Střípky ze Siggraphu 2007 III. - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


VSE

Střípky ze Siggraphu 2007 III.

9. srpna 2007, 00.00 | V dnešních střípcích představíme novinky od RTT, DI3D, New Teku a Sony Pictures Imagework. Zároveň opět trochu poodhalíme budoucnost zobrazování v podobě super rychlých FED displejů a přidáme informaci o zajímavém projektu Ambient Intelligence.

Máme za sebou druhý den veletržní části Siggraphu, a tudíž je zde i další várka novinek a zajímavostí pro vás.

Dimensional Imaging 4D Capture
Pokud se zajímáte o 3D skenovací technologii, jistě by vás mohlo zaujmout nové řešení od Dimensional Imaging. Jedná se o 4D digitalizační řešení, které umí snímat sekvenci plnobarevných 3D modelů ve vysokém rozlišení. Na Siggraphu bylo řešení prezentováno na možnosti získat bezplatně 4D model své vlastní hlavy. Kromě 4D capture předvedla DI i řešení DI3D, které vytváří 3D model na základě použití standardního digitálního fotoaparátu a studiových záblesků. Systém umí automaticky vytvářet pro model i příslušné textury a mapy.
(www.di3d.com)

REALVIZ bez velkých novinek
Vývojářská společnost REALVIZ bohužel nijak zásadně na Siggraphu nepřekvapila. Nový balík pro zpracování HDR enviromentálních a panoramatických snímků HDR Imaging Studio byl představen již v červnu. Balík obsahuje programy Stitcher aktuálně ve verzi 5.6, VTour 1.2 HDR a Photomatix Pro.
Ve video oblasti (motion tracking) REALVIZ nabízí řešení pod názvem Movimento, které bylo k vidění již na loňském Siggraphu. Movimento je určeno ke snímání a rozpoznávání pohybu živých objektů (lidí, zvířat) a patří k respektovaným řešením. Škoda, že jsme se zatím nedočkali nové verze.
(www.realviz.com)

RealTime Technology – Vizualizace pro dokonalou reklamu
Produkty německé společnosti RTT nejsou obecně až zas tak známé, přesto patří k absolutní špičce ve svém oboru. Jedná se o vizualizační řešení určená pro reklamní průmysl. Na Siggraphu byly prezentovány jejich novinky.
První je RTT DeltaGen 7.0, aplikace určená pro profesionální realistickou 3D vizualizaci. Novinkou verze 7 je zcela přepracované uživatelské prostředí, nový způsob práce s barvami a výběru textur. Zároveň verze 7 přináší výrazně užší integraci s knihovnami Portalu a zjednodušený management objektů.
Druhou novinkou je právě RTT Portal 3.0, serverové řešení pro digital asset management. Verze 3.0 přináší možnost přímého přístupu z DeltaGenu, možnost vytvoření off-line mobilní knihovny s objekty, materiály a modely, kterou lze přenést například na notebook pro prezentaci u klienta. I ovládací rozhraní RTT Portalu prošlo razantní modernizací.
(www.rtt.ag)

NewTek vsadil na mobilní studio pro IPTV
Společnost NewTek bude možná řada z vás znát jakožto producenta 3D systému LightWave, který je aktuálně dostupný ve verzi 9.3 s novým přepracovaným renderovým enginem. Nicméně na Siggraphu se NewTek soustředil zejména na prezentaci svého nového TriCaster STUDIA. Jedná se o kompaktní systém (virtuální přenosové studio), umožňující zpracování a živé vysílání až šesti nezávislých kamerových vstupů, včetně efektování, mixáže se statickým i dynamickým obrazem a virtuálního záznamu. Celé zařízení má velikost většího studiového VCR.
(www.newtek.com)

Ultra rychlé FED displeje na obzoru
Klasické ploché LCD displeje pracují se zobrazovací frekvencí 60 Hz, což může u velmi rychlých scén znamenat neostré zobrazení obrazu. Proto společnost Sony spolu s investičním fondem TechGate Investment založila v loňském roce dceřinou společnost Field Emissions Technologies, které na letošním Siggraphu poprvé představila FED displej z frekvencí 240 Hz. Jedná se konkrétně o 19“ FED displej s fyzickým rozlišením 1280 x 720 bodů, jasem 400cd/m2 a kontrastem až 20.000 : 1 a hloubkou pouhých 5,5 cm. Podle některých odborníků by právě technologie FED a OLED mohly v budoucnu nahradit dnes populární LCD.
(www.fe-tech.co.jp)

Sony Pictures Imageworks
Jedním z významných studií, které se na Siggraphu aktivně prezentují a nechávají zájemce nahlédnout takříkajíc pod pokličku projektů, patří Imageworks patřící Sony Pictures. V rámci mnoha akcí a prezentací u různých technologických partnerů toto studio představuje celkem tři projekty. Kromě Spidermana 3 jsou to animovaný film Surf’s Up a nově připravovaný projekt Beowulf. Imageworks hodně vsází na diskuze přímo tvůrců se studenty a zřejmě se tak snaží získat do svých řad nové nadějné animátory.
(imageworks.com)

MERL – pro chytřejší budovy
Mitsubishi Electric Research Lab (MERL) představuje v rámci ukázky budoucích technologií systém Ambient Intelligence. Jedná se o libovolně škálovatelnou síť velmi levných senzorů s vestavěnou bezdrátovou komunikací, která umožňuje sledovat a analyzovat lidskou aktivitu uvnitř budov a komplexů. To umožňuje optimalizaci procesů a uspořádání stávajících budov, ale zejména zlepšení návrhu nových budov.
(http://www.merl.com/projects/ulrs/)

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » 3dscena  

 » Rubriky  » 3dscena - vlastni  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » 3D grafika  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: