještě několik desítek typů textur (viz první velký obrázek), většinou se jedná o různé materiály se strukturou dřeva, látek, keramiky, kovu apod. Stejně jako je snadné FrameMaster používat a rámovat obrázky dle libosti, jsou i preference programu velmi jednoduché - nastavit si můžete cesty k obrázkům, případně zapnout automatické přizpůsobení rozměrů obrázku velikosti screenu.

     FrameMaster určitě nepatří mezi bohatě vybavené grafické editory, protože však umí skvěle přesně to, k čemu je určen, může být řadě uživatelů dobrým pomocníkem. S rámováním obrázků to ale nijak zvlášť nepřehánějte, je všeobecně známo, že přeplácat digitální fotoalbum nejrůznějšími karikaturami obrázků je otázkou několika minut...

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Download  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: