Softwarové novinky 6/2007: prepress - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


VSE

Softwarové novinky 6/2007: prepress

sw software

5. června 2007, 00.00 | Nová várka softwaru z oblasti prepressu je tady! V souhrnném přehledu jako obvykle najdete různé updaty či nové verze stávajících aplikací, doplňky pro InDesign či QuarkXPress, konverzní utility, správce písem a řadu jiných užitečných softwarových tipů.

Windows
 
Název a stručná charakteristika programu

freeware
Adobe PostScript Driver pro Windows Vista - společnost Adobe uvolnila první oficiální verzi svého univerzálního postscriptového ovladače tiskáren ve verzi pro Windows Vista s přímou podporou tisku dokumentů MS Office včetně průhlednosti a přechodů barev.
komerční, 49 USD
Aloaha PDF Crypter 2.3.3 - nová verze softwarového nástroje na šifrování PDF dokumentů pomocí sady veřejných klíčů.
komerční, 49 USD
Aloaha PDF Signator 2.3.3 - nová verze programu na podepisování PDF dokumentů s využitím softwarových certifikátů a karet SmartCards/e-ID Cards.
komerční, 39 USD
Aloaha PDF Suite Pro 2.3.3 - nová verze nástroje na tvorbu PDF dokumentů z různých tisknutelných souborů.
shareware, 99 USD
Bar Code 3 of 9 v3.6b - nová verze písma pro tvorbu a tisk čárových kódů v rozlišení minimálně 300 dpi. Součástí sady je i utilita na editaci a sestavování čárových kódů.
shareware, 99 USD
Bar Code 128 v4.0 - obdobná sada pro čárové kódy jiného typu obsahuje navíc ještě VBA makra pro MS Excel a Access a utilitu pro počítání kontrolních součtů u hotových čárových kódů.
freeware
BullZip PDF Printer 3.0.0.210 - update tiskového ovladače na tvorbu PDF dokumentů, nově se třemi dalšími jazykovými lokalizacemi.
shareware, 30 USD
DeskPDF Professional 2.57 - nová verze virtuálního tiskového ovladače na tvorbu PDF dokumentů z libovolného tisknutelného souboru.
freeware
FastFontPreview 1.1.5 - nová verze prohlížeče fontů se základními funkcemi pro správu písem a integrovanou mapou znaků.
shareware, 28 USD
FontExplorerL.M. 5.1.1 - update prohlížeče písem s funkcemi pro jejich správu, filtrováním zobrazovaných fontů, funkcemi pro vyhledávání písem a podporou všech nejpoužívanějších formátů fontů včetně TrueType Collections, Adobe Type 1 fontů a rastrových písem.
komerční, 40 USD
Font Fitting Room Deluxe 2.8.6.8 - update správce písem s funkcemi pro aktivaci a deaktivaci fontů, vestavěnou mapou znaků a možností generovat vzorníky fontů.
freeware
FontPage 3.0.2 - freewarový prohlížeč fontů včetně jejich vlastností nově podporuje Windows Vista a funguje pouze s nainstalovanými fonty.
komerční, 40 USD
MainType 2.1 - nová verze správce a prohlížeče písem s podporou OpenType, TrueType a Adobe Type 1 fontů plus rastrových písem a s funkcemi nejen pro správu, ale také pro instalaci písem, jejich vyhledávání a generování vzorníků fontů pro web.
shareware, 30 USD
MicroAdobe PDF Editor 5.4 - nová verze WYSIWYG editoru PDF dokumentů například s funkcemi pro editaci tabulek, vkládání obrázků a fotografií, tvorbou odkazů a importem textů v různých formátech.
komerční, 90 USD
Nitro PDF Professional 5.2 - nová verze "nezávislého" editoru PDF dokumentů vyvíjeného jako alternativa k Adobe Acrobatu. Nitro PDF nabízí ve svém WYSIWYG editoru plnou kontrolu nejen nad formátováním a layoutem PDF dokumentů, ale také práci s digitálními podpisy, formulářovými políčky, rychlou tvorbu dokumentů z MS Office aj.
freeware
Notepad2 v2.0.16 - freewarová náhrada Windows Notepadu s řadou doplňkových funkcí pro zpracování textů, například včetně zvýrazňování syntaxe HTML dokumentů.
komerční, 40 USD
novaPDF Pro 5.1 build 221 - nová verze tiskového ovladače na tvorbu PDF dokumentů z jakéhokoliv tisknutelného souboru.
komerční, 60 USD
PDF Studio 4.43 - nová verze PDF editoru pro zpracování PDF dokumentů včetně skenování předloh, přidávání vodoznaků, poznámek, razítek, vyplňování formulářů, extrakce textů apod.
freeware
Photocopier 3.03 - freewarový program simulující reálnou kopírku využívající skener a tiskárnu pro pořizování jedné či vícenásobných kopií skenované předlohy.
shareware, 20 USD
Scan2PDF 1.0 - konvertor dokumentů do formátu PDF slouží především k automatizovanému skenování předloh pomocí podavačů na skenerech a jejich převodu do PDF souboru.
komerční, 149 USD
SmartVizor Designer & Batch print 5.0.7.420 - editor publikací s funkcemi pro jejich hromadný tisk a grafickým rozhraním aplikacemi podobným například Microsoft Publisheru.
freeware
TABS2spaces 1.0.3 - konvertor tabulátorů na mezery se může hodit v případě specializovaných úprav textových dokumentů a jejich převodu do formátu pro Macintosh.

Windows/Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 37,50 USD
Astute Phantasm CS v2 - nová verze pluginu pro Adobe Illustrator pro správu a manipulaci s barvami je nově kompatibilní s Illustratorem CS3 pro Macintosh i Windows a podporuje nový experimentální nástroj Live Color.
komerční, 259 USD
Barcodet 2.2 - nová verze doplňku pro FileMaker Pro na generování čárových kódů v různých formátech včetně formátů Code 39, Code 128, Interleaved 2 z 5, UPC and EAN, Code 93, MSI Plessey, Codabar, PostNET, Royal Mail aj.
shareware, 45 USD
CrossFont 5.1 - nová verze konvertoru TrueType a Adobe Type 1 písem mezi formáty Windows a Macintosh s podporou dlouhých názvů souborů a ponecháním původního hintingu písem.
update
Extensis Suitcase Fusion Plug-ins pro Adobe CS3 - společnost Extensis připravila update jednoho ze svých stěžejních produktů pro správu písma. Nově je tedy Suitcase a Suitcase Fusion dostupný s pluginy pro automatickou aktivaci písem pro Adobe InDesign CS3 a Adobe Illustrator CS3.
komerční, 99 USD
GLUON Cropster 7.03 - update extenze pro QuarkXPress na tvorbu různých ořezových, registračních a tiskových značek.
komerční, 25 USD
iBarcoder 1.0.0 - program na tvorbu čárových kódů ve formátech UPC A, UPCE, EAN 13, EAN 8, ISBN, ISSN, Postnet, FIM Codes, Horizontal bars, Code 128, Codabar, Code 39, Code 11, Code 93, MSI a Interleaved 2 z 5.
komerční, 100 USD
Insider FontAgent Pro 3 - profesionální aplikace pro správu písem včetně jejich automatické aktivace pro různé grafické a DTP aplikace je konečně k dispozici ve finální verzi pro Windows, popis programu najdete v samostatném článku na serveru Grafika Online.
komerční
LaserSoft SilverFast 6.5r6 - nová verze známého skenovacího programu optimalizovaného pro různé skupiny, modely a značky plochých, bubnových i filmových skenerů, nově s podporou IT8 kalibrace pro verze SilverFast Ai, HDR a DCPro.
komerční, 40 USD
pdf-FormServer 5.0 - již pátá stěžejní verze nástroje na vyplňování a ukládání PDF formulářů s řadou doplňkových funkcí.
komerční, 149 USD
PhotoZoom Pro 2.2.6 - update programu se specializací na zvětšování obrázků a fotografií pomocí několika algoritmů včetně technologie S-Spline XL.
komerční, 149 USD
Rorohiko Active Page Item Developer 1.0.41 - nová verze vývojářského pluginu na programování a spouštění skriptovacích pluginů, nově s podporou Adobe InDesignu CS3 a různými drobnými vylepšeními.
freeware
Rorohiko Active Page Item Runtime 1.0.41 - nová verze runtime pluginu pro Adobe InDesign na provozování skriptovacích pluginů, nově s opravenými konflikty s balíkem K4.
freeware
Rorohiko Lightning Brain ChatterGoofy 1.0.3 - update skriptovacího pluginu pro Adobe InDesign na automatické generování nesmyslných textů do textových rámců a kompatibilitou jazykových sad s extenzí Jabberwocky pro QuarkXPress. Novinkou je podpora InDesignu CS3.
freeware
Rorohiko Lightning Brain LikeFindsLike 1.0.1 - update skriptovacího pluginu pro Adobe InDesign usnadňující výběr a správu stránek v dokumentech.
freeware
Rorohiko Lightning Brain StoryParker 1.0.6 - update skriptovacího pluginu pro Adobe InDesign na přidávání kontextových menu k různým položkám stránky, nově s opravenými chybami pro InDesign CS a CS2.
komerční, 49 USD
Rorohiko Lightning Brain Sudoku 1.0.7 - update skriptovacího pluginu pro Adobe InDesign na tvorbu sudoku hádanek pro různé publikace, nově s podporou InDesignu CS3.
freeware
Rorohiko Lightning Brain TextStitch 1.0.1 - update skriptovacího pluginu pro Adobe InDesign zjednodušující práci s textovými rámci a zejména jejich spojování.
freeware
Style Flocker 1.0.1 - freewarový plugin pro Adobe InDesign na slučování a správu znakových, odstavcových a objektových stylů je nově kompatibilní s InDesignem CS3.
komerční, 40 USD
VueScan 8.4.23 - update skenovacího programu s podporou více než 200 plochých a filmových skenerů a u verze Professional též s možností importovat RAW snímky z digitálních fotoaparátů a provádět IT8 kalibrace barev. Novinkou jsou vylepšené funkce pro korekce barev pro některé skenery, vylepšené zaostřování u skeneru Canon FS4000, vylepšená podpora skenerů PIE/Reflecta a nově zařazená podpora skenerů Xerox DocuMate 152.

Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

freeware
Aqua Scribus 1.3.3.9 - nová verze open source DTP balíku s komplexní sadou funkcí pro běžné publikování a tvorbu layoutů stránek. Update přináší kromě různých drobných oprav také nové lokalizace a vylepšení týkající se vektorové SVG grafiky a PDF formulářů. Jiné verze Scribus jsou k dispozici též pro Windows, Linux a Unix.
shareware, 65 USD
BabelColor CT&A 2.7.0 - nová verze nástroje na konverzi barev mezi devíti RGB barvovými prostory (například ProPhoto, Adobe 1998/sRGB aj.) a jedním uživatelem definovaným barvovým prostorem s využitím hardwarových spektrofotometrů či kolorimetrů.
komerční
Badia Exportools pro InDesign 1.0b0 - plugin pro Adobe InDesign CS3 umožňující ukládat stránky dokumentů InDesignu jako samostatné soubory v různých formátech včetně formátů EPS, PostScript, PDF, JPEG nebo například jako textové soubory.
komerční, 50 USD
Badia LiveKeys Light/Pro 2.0 - finální druhá verze extenze pro QuarkXPress 7 pro uživatelské nastavení klávesových zkratek pro všechny položky menu.
freeware
ConvertEncoding 1.1.1.0 - zajímavý nástroj na konverzi textových a HTML souborů respektive jejich kódování písem do jiných kódových tabulek a případně i s jinými znaky konců řádek a funkcí pro automatické vyhledání a nahrazení textových řetězců uvnitř konvertovaného souboru.
shareware, 20 USD
docXConverter 1.3 - nová verze konvertoru dokumentů MS Wordu 2007 v jeho nativním XML formátu ".docx" do formátu RTF.
komerční, 199 USD
GLUON Slugger ID 6.1 - nová verze pluginu pro Adobe InDesign na sledování změn v dokumentech včetně automatické aktualizace přidávaných položek.
komerční, 199 USD
GLUON SpecTackler 7.0 - již sedmá stěžejní verze extenze pro QuarkXPress 7 pro automatizované rozmísťování textových popisek obsahujících různé vlastnosti obrázků, textových rámců, barev apod.
komerční, 99 EUR nebo 3 252 Kč včetně DPH
iCalamus 1.08 - nová verze DTP balíku speciálně vyvíjeného pro Mac OS X přináší několik zásadních vylepšení – například sazbu cizích jazyků zprava doleva, vylepšený modul Photographerbook na tvorbu fotoalb od osmi stran, upravené textové styly s novými vlastnostmi, vylepšený výběr a editaci textových polí a obrázků vložených do textu, možnost tisku dokumentů na šířku a další drobné změny. iCalamus Lite Edition je přitom nabízený zcela zdarma.
shareware, 29 EUR
Charmas 2.0 - nová verze prohlížeče a katalogizéru písem s funkcemi pro vyhledávání fontů a tvorbu vzorníku písem.
shareware, 35 USD
Cheap Impostor 3.0.2 - update impozičního nástroje, nově s automatickým otevřením "rozřazeného" výstupu v defaultním PDF prohlížeči, posouváním obsahu dokumentů pomocí kláves PageUp a PageDown a opravenými právy pro ukládání preferencí.
shareware, 20 USD
MacGhostView 4.4 - nová verze prohlížeče postscriptových a PDF dokumentů s konverzními a tiskovými funkcemi opravuje několik chyb předchozí verze aplikace a přidává novou verzi konverzní utility Macps2pdf na bázi Ghostscriptu 8.57.
update
Microsoft Office 2004 v11.3.5 - update Microsoft Office 2004 pro Mac OS X je určeno pro všechny verze Office 2004 a opravuje různé chyby týkající se stability jednotlivých aplikací v balíku a dále přináší různé bezpečnostní záplaty.
betaverze
Microsoft Office Open XML Converter 0.1 - první betaverze konvertoru XML dokumentů Microsoft Office ve formátu Office Open XML do formátu použitelného pro MS Office 2004 pro Mac OS X. Konvertovat lze dokumenty ".docx" a dokumenty obsahující makra s koncovkou ".docm", přičemž konvertor převádí soubory do RTF dokumentů.
komerční, 150 USD
OmniGraffle Pro 4.2 beta 5 - grafický editor kombinovaný s prezentačním editorem se specializací na tvorbu nejrůznějších grafů, organizačních a vývojových diagramů, schémat apod.
shareware, 30 EUR
PDFClerk 2.7b2 - nová verze nástroje manipulačního editoru na úpravy PDF dokumentů s funkcemi pro změnu pořadí jednotlivých stránek, integrovaným impozičním nástrojem, funkcemi pro spojování a rozdělování dokumentů aj.
shareware, 30 USD
PopChar X 3.2 - nová verze komfortního prohlížeče písem s integrovanou mapou znaků a vkládáním vybraných znaků do libovolné aplikace různými způsoby včetně HTML symbolů. Novinek v programu je celá řada, většinou se jedná o různé úpravy ovládání aplikace a zpracování "exotických" fontů, rychlejší je například zobrazování souhrnné tabulky znaků pro zvolené písmo.
freeware
Poster pro Illustrator 1.1 - nová verze dávkového konvertoru PDF, AI a EPS souborů. Konvertor funguje jako plugin pro Adobe Illustrator CS3.
komerční, 50 USD
RogueSheep Magma Effects 1.1 - nová verze pluginu na tvorbu různých image processingových a stylizačních efektů v Adobe InDesignu CS3 nabízí přes 100 efektových filtrů prostřednictvím technologie Apple ImageCore v Mac OS X Tiger.
komerční, 47 USD
SepPreview_CS3 v3.0.3 - update pluginu pro Adobe Illustrator CS3 na prohlížení dokumentů Illustratoru v podobě barevných separací.
komerční, 49 USD
StampInStone 3.2.1 - program na přidávání textových i grafických vodoznaků do jednotlivých stránek PDF dokumentů s možností nastavení barvy, písma, velikosti fontů a umístění vodoznaku.
komerční, 50 USD
Swift Publisher 2.1 - nová verze jednoduchého publikačního nástroje na tvorbu publikací na bázi šablon a s řadou užitečných novinek.
shareware, 40 USD
Tangerine 1.1 - nástroj na správu barev v Mac OS X s integrací s různými grafickými aplikacemi typu Adobe Photoshop, Illustrator, Flash, Fireworks aj.
freeware
TeXShop 2.10beta9 - nová verze freewarového prohlížeče TeX dokumentů z distribuce TeXLive/teTeX s podporou prohlížení pdftex a pdflatex souborů.
komerční, 75 USD
Zevrix BatchOutput 2.3 - nová verze pluginu pro Adobe InDesign pro dávkový export a tisk PDF a postscriptových dokumentů v závislosti na předvolených exportních a PDF stylech. Novinkou je především podpora Adobe InDesignu CS3.
komerční
Zevrix InPreflight 2 - nová veřejná betaverze pluginu pro Adobe InDesign na zkoumání a ověřování vlastností dokumentů InDesignu před tiskem a detekci případných problémů s tiskovým výstupem. Nové analytické funkce zahrnují například podporu barvových módů Adobe Illustratoru, seznam vložených písem ve vektorových EPS souborech a volby pro ignorování odkazů na vzorové stránky při kontrole dokumentu.
komerční, 95 USD
Zevrix LinkOptimizer 2.2.3 - nová verze pluginu pro Adobe InDesign na automatizovanou úpravu vložené grafiky do dokumentů InDesignu pomocí Adobe Photoshopu. Plugin slouží především k redukci rozlišení grafických objektů podle zvoleného rozlišení a velikosti. Novinkou je přidaná volba pro slučování viditelných vrstev grafických objektů v rámci jejich automatického zpracování v Photoshopu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » PDF - Adobe Acrobat  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: