Softwarové novinky 9/2007: grafika a multimédia - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


VSE

Softwarové novinky 9/2007: grafika a multimédia

sw software

3. září 2007, 00.00 | Nová měsíční várka programů, pluginů a utilit je opět zde. Tradičně vám přinášíme bohatý přehled aplikací z oblasti grafiky a multimédií, které se v
průběhu srpna objevily na trhu, či si je lze stáhnout ve formě updatů u jednotlivých softwarových firem.

Windows
 
Název a stručná charakteristika programu

shareware, 20 USD
A4 Flash Menu Builder 2.15 - nová verze editoru navigačních menu pro webové stránky a různé multimediální prezentace na bázi šablon.
komerční, 149 USD
AlphaStar plugins pro After Effects 1.0 - sada pluginů pro Adobe After Effects na tvorbu speciálních "geometrických" efektů typu blesků, hvězd, lensflares apod., dále různých částicových a světelných efektů, vektorových masek a bitmapových kontur objektů.
komerční, 50 USD
AnFX 5.3.4.7 - update animačního editoru na tvorbu animací pro web (včetně navigačních prvků pro webové stránky), nově s upraveným designem pro Windows XP.
shareware, 17 USD
AmphiSoft Photo Detailer 1.11 - update pluginu pro Adobe Photoshop a jiné grafické editory na obnovu detailů u špatně exponovaných fotografií, nově s vylepšenou podporou Windows Vista.
shareware, 29 USD
AmphiSoft Photo Sharpen 1.21 - update pluginu pro Adobe Photoshop a další grafické editory na sofistikované ostření obrázků a digitálních fotografií, nově opět s vylepšenou podporou Windows Vista.
freeware
AmphiSoft Photo Tinter 1.01 - update pluginu pro Adobe Photoshop a jiné grafické programy na efektové úpravy digitálních fotografií, respektive na úpravu jejich tónování barev u černobílých snímků, nově s vylepšenou kompatibilitou s Windows Vista.
komerční, 60 USD
Artizen HDR 2.5.5 - update grafického editoru kombinujícího bitmapovou a vektorovou grafiku, nově s Noise Reduction filtrem, vylepšenými funkcemi pro úpravu tónování barev, rychlejšími efektovými operacemi, upraveným procesorem na tvorbu HDR obrazů a opravenou funkcí Undo.
komerční, 60 USD
DVD Photo Slideshow Professional 7.71 - update editoru DVD slideshow prezentací, nově s podporou přidávání video klipů v různých video formátech, tvorbou DVD navigačních menu s Flash efekty a opravenými chybami.
komerční, 40 USD
EnhanceMovie 2.4.6 - nová verze manipulačního nástroje pro efektové úpravy videa nabízí řadu automatizovaných filtrů, dále speciální filtry pro "umělecké" efekty, úpravy barev, odstraňování prokládání videa aj.
shareware, 20 USD
Exif Pilot 2.02 - update prohlížeče a editoru EXIF metadat u digitálních fotografií.
komerční, 69 USD
Flash Video MX Pro 4.3 - nová verze Flash video enkodéru (s WYSIWYG pracovním prostředím) pro konverzi videa do formátu Flash respektive formátů FLV a SWF podporuje import všech nejpoužívanějších video formátů.
shareware, 25 USD
FlashCapture 1.91 - update utility pro správu, editaci a ukládání Flash videa s integrací do MS Internet Exploreru.
komerční, 40 USD
FLV Importer pro Adobe Premiere 1.0.0.6 - plugin pro Adobe Premiere na import Flash videa ve formátu FLV, které pak můžete v Premiere kombinovat s dalšími klasickými video formáty a také je bez problémů editovat.
komerční, 40 USD
FLV to Video Converter Pro 1.23 - konvertor Flash (FLV) videa do běžných formátů AVI, MPEG, MP4, 3GP aj., navíc včetně možnosti vkládat do videa grafická loga a textové vodoznaky.
komerční, 50 USD
FullShot 9.5.1.1 - update komfortní screen capture utility s integrovaným editorem pro okamžité úpravy grabnutých screenshotů.
freeware
Google Picasa 2.7.0.37.23 - update známého freewarového správce digitálních fotografií s různými editačními a publikačními funkcemi, včetně tvorby slideshow a provázáním na další služby a programy společnosti Google. I nadále bohužel není nová verze manažeru k dispozici v češtině.
komerční, 35 USD
HyperSnap-DX 6.21.02 - update jednoho z nejlepších screen capture programů na grabování obsahu oken a obrazovek Windows, nově s opravenými problémy u automatického posuvu obsahu webových stránek a dokumentů.
komerční, 60 USD
IconCool Studio Pro 5.24 Build 70815 - update kvalitního editoru ikon a kurzorů s řadou dalších funkcí včetně editace animovaných GIFů, pluginem pro Adobe Photoshop, vzorníkem 500 ikon a komplexní podporou 32-bitových ikon.
freeware
iTag 181 - freewarový editor IPTC metadata slouží především k přidávání klíčových slov a dalších informací k digitálním fotografiím.
freeware
K-lite Codec Pack Corporate 3.3.5 - update balíku video a audio kodeků kombinovaných s různými DirectShow filtry a specializovanými nástroji pro nastavení různých skrytých nastavení jednotlivých kodeků. Update se týká kodeku ffdshow, jednoho z použitých MPEG splitterů, nástroje Codec Tweak Tool, MPEG-2/DVD dekodéru a upravených asociací souborů.
komerční, 50 USD
Machine Wash Volume IV - již čtvrtá sada specializovaných efektových filtrů pro Adobe Photoshop obsahuje šedesát originálních filtrů pro úpravy obrázků, fotografií a tvorbu grafických kreací s rozlišením až 18 x 18 palců při 300 dpi.
shareware, 30 USD
Movavi Video Converter 5.6 - nová verze konvertoru videa v mnoha nejpoužívanějších formátech.
komerční, 60 USD
Movavi VideoSuite 4.5 - nová verze programu pro nahrávání, editaci a postprocessing videa, nově s konverzními funkcemi pro převod VideoCD/DVD a podporou Apple iPhone a importního formátu MOD.
shareware, 29 USD
Mr. Captor 3.50 - nová verze screen capture utility na grabování obsahu oken a obrazovek Windows s výstupem do různých formátů včetně DOC a PDF, možností extrakce obrázků z EXE, DLL, SCR a OCX souborů a ukládání AVI videa s akcemi na obrazovce.
komerční, 499 USD
Omni Page Professional 16 - již šestnáctá stěžejní verze OCR balíku na převod skenovaných textů do editovatelné podoby i nadále podporuje češtinu a umí převádět dokumenty do více než třiceti více i méně běžných formátů, včetně obvyklých formátů PDF a DOC/RTF či HTML.
komerční, 60 USD
Photo Watermark Professional 7.0.4.0 - nová verze programu na přidávání vodoznaků do obrázků a fotografií.
komerční, 40 USD
Pixelshop 5.0 - již pátá stěžejní verze editoru ikon a kurzorů s podporou průhlednosti a různými efektovými a konverzními funkcemi.
komerční, 49 USD
PPT To Video Scout 1.51a - nová verze konvertoru MS PowerPoint prezentací do AVI videa, včetně konverze zvuku se integruje přímo do PowerPointu jako plugin a nabízí i automatické převody jednotlivých prezentačních slidů.
komerční, 30 USD
ProShow 3.0.1974 - update shareware editoru slideshow prezentací s výstupem v podobě VideoCD kompilací existuje též v profesionální verzi s podporou DVD kompilací a Flash slideshow.
komerční, 80 USD
RasterVect 12.5 - nová verze vektor traceru na převod skenovaných bitmapových výkresů do vektorové podoby s možností ukládat hotové výkresy v různých vektorových formátech, včetně DXF, WMF, EPS a ve formátu Adobe Illustratoru.
komerční, 60 USD
River Past Crazi Video Pro 2.5.1 - konvertor videa pro veškerá mobilní zařízení i do klasických video formátů.
komerční, 50 USD
SciFusion StopRedEye! - novinka z oblasti retušování červených očí funguje jak v manuálním, tak především v dávkovém módu, program je navíc plně automatizován a poskytuje dobré výsledky.
komerční, 39 USD
ScreenVirtuoso Pro 3.1.2.2117 - update programu pro nahrávání videa a jeho automatickou konverzi do různých formátů umí nahrávat AVI videa a volitelně ho převádět do formátů SWF, MPEG-1, MPEG-2, VCD, SVCD a DVD.
betaverze
Soccer Sketchpad 1.3.5 - svým způsobem unikátní grafický editor pro fotbalové trenéry pro rychlou kresbu taktických pokynů hráčům, respektive náčrty a simulace různých herních situací.
komerční, 49 USD
Snapter Ice 2.0 - zajímavá utilita, která z digitálního fotoaparátu udělá mobilní skener, včetně automatických ořezů, narovnávání a vyhlazování focených předloh. Novinkou verze 2.0 je předělaný design aplikace, podpora Windows Vista, tři algoritmy pro focení, manuální nastavení okrajů a volba rozlišení v dpi pro výstup pro OCR programy.
komerční, 60 USD
StudioLine Photo Classic 3.19.0 - update poměrně kvalitního správce digitálních fotografií s řadou exportních i editačních funkcí, integrovaným IPTC a EXIF editorem a možností vytvářet CD a DVD kompilace.
komerční, 170 USD
TwistedBrush 13.7 - nová verze kreativního bitmapového kreslicího editoru se systémem mnoha desítek malířských, retušovacích a efektových štětců a skriptovacím jazykem na tvorbu automatizovaných akcí.
komerční, 28 USD
Zoom Player Pro 5.50 - nová verze známého multimediálního přehrávače klasického a DVD videa s řadou inovovaných ovládacích funkcí, možností komunikace s uTorrent Web UI rozhraním, Scene Cut editorem a novými volbami pro přehrávání videa.

Windows/Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

shareware, od 7 USD
3ivx MPEG-4 v5.0.1 - update DivX/XviD (MPEG-4) video enkodéru přináší rychlejší encoding i dekódování videa, menší obsazování volné paměti a exportní modul pro QuickTime.
komerční, 299 USD
Adobe Flash Player 9 Moviestar - pod kódovým označením Moviestar se skrývá nová verze Flash Playeru společnosti Adobe, která přináší podporu přehrávání HDTV videa, respektive kodeku H.264 a AAC (HE-AAC) audia. Flash Player 9 tedy drží krok s Adobe Premiere Pro a Adobe After Effects. Samozřejmostí je také podpora Adobe Integrated Runtime včetně Adobe Media Playeru. Veřejná betaverze bude k dispozici ke stažení v nejbližší době.
komerční
Adobe Premiere Pro CS3 v3.0.1 - update profesionální video střižny s komplexními funkcemi pro zpracování videa opravuje chyby týkající se video enkodéru s kodekem H.264.
komerční, 69 USD
AKVIS Enhancer 7.0 - nová verze pluginu pro Adobe Photoshop a další grafické editory pro obnovování detailů u digitálních fotografií - především u podexponovaných, či naopak přeexponovaných částí snímků.
komerční, 72 USD
AKVIS Sketch 5.5 - nová verze pluginu pro Adobe Photoshop na konverzi obrázků a především fotografií do podoby černobílých či barevných skic.
komerční, 299 USD
Animation:Master 14.0 - nová verze výkonného animátoru postav pro Windows a Macintosh s vlastním rendererem a exportem hotových postav pro další aplikace.
freeware
Apple iTunes 7.3.2 - update známé multifunkční "prodejní" knihovny audio souborů v podobě digitálního jukeboxu opravuje chyby týkající se stability a výkonu aplikace.
freeware
Art of Illusion 2.5 - nová verze freewarového Java 3D modeleru a renderingového systému přidává paralelní zpracování operací v raytraceru a renderování modelů, má vylepšenou manipulaci s pluginy, upravené světelné zdroje, umožňuje používat referenční grafické předlohy aj.
komerční, od 1 999 USD
Autodesk Maya 2008 - nová verze známého profesionálního animačního a renderovacího balíku pro film, televizní produkci, video a vývoj her byla ohlášena na září letošního roku. Novinek a upravených funkcí bude v Maya 2008 poměrně hodně, mezi ty nejzásadnější patří lepší podpora víceprocesorových systémů pro rychlejší rendering, rozšířené modelovací funkce, lepší klíčování animací, urychlené redukce polygonů (až 30x) ve vysokých rozlišeních, zrychlená May nCloth cache, vylepšený Mental Ray renderer a mimo jiné i výrazně vylepšené funkce pro vývoj 3D her. May 2008 bude k dispozici ve verzích pro Mac OS X, Windows a Linux ve 32-bitových i 64-bitových verzích za ceny od 1 999 USD až po 6 999 USD za verzi Maya Unlimited 2008.
komerční,  USD
Autodesk MotionBuilder 7.5 Extension 2 - druhá revize doplňku pro 3D animační balík MotionBuilder pro filmovou produkci navyšuje stabilitu doplňku a přidává podporu procesorů Intel pro počítače Macintosh a 64bitové Windows XP. Další novinky se týkají podpory animací, šablon pro 3ds Max a podpory různých hardwarových doplňků.
komerční, 49 USD
CatDV Live Capture Plus 2.0.2 - update utility pro nahrávání DV videa přes rozhraní FireWire s ukládáním ve formátech QuickTime nebo jako čistý DV stream opravuje kompatibilitu s QuickTime 7.2 a přidává volbu pro výstup videa pro Apple iPhone.
shareware, 29 USD
Citra FX Photo Filter 1.2.1 - nová verze sady filtrů v Javě pro efektové úpravy digitálních fotografií - především s využitím různých uměleckých efektů a dále pomocí úprav kontrastu, expozice apod.
komerční
e frontier Poser Pro - nová profesionální verze známého 3D modeleru a animátoru postav je dodávána s pluginy pro 3ds Max, Maya, Maxon Cinema 3D a Newtek Lightwave, má 64-bitový renderingový engine (i na pozadí) a má HDRI export pro ukládání grafiky s vysokým dynamickým rozsahem.
komerční, 200 USD
Extensis Portfolio 8.5 - nová verze profesionální asset manažeru s indexovanými databázemi a specializovanými šablonami pro rychlé vytvoření například databáze digitálních fotografií či publikací, editorem IPTC/EXIF metadat, konverzními funkcemi, podporou RAW snímků a různých vektorových formátů a možností napojení na Portfolio Server. Verze 8.5 přidává paletu pro ukládání přednastavení jednotlivých funkcí, má nové typy katalogů, vylepšuje podporu digitálních fotoaparátů a PDF a EPS souborů.
shareware, 20 USD
Flaming Pear Flexify 2.2 - nová verze pluginu pro Adobe Photoshop na tvorbu a změny sférických panoramat do nových tvarů.
shareware, 20 USD
Flaming Pear LunarCell 1.7 - nová verze pluginu pro Adobe Photoshop na tvorbu realistických planetárních uskupení včetně měsíců.
freeware
GIMP 2.4.0 RC1 - první oficiální revize 2.4 známého open source bitmapového grafického editoru (stále s naprosto nepochopitelným - nebo spíš s nepochopeným? - ovládáním), nově s upravenými funkcemi pro tisk, finální verzí řešení správy barev, ukládáním nastavení pro JPEG soubory, vylepšenými některými kreslicími nástroji a upravenou kvalitou náhledů kreseb při používání lupy.
komerční, 7 USD
Gradientworld - Andrew's Plugins Vol. 7 v7.3 - nová verze sady levných pluginů pro Adobe Photoshop a jiné kompatibilní grafické editory na tvorbu barvových přechodů a vzorů.
komerční, 6 USD
GX Motion (Andrew's Plugins/Effects 14) v14.2 - nová verze sady deseti pluginů pro Adobe Photoshop na tvorbu speciálních barvových přechodů a efektů prolnutí, nově s 88 výstupními módy a upravenou kompatibilitou s Windows Vista.
komerční, 80 USD
Human Software AutoSmooth 1.8 - nová verze pluginu pro Adobe Photoshop a další grafické editory na vyhlazování portrétových fotografií.
komerční, 100 USD
Image Trends SensorKleen Pro - nová profesionální verze pluginu pro automatizované retuše digitálních fotografií se specializuje pro odstraňování šumových částic ze snímků.
komerční, od 30 USD
Map Resources PDF Maps - všechny vektorové mapy měst, států a světadílů společnosti Map Resources jsou nově k dispozici ve formátu PDF.
komerční
Nikon Capture NX 1.2 - nová verze profesionálního editoru RAW fotografií společnosti Nikon s technologií U Point pro lokální úpravy snímků nabízí řadu upravených funkcí, větší rychlost zpracování snímků a podporu aktuálních RAW snímků fotoaparátů Nikon.
komerční, 150 USD
Photo Mechanic 4.5.2 - update prohlížeče, správce a konvertoru digitálních fotografií se specializací na RAW snímky a různými funkcemi pro zpracování snímků.
komerční, 99 USD
Photomatix Pro 2.5.1 - update editoru HDR fotografií skládaných ze shodných snímků s odlišnou expozicí, nově s opravenými chybami u výstupu TIFF souborů a při zpracování 16-bitového výstupu.
komerční, 129/249 USD
SiteGrinder 2.0.7 - update trochu zvláštního pluginu pro Adobe Photoshop na automatizovanou tvorbu webových stránek s podporou HTML/CSS, funkcemi pro řezání obrázků do více částí, navigačních menu, tlačítek s rollover efekty, tvorbou odkazů a výstupem s validním XHTML 1.1 kódem a kaskádovými styly.
freeware
Snow Flash Effect 1.0 - freewarové efekty pro simulaci sněhu, deště a bublin pro Adobe Flash.
komerční, 69 USD
Tone Mapping plugin 1.2 - nová verze pluginu na zpracování a úpravy HDR obrazů s velkým dynamickým rozsahem je kompatibilní s Photoshopem CS3 a přidává mimo jiné šest nových nastavených image processingových operací.
komerční, 2 999 USD
Toon Boom Digital Pro - nová verze profesionálního 2D vektorového animátoru na tvorbu a sestavování různých komiksových animací a kreslených příběhů nabízí nové pracovní prostředí, vylepšenou práci s paletami, reálný 3D pracovní prostor pro práci s kamerou v animacích, různé speciální efekty pro kompozice, vylepšenou práci s knihovnami objektů a řadu jiných inovací.
freeware
Xnview 1.91.3 - update známého prohlížeče více než 400 méně či více exotických grafických a multimediálních formátů s velmi komfortními hromadnými konverzemi, vestavěnými efektovými filtry, podporou externích pluginů a různými editačními operacemi. Program existuje nejen ve verzi pro Windows, ale také ve verzích pro řadu jiných operačních systémů a platforem. Pro komerční použití je nutno zakoupit placenou verzi.
komerční, 139 USD
Xtream Path 1.2 - nová verze pluginu pro Adobe Illustrator rozšiřuje editační operace Illustratoru a je nově kompatibilní s Adobe Illustratorem CS3 pro Macintosh.

Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 299 USD
Apple Aperture 1.5.4 - update profesionálního editoru digitálních RAW fotografií, nově s kompatibilitou s Apple iLife 08 a iWork 08.
shareware, 15 USD
Aperture to Archive 1.1 - nová verze pluginu pro Apple Aperture na tvorbu archivů fotografií v různých formátech s odlišnou kompresí (Disk Image, Tar Bzip, Tar Gzip a Zip), nově s vylepšeným grafickým rozhraním pluginu a upraveným manuálem.
shareware, 25 USD
Aperture to Picasa Web Albums 1.2.1 - update pluginu pro Apple Aperture na export fotografií do webových alb manažeru Google Picasa.
komerční, 125 USD
Bare Bones BBEdit 8.7 - nová verze profesionálního ASCII HTML editoru s řadou doplňkových funkcí a vysokým komfortem používání i ovládání. Update přidává podporu skriptovacího jazyka Lua, vylepšuje funkce File Groups, má nový Disk Browser a umožňuje používat Finder Smart Folders pro Text factory. Dalšími novinkami jakou upravené Python skripty a všechny AppleScripty a vylepšený FTP/SFTP klient.
komerční, 49/129 USD
Boinx FotoMagico 2.1 - nová verze editoru na tvorbu slideshow prezentací poskládaných z fotografií přidává možnosti barvových úprav snímků, podpory knihoven Apple iPhoto 2008, podpory iPhone, Apple TV, upraveným exportem videa pro web aj. Program je k dispozici i ve výkonnější verzi Professional s cenou 129 USD.
komerční, 20 USD
deDigitalEffects #1 v1.3.1 - update první ze sady několika set video efektů pro Apple iMovie, včetně pluginů 3D Video Wall, Comic Book Look, Water Color, Oil Painting, Hearts, Explosions, 3D Bubbles, iPod Commercial, Underwater, 3D Titles, FireWorks, Video Feedback, Video Cubes, Particles, Comets, Fire, Video Fountains, Plasma, 3D Balls, Lights, Cube in Cube, Video Matrix, Dots, TV Channels aj.
komerční, 20 USD
deDigitalEffects #4 v1.3.1 - update sady devadesáti video efektů pro iMovie opravuje poměr stran pro quartz filtry a přidává dvacet nových pluginů.
komerční, 40 USD
deDigitalEffects#1 FCP 1.4.0 - nová verze sady devadesáti speciálních video efektů pro Final Cut Pro s vylepšeným realtime náhledem a renderingem quartz kompatibilních efektů.
komerční, 80 USD
Flash Decompiler Trillix 3.0.11.3425 - nová verze konvertoru SWF animací do původního zdrojového formátu FLA pro přímou editaci v příslušném editoru. Update přináší řadu drobných vylepšení ohledně extrakce obrázků, videa, stability aplikace a extrakce MP3 zvukových záznamů.
komerční, 179 USD
Flip4Mac WMV 2.1.3.3 - update doplňku pro QuickTime pro import formátů WMA a WMV opravuje chyby pro QuickTime 7.2.
komerční, 399 USD
FxFactory 1.0.7 - update sady video efektů akcelerovaných pomocí GPU grafické karty pro Final Cut Pro a Motion přidává patnáct nových pluginů (tzn. na celkový počet 150 pluginů): Clone, Chromatic Aberration, Channel Geometry, Free Distort, Mask With Geometry, Color Crush, Zoom Blur Chroma, Zoom Blur Luminance, Add Noise, Sharpen Chroma, Sharpen Luminance, Sharpen RGB, Paint Wipe, Twirl Wipe a Waves Wipe.
shareware, 20 USD
iPhoto Library Manager 3.3 - nová verze správce knihoven Apple iPhoto je kompatibilní s iPhoto 7 a má i několik nových funkcí pro kopírování knihoven a alb.
shareware, 59 USD
MagicBrush-Photo 1.0.1 - update grafického editoru s podporou Apple Core Image filtrů.
freeware
Paintbrush 1.0 - jednoduchý freewarový kreslicí program s funkcemi podobnými MacPaintu nebo MS Paintu.
shareware, 15 USD
Vectoraster 2.0 - nová verze nástroje na tvorbu vektorových rastrů z bitmapových předloh a exportem ve formátech EPS, PDF či TIFF.
shareware
X To 3DMF Converter 2.5 - nová verze konvertoru DirectX/3D objektů do 3DMF souborů.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Skenery  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: