Střípky ze Siggraphu 2007 I. - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


VSE

Střípky ze Siggraphu 2007 I.

7. srpna 2007, 00.00 | Nabízíme vám první várku zajímavých novinek a prezentovaných produktů z veletrhu Siggraph 2007. Jde o mozaiku složebou z produktů společností Luxology, NVIDIA, Animatormentor, e frontier a SPEC.

Luxology modo 301
První zajímavou novinkou je přepracovaný balík modo od společnosti Luxology. Jedná se o kompletní nástroj určený pro modelování, texturování a rendering. Luxology velice pěkně vylepšilo režim 3D modelování s možností malby přímo na objekt. Režim Fluid 3D Painting je opravdu hezky provedený s řadou praktických vylepšení. Myšlenka to není úplně nová, ale pěkně provedená. Zároveň verze 301 přichází s možností práce s časovou osou, tedy animací v její primitivní podobě. Vylepšen byl samozřejmě i renderovací modul.
(www.luxology.com/whatismodo/301/)

NVIDIA a její Gelato
Společnost NVIDIA po pohlcení svého největšího konkurenta ATI společností AMD usilovně bojuje o co nejlepší pozici na měnícím se trhu. Jejím trumfem by se měl stát systém Gelato (http://www.nvidia.com/page/gz_home.html), který posunuje možnosti GPU renderingu u pracovních stanic NVIDIA Quatro. Ne náhodou silně podporuje vývojářskou komunitu soustředěnou kolem NVIDIA Galeto User Group, která se na Siggraphu prezentuje krátkým filmem „The Plush Life“. Obecně se dá říct, že přestože produktově NVIDIA na Siggraphu nepředvedla nic zásadního, její snaha o komunikaci je nepřehlédnutelná.
(www.nvidia.com/content/events/siggraph_2007/index.html)

ANIMATIONMENTOR.COM zvyšují svou prestiž
Pokud máte pocit, že vám žádný ze studijních programů v ČR nenabízí dostatek prostoru pro rozvoj vašich kreativních animátorských schopností a dovedností, můžete se přihlásit na řadu zahraničních vzdělávacích programů. Jednou z poměrně prestižních možností je studium v rámci on-line dálkového studia na ANIMATIONMENTOR.COM, které trvá 18 měsíců a je zakončeno titulem ASCA. Animationmentor.com patří mezi velmi populární a prestižní on-line programy, pod kterými jsou podepsána taková jména jako Bobby Back, Shawn Kelly, Carlos Baena, Brett Schulz, Chris Chua či Elliot Bour. Díky tomu, že lektory jsou zkušení a ostřílení animátoři takových studií, jako je Pixar či Sony Imageworks, stal se Animationmentor 11. členem Sony Pictures IPAX programu. To znamená, že studenti a absolventi se budou mít možnost přímo podílet na projektech typu Spider-Man 3 a komunikovat s předními designery a animátory této továrny na sny.
(www.animationmentor.com)

Poser Pro 7
Pokud jste někdy vážněji pracovali s 3D lidskými modely, tak není třeba systém Poser představovat. Na Siggraphu je prezentována verze PRO 7, která kromě funkcionality verze 7 přináší lepší pre-visualizační nástroje a vylepšené produkční nástroje pro herní a filmové nasazení. Z klíčových funkcí verze 7 uveďme více jak 1GB nových modelů (přivítejme nové modely Simona a Sydney). Dále nabízí například výrazně přepracovanou práci se rty včetně Talk designeru, umožňujícího přímé synchro řeči. Dále byl přepracován systém Undro/Redo pro zvýšení uživatelského komfortu, přibyl rendering s podporou HDRI a multi-threadovosti a nechybí nová práce s vrstvami, vylepšený morphing či předdefinované pózy postav. Zajímavá je možnost pořídit Poser 7 v bundlu se SpaceNavigatorem, který jsme nedávno recenzovali a který je v softwaru velmi dobře podporován. E-frontier se prezentuje na Siggraphu ve velmi dobré formě.
(www.e-frontier.com/)

SPEC/GPC o měření výkonu
Z trochu jiného soudku je možnost popovídat si s chlapíky z GPC o měření výkonu grafických stanic. I když se může leckomu zdát, že honba za výkonem výpočetních systémů je již příběhem minulosti, v případě CG to rozhodně neplatí. Proto GPC zdokonalilo své systémy pro porovnávání grafického výkonu a na Siggraphu prezentuje například SPECviewperf 10 a SPECapc for 3ds Max 9 benchmarky. Inu, výkonu při renderingu celovečerního HD filmu není nikdy dost.
(www.spec.org/gpc)

Na další novinky se můžete těšit opět zítra.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » 3dscena  

 » Rubriky  » 3dscena - vlastni  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » 3D grafika  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: