Uniware uvádí: 1. evropské centrum bezvodého ofsetu - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:VSE

Uniware uvádí: 1. evropské centrum bezvodého ofsetu

25. srpna 2008, 03.00 | Společnost Uniware spustila ve spolupráci se společnostmi Sakurai a Toray, koncem července v Hořovicích 1. evropské centrum bezvodého tisku, kde bude možné vidět celý proces tisku – přípravou tiskových desek počínaje a finálním tiskem konče.

V rámci realizace projektu Zřízení a provoz 1. evropského centra bezvodého ofsetového tisku neboli: “European Waterless Offset Printing Center” (dále jen EWOPC) došlo koncem července (konkrétně 24. 7. 2008) ke slavnostnímu otevření a spuštění, kde bude možnost vidět celý proces tisku – od přípravy (pre-pressu) až po finální produkt. Celou akci provázela účast samotného prezidenta společnosti Sakurai - Ryuto Sakuraie, spolu s ředitelem společnosti Uniware - Antonínem Křížem. Jak již je zvykem, součástí slavnostního otevření byl také přípitek Mr. Sakuraie s přítomnými novináři a obchodními partnery tradičním japonským saké. Akce se zúčastnili mimo jiné jak zástupci vybraných tiskáren, tak i středních polygrafických škol. Celý projekt “Zřízení a provoz 1. EWOPC je realizovaný společnostmi Uniware, Sakurai a Toray. Partnerem projektu je Europapier Bohemia.


foto: Martin Hájek

Uniware
Uniware působí na našem trhu už řadu let coby dodavatel CTP a kompletního sortimentu pro předtiskovou přípravu, měřicí přístroje pro polygrafii a Color Managementu (dále se Uniware zabývá kalibrací CRT a LCD monitorů, kamer, skenerů, tiskáren, tvorbou ICC profilů, instalacemi systémů digitálního nátisku, nastavení workflow systémů, konzultacemi a poradenstvím). V posledních pár letech se společnost orientuje také na oblasti solventního a eco-solventního velkoformátového tisku a na ofsetové stroje. Přesně před dvěma lety Uniware uzavřel strategické partnerství s japonským Sakuraiem a o rok později s dalším významným japonským výrobcem v oboru – firmou Hamada (ofsetová tisková řešení menších formátů - A3/B3). V současnosti zastupuje Uniware také například společnost Xanté (digitální tiskárny, RIPy, CTP a CTF produkty) nebo Konicu-Minoltu (digitální tisková řešení).


foto: Martin Hájek

Sakurai
Tato japonská značka na trhu působí již přes 60 let (konkrétně od roku 1946) a zabývá se výrobou velkoformátových tiskových strojů. Sakurai oslovuje zejména střední tržní segment a v základní ceně strojů nabízí funkce automatického zakládání desek, čištění barevníků, sušení IR, UV apod. Je zde zastoupena zejména nabídka strojů formátu A2/B2 (s produkcí kolem 15 000 stránek - včetně podpory potisku médií s vysokou gramáží) a výhradním distributorem strojů Sakurai pro ČR a SR je Uniware.

Více informací o výrobci: www.sakurai.com

Asociace bezvodého tisku
Tato asociace (s originálním názvem “Waterless Printing Association”) byla založena v říjnu 1992 a Uniware se stal jejím členem teprve nedávno – a sice 18. července 2008. Vstup Uniwaru do asociace byl plánován v souladu s realizací tohoto projektu (Zřízení a provoz 1. evropského centra bezvodého ofsetu) a byl korunován právě otevřením nového EWOPC centra v Hořovicích.


foto: Martin Hájek

První evropské centrum bezvodého ofsetu
A teď již k možnostem samotného centra (EWOPCu). Centrum jako takové předvádí celý proces tisku - od přípravy tiskových desek až po finalni tisk – to vše pomocí technologie bezvodeho ofsetu. Tiskové desky – dodávající společností Toray, jsou připraveny na speciální termální osvitové jednotce - One 1100 T MAN (od společnosti Ctp Optotec), následně jsou vyvolány ve vyvolávacím automatu termálních desek PROTECK EQT125, popř. ve vyvolávacím automatu (pro termální desky na bezvodý ofset) Toray TWL860F2. Samotný tisk poté probíhá na tiskovem stroji Sakurai Oliver 566SD – fungujícím na principu právě bezvodého ofsetu.


foto: Martin Hájek


foto: Martin Hájek

Závěrem
Svět produkčního tisku (sítotisku a ofsetu) je na jednu stranu značně konzervativní, na stranu druhou však ruku v ruce s vývojem nových technologií přináší také nové možnosti. Dnešní doba klade stále větší nároky na rychlost (tedy kvantitu), ovšem nesmí to být na úkor kvality. Společnost Uniware společně se Sakuraiem (resp. Hamadou a dalšími výrobci) pružně reaguje na možnosti trhu a Evropské centrum bezvodého ofsetu je jen důkazem, že to tento flexibilní dodavatel na poli produkčního tisku myslí vážně a snaží se jak stávajícím tak potenciálním zákazníkům vyjít co nejvíc vstříct.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: