Střípky ze Siggraphu 2007 II. - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


VSE

Střípky ze Siggraphu 2007 II.

8. srpna 2007, 00.00 | Druhá várka novinek ze Siggraphu se zaměřuje zejména na zobrazovací technologie, ale nechybí ani informace o The Simpsons, prodeji 3D modelů či záchraně dat z hard disků.

Siggraph 2007 je v San Diegu v plném proudu a my vám nabízíme další várku zajímavostí a novinek z veletrhu. Tentokrát se zaměříme trochu více na hardware.

Softimage ve velkém stylu
Softimage, divize Avidu, představuje na Siggraphu celé své portfolio, které dnes nabízí produkty snad pro všechny oblasti CG. Navíc mohutně podporuje doprovodný program, takže jeho technologie (a finance) stojí například za zajímavým projektem „Attack of the Jellybeans“, v rámci kterého se 5. 8. střetla čtveřice tvůrců v jednodenním maratónu, jehož cílem je vymodelovat, naanimovat, nasvítit a vyrendrovat kompletní koncept. Soupeřili spolu Todd Akita (PSYOP), David Andrews (The Orphanage), Bradley Gabe (Stan Winston) and Greg Punchatz (Janimation).

Dále se podílí na projektu FJORG!(http://www.siggraph.org/s2007/attendees/fjorg/), Guerilla Studiu (http://www.siggraph.org/s2007/attendees/studio/) a samozřejmě nechybí ani tradiční user meeting (http://softimage.com/events/sig07/ug/form.aspx).

Na stánku Softimage probíhají prezentace systémů CAPCOM, BLUR, CafeFX, The Mill, Janimation, Stage 3 Media. Kompletní seznam všeho, co je k vidění, je na http://www.softimage.com/events/sig07/default.aspx.

Barco nejen v HD
Ani společnost Barco, uznávaný výrobce profesionální zobrazovací techniky, si nenechala Siggraph utéct. Nabídka řešení pochopitelně pokrývá všechny základní technologické trendy dneška. Počínaje ultra-HD plochými panely, přes stereoskopické tří čipové DLP systémy Galaxy NH-12, až po lehce vizionářský 52“ palcový QHD (8MPix) panel LC-5621.
(www.barco.com)

Flat Pyramid
Jedním ze zástupců distributorů digitálního obsahu na Siggraphu je společnost Flat Pyramid. Ta prostřednictvím svého serveru nabízí nákup a prodej 3D modelů, textur, her a digitálních fotografií. Modely jsou nabízeny za řádově desítky až stovky dolarů, textury pak většinou v ceně kolem 10 USD. Tento americký server u nás nepatří k nejznámějším, ale o to zajímavější může být, že nabízí své modely právě zde.
(flatpyramid.com)

Mersive s ultra HD řešením
Společnost Mersive představila na Siggraphu dvě různá řešení pro dosažení extrémně vysokého prezentačního rozlišení. První cestou jsou ploché displeje s technologií Stingray, které umožňují na relativně malé ploše dosáhnout rozlišení až 27MPix. Druhým, cenově velmi zajímavým řešením je systém Mersive Sol, který umožňuje automatickou kalibraci skupiny projektorů pro vytvoření jednoho monolitického ultra HD zobrazovače. Systém je vybaven kamerou a kalibračním softwarem, který umožňuje plně automatickou kalibraci projektorů ve velmi krátkém čase (30 sekund na 1 projektor), a vytvoření tak jednoho virtuálního ultraHD obrazu s pomocí několika klasických projektorů.
(www.mersive.com)

Boris FX BCC5
Známý vývojář pluginů a filtrů, společnost Boris FX, představila nový balík s označením BCC5. Jedná se o set více jak 180 filtrů určených pro produkci a post-produkci videa. Filtry jsou k dispozici pro systémy Avid, Apple Final Cut Pro, Apple Motion, Adobe AfterEffects, Premiere Pro, Autodesk Contribution a Spark API. Za 895 USD se v knihovně najde několik desítek opravdu povedených filtrů pro klíčování, mapování, motion tracking, digitální úpravy obrazu v rámci Non – linear Editingu (NLE).
(http://www.borisfx.com/product/continuum/)

Toon Boom animovali The Simpsons Movie
Pokud jste již viděli novou filmovou verzi oblíbených Simpsonů, tak vězte, že byli vytvořeni pomocí systémů Toon Boom Harmony a Opus. Výsledný render byl prováděn síťovou farmou serverů a v ničem si nezadal s renomovanými 3D projekty typu Happy Feed nebo Shrek. Na Siggraphu je tento projekt samozřejmě adekvátně prezentován.
(www.toonboom.com)

Immersive Media se záznamem 3 rozměrného světa
Technologická společnost Immersive Media představila na Siggraphu ucelené řešení pro záznam, zpracování a prezentaci trojrozměrného videa. Základem systému je speciální kamera, zaznamenávající paralelně kompletní 360 stupňový panoramatický obraz. Ten je ukládán do mobilní jednotky, která nabízí kameramanovi výběr mezi pohledy jednotlivých objektivů či 360 stupňovou panoramatickou projekcí. Takto získaný záznam je možné zpracovat do podoby off-line či on-line prezentací. Může být prohlížen prostřednictvím trojrozměrné projekce či třeba head-up displeje. K dispozici je i řešení pro webový interaktivní streaming, umožňující uživateli libovolnou změnu úhlu pohledu na scénu. Celý systém je hezky popsán v on-line demu na http://www.immersivemedia.com/demo/demo.php. (www.immersivemedia.com)

DriveSavers zachraňují data pro kreativce výhodněji
Společnost DriveSavers se zabývá obnovou poškozených a nedostupných dat z hard disků. Její divize Digital Arts představila na Siggraphu nový exkluzivní partnerský program pro kreativní společnosti. Ten nabízí podporu techniků DriveSavers v režimu 24/7 s garancí zvednutí telefonu do 5 zazvonění (umíte si představit podobný servis v ČR?), se speciálně upraveným cenovým programem zohledňujícím typické velikosti dat v TB. Zároveň zajišťuje adekvátní bezpečnost obnovených dat před jejich únikem a neoprávněným zveřejněním. DriveSavers mají speciální řešení pro efektivní záchranu dat ze systémů, jako je Apple Final Cut Pro, Avid Media Composer, Digidesign ProTools, Adobe Photoshop, Adobe After Effects, Final Draft, Alias Maya, Autodesk Flame.
(www.drivesavers.com)

Další pokračování střípků připravujeme opět na zítřek přímo ze San Diega.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » 3dscena  

 » Rubriky  » 3dscena - vlastni  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » 3D grafika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: