FlashWiz 1.1 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Webdesign

FlashWiz 1.1

27. listopadu 2000, 00.00 | Také se Vám na disku povalují shockwave/flash animace a nevíte co s nimi? Co takhle vyrobit si z nich třeba šetřič obrazovky?

FlashWiz od Silkmoth je program typu public domain s jednou jedinou funkcí, kterou je výroba či spíše poskládání screensaveru ze shockwave/flash animace a dalších komponent. Pokud chcete, můžete si FlashWiz zaregistrovat, což odstraní copyright firmy Silkmoth z každého uloženého šetřiče obrazovky, v jiných ohledech program není nijak omezen.Celý proces vytvoření screensaveru probíhá s pomocí třídílného wizardu. Jako první věc si vyberete nejdůležitější část šetřiče obrazovky, kterou je shockwave/flash animace. Dále si můžete vybrat barvu pozadí šetřiče (nebo nechat pozadí podle parametrů animace), zvolit kvalitu přehrávání, povolit či zakázat zvukovou složku, vybrat si pozadí pro odkaz (při interaktivním screensaveru) a případně také zvolit úvodní obrázek.

Ke každé položce máte k dispozici kontextovou nápovědu s detailními obrázky či ukázkou, co daná funkce přesně dělá - lepší způsob detailní nápovědy se hned tak nevidí. Základní parametry šetřiče obrazovky mám vybrány a následuje druhý krok s výběrem náhledu šetřiče, který vidíte ve vlastnostech plochy v sekci "Spořič obrazovky", výběr ikonky pro vytvořený screensaver případně další dodatkové textové informace nebo externí soubory, které může šetřič využívat - například MP3 zvuk, GIF či jiné animace apod.V posledník kroku si pak šetřič se všemi navolenými parametry a jeho komplexním popisem můžete uložit. Na výběr jsou dvě varianty pro pozdější instalaci screensaveru: vytvoření instalačního programu v podobě klasického setup programu nebo www stránky, ze které si z webového prohlížeče můžete installer stáhnout a nainstalovat - u obou možností je pochopitelně na výběr také otestování vytvořeného screensaveru.
FlashWiz je ve své podstatě primitivní program, který nemá téměř nic společného s klasickými shockwave/flash editory Macromedia Flash či Director a nenakreslíte v něm ani čárku, pro poskládání šetřiče obrazovky však bohatě stačí.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Download  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: