Xerox představil nové tiskárny a skenery - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:VSE

Xerox představil nové tiskárny a skenery

21. března 2008, 00.00 | Xerox představil novou řadu výkonných a ekonomických tiskáren a skenerů, určených pro kancelářská prostředí. Mezi novinkové modely patří tiskárny řady Phaser 8860 a Phaser 6125. Z nových modelů skenerů (určených primárně pro skenování dokumentů) výrobce uvedl řadu Documate 252/262.

Společnost Xerox představila v březnu novou řadu výkonných a ekonomických tiskáren a skenerů, určených pro kancelářská prostředí. Jedná se o inovativní novinky, pracující na principu tuhého inkoustu. Dalšími nespornými výhodami tohoto systému je jak ekonomický, tak i relativně ekologický provoz. Výrobce tímto posiluje řady kancelářských modelů, určených pro tisky nižších objemů. Mezi nové modely patří tiskárny řady Phaser 8860 a Phaser 6125. Z nových modelů skenerů (určených hlavně pro skenování dokumentů) výrobce uvedl řadu Documate 252/262.

Xerox Phaser 8860
Phaser 8860 představuje první barevnou tiskárnu, vybavenou novou generací tuhého inkoustu (od společnosti Xerox). Výrobce tuto novou směs tuhého inkoustu vyvíjel desítky let a výsledek nabízí především mnohem vyšší výtěžnost (a tím i minimum odpadu) než doposud. Zvýšením počtu vytištěných stránek na jednu kostičku tuhého inkoustu Xerox zásadně snížil ceny barevného tisku. Při porovnání nákladů na zařízení a inkoust je tisk na tiskárně Phaser 8860 několikanásobně levnější než na srovnatelné laserové tiskárně od jiných výrobců. Tiskový objem tohoto modelu čítá až 10 tisíc stran měsíčně, a proto vhodné místo pro uplatnění novinky představují klasické kanceláře s „běžným“ provozem, které potřebují nejen kvalitní barevný tisk pro obchodní nabídky a výkazy, ale i rychlý každodenní tisk e-mailů, tabulek a běžných dokumentů.

Tiskový systém a parametry
Technologie tuhého inkoustu používá spotřební materiál ve formě inkoustových kostiček, které jsou zasazeny do inkoustových zásobníků a tvarově kódovány. Použitý spotřební materiál navíc vyžaduje jen minimální balení. Technologie tuhého inkoustu také výrazně snižuje množství odpadu, a to údajně až o 90 %. Phaser 8860 pracuje rychlostí tisku 30 stran za minutu (barevně i monochromaticky), zařízení je vybaveno 750 MHz procesorem a podporou Adobe PostScript3. K dispozici je pro zákazníky také duplexní (oboustranný) tisk, stejně jako i možnost tisknout více stránek na jeden list papíru (což také může přispět ke snížení konečných nákladů na tisk). Společnost Better Buys for Business (nezávislá americká analytická firma zabývající se kancelářským vybavením) vyhlásila Phaser 8860 jako nejlepší inovativní kancelářský výrobek roku 2007.

Xerox Phaser 6125
Vedle novinky Phaser 8860 uvádí výrobce na trh také model Phaser 6125. Jedná se o nejlevnější barevnou tiskárnu Xerox, umožňující firmám tisknout barevné dokumenty ve vysoké kvalitě s rychlostí až 12 stránek za minutu (barevně), resp. až 16 stránek za minutu (černobíle), přitom ale za velice „rozumné“ pořizovací náklady. Zařízení využívá emulzních tonerů s vysokým leskem, které mají dosahovat nižší ceny na stránku (než náplně tradiční). Model Phaser 6125 nabídne svým uživatelům dále jednoduché ovládání, včetně automatické předinstalace toneru - takže se může okamžitě začít tisknout. Stroj je řízen 333 MHz procesorem (možností sdílení v síti) a s až 1GB pamětí, což je více, než nabízí většina konkurenčních modelů v dané kategorii.

Tiskárna využívá software CentreWare IS, který uživatele upozorňuje na vznik případného tiskovému problému. Přední panel navíc poskytuje informaci o tom, zda má stroj dostatek toneru na dokončení rozsáhlé tiskové úlohy. Součástí vybavení Phaseru 6125 je také vstupní podavač s kapacitou 250 listů a v neposlední řadě též podpora širokého spektra médií a jejich velikostí (viz. štítky, vizitky nebo obálky). Jako součást recyklačního programu Xerox Green World Alliance jsou náplně a běžný spotřební materiál recyklovatelné. Phaser 6125 je kompatibilní s operačním systémem Microsoft Vista.

Xerox Documate 252/262
Nový dokumentový skener od Xeroxu pracuje s formátem A4 a nabízí vysokou pracovní rychlost dosahující až 50 (DM 252), resp. 66 (DM 262) stran/minutu - v případě monochromatického duplexního režimu a s rozlišením 200 dpi. Skenujeme-li v obyčejném (single) módu, je rychlost poloviční! Barevná hloubka, s kterou zařízení pracuje, je 48 Bit a rozlišení až 600 x 1200 dpi, srdcem skeneru je CCD snímač (ovšem vzhledem k parametrům - rychlosti skenování je otázkou, nejedná-li se rovnou o dvojici snímačů umístěných proti sobě?). Konektivita probíhá přes USB rozhraní a k dispozici je též duplexní tisk. Výhody a praktické funkce představuje například možnost automatické detekce špatně (křivě) vložené předlohy a její následné (softwarové) “narovnání” a nebo také možnost oboustranného skenování přímo do PDF souboru.

Zařízení je vybaveno mimo jiné také technologií od společnosti Kofax - VRS, díky níž je dosaženo vynikající skenovací kvality. Zařízení díky tomu rozpozná mnohem více tmavých odstínů než běžné skenery stejné třídy (a výsledky pak nejsou jen jednolité černé plochy). VRS průběžně kontroluje a nastavuje správné vyrovnání, jas a kontrast a okamžitě opraví většinu nesrovnalostí tak, aby se do aplikace dostal optimální výsledek. Většina operací je – pro zrychlení skenovacího procesu – automatizována. K dispozici jsou samozřejmě i tlačítka přímé volby. Skenovat můžeme plochy o velikosti i pouze 13” x 5”. Podavač skeneru pojme 55 (resp. 70) listů. Zařízení komunikuje s PC pomocí twain rozhraní. Výrobce dodává ke skeneru aplikace: PaperPort DeLuxe 9.0, ScanSoft Omnipage 12, ArcSoft PhotoImpression 4.0, Pixel Translations QuickScan 3.0, Kofas VRS 2.1. Xerox Documate 252/262 je kompatibilní s platformamy: Win 98, 2000, ME, XP.

Závěrem
Xerox uvedl několik zajímavých modelů, které zase posunují svůj segment o něco dále. Xerox Phaser 8860 již byl uveden na trh, základní cena byla stanovena na 52 300 Kč (včetně DPH). Černá náplň s výtěžností 14 tisíc stran stojí 4 999 Kč (včetně DPH), každá barevná náplň se stejnou výtěžností stojí 1 666 Kč (včetně DPH). Model Phaser – představující velice levnou alternativu k laserovému tisku, přijde na 8 500 Kč (doporučená koncová cena včetně DPH). Skener Documate 252 je k dostání za přibližnou cenu cca 23 tisíc (řádově vyšší model se cenově pohybuje o zhruba 6 tisíc výše).

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Skenery  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: