Zprávy o iPadu - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


VSE

Zprávy o iPadu

1. června 2010, 00.00 | Začal prodej iPadu v devíti dalších zemích, za značného zájmu zákazníků a též odhady prodeje jsou velice optimistické. Někteří evropští nakladatelé váhají se zařazením svých knih do nabídky iBookstore a Apple vydal návod, jak u něj publikovat knihy vlastním nákladem. NBC a Time Warner odmítají podporovat HTML5 video pro iPad. Adobe zvažuje prohlížeč PSD souborů pro iPad. A aplikace Air Display změní iPad v rozšiřující dotykový monitor pro Mac.

Je mnoho způsobů, jak řešit prodej digitálních fotoaparátů v přítmí hospodářské krize. Mezi často používané „finty“ zřejmě patří i využívání netypického zbarvení fotografických přístrojů, které spadají do kategorie digitálních (bez)zrcadlovek.

Dřívější dominanci černého, popřípadě stříbrného zbarvení DSLR aparátů v poslední době narušuje například červená (jako jeden z prvních fotoaparátů takto zbarvených byla bezzrcadlovka Panasonic Lumix G1) či jasně bílá barva (například Olympus Pen E-P1 či některé limitované edice Leica M8 fotoaparátu).

Těmto trendům se neubránil ani tradiční výrobce zrcadlovek: společnost Pentax, který například u limitované edice své entry-level zrcadlovky použil sněhově bílou barvu. Důkazem toho, že hrátky s barvou Pentax zřejmě nepřestaly bavit, je například edice DSLR fotoaparátu K-x, která je označena netradičním přízviskem “Rainbow” a jež už balancuje na samé hranici vkusu (alespoň zde v Evropě). A pročpak?

Edice Pentax K-x, která nese přízvisko „Rainbow“ (Duha)
.

“Rainbow” kit digitální zrcdlovky Pentax K-x totiž představuje strakatě obarvené tělo fotoaparátu a setového objektivu, které provokuje již od pohledu většinu fotografů, kteří jsou přivyklí na nenápadně vyhlížející těla DSLR aparátů.

Ostře extravagatní směsice barev přímo útočí na všechny konzervativně smýšlející fotografy, kteří se...
.

Je ale fakt, že “duhově” obarvené tělo může, kromě vzedmutí společenského rozruchu, přinést i určité výhody. Například ega excentrických fotografů může tento barevný fotoaparát uspokojovat třeba tím, že při fotografování s ním budou vždy středem pozornosti a to nejen ze strany snímaného subjektu. Rovněž takto barevně počastovaná zrcadlovka se bude dobře hledat v případě, že ji uživatel kupříkladu ztratí někde na “zelené louce”.

... asi nad speciální edicí Pentax Rainbow K-x zrcadlovky chytnou nevěřícně za hlavu...
.

A na kolikpak takto šíleně zbarevná “hříčka” vyjde peněz? V Japonsku se edice Pentax Rainbow K-x zrcadlovky se stejně zbarveným „seťákem“ 18 - 55 mm prodává za cca 74 800 Jenů, což je v přepočtu cca 16 800 Kč bez DPH. No doufejme, že se tato chromatická mutace, jinak bezesporu kvalitní Pentax K-x zrcadlovky, na trhu s digitálními fotoaparáty příliš nerozšíří. Více informací o multibarevné edici K-x zrcadlovky můžete naleznout například ZDE.

Zdroje:

Ubergizmo.com a Crunchgear.com

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Polygrafie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Poptávka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: