Softwarové novinky 10/2007: prepress - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:VSE

Softwarové novinky 10/2007: prepress

sw software

2. října 2007, 00.00 | Tradiční měsíční přehled programů, pluginů, utilit či updatů různých aplikací za měsíc září si určitě nenechte ujít! Naleznete v něm informace o novinkách spojených s počítačovou sazbou, tvorbou či zpracováním PDF dokumentů a také třeba skenováním nebo tiskovým výstupem.

Windows
 
Název a stručná charakteristika programu

shareware, 20 USD
ABC Amber Text Merger 4.02 - update programu na spojování libovolného množství textových souborů do jednoho dokumentů v různých formátech včetně možnosti exportu ve formátu PDF.
komerční, 50 USD
Advanced Font Viewer 4.1 - nová verze poměrně rychlého prohlížeče nainstalovaných i doposud nenainstalovaných písem s integrovanými funkcemi pro jejich správu.
komerční, 70 USD
Aloaha PDF Crypter 3.0.0 - nová verze programu na šifrování PDF dokumentů se sadou veřejných klíčů a certifikátů a podporou PDF V1.5.
komerční, 49 USD
Aloaha PDF Signator 3.0.0 - nová verze nástroje na elektronické podepisování PDF dokumentů s podporou softwarových certifikátů a SmartCards/e-ID Cards.
komerční, 113 USD
Aloaha PDF Suite Pro 3.0.0 - nová verze nástroje na tvorbu PDF dokumentů s nastavitelným rozlišením. PDF Suite je k dispozici ještě v několik dalších verzích s odstupňovanou cenou a funkcemi.
freeware
Aloaha Sign 3.0.0 - nová stěžejní verze pro ověřování d2d/p7m/xmldsig a PKCS #7 signatur v PDF dokumentech s podporou různých typů certifikátů.
freeware
AMP Font Viewer 3.80 - freewarový prohlížeč a správce písem s funkcemi pro sestavení a tisku vzorníku písem s podporou TrueType, OpenType a Adobe Type 1 fontů.
komerční, 89 USD
Click to Convert 6.0 - již šestá verze tiskového ovladače na tvorbu PDF a HTML dokumentů s dávkovým publikačním módem (konverze celého adresáře s dokumenty), integrací s MS Office, možnostmi šifrování dokumentů, vkládáním písem do PDF dokumentů a jejich posílání e-mailem.
komerční, 59 USD
eXPert PDF Editor Professional 1.5.1070 - update rychlého PDF editoru s WYSIWYG pracovním prostředím a funkcemi podobnými (ale o dost jednoduššími) Adobe Acrobatu.
freeware
eXPert PDF Reader 1.5.1040 - update freewarového prohlížeče PDF dokumentů s integrovanými tiskovými funkcemi.
shareware, 25 USD
Font Manager 3.54 - update správce písem s integrovaným prohlížečem fontů a funkcí pro tisk vzorníků písem.
shareware, 28 USD
FontExplorerL.M. 5.4 - nová verze prohlížeče a současně i správce písem s podporou všech nejpoužívanějších formátů fontů.
komerční, 37 USD
Image To PDF Command Line 3.1 - konvertor obrázků do PDF dokumentů v příkazové řádce pro použití v různých externích aplikacích, program podporuje grafické formáty JPEG, GIF, PNG, BMP, PSD, WMF, EMF, PDF, PCX, PIC a TIFF.
shareware, 30 USD
MicroAdobe PDF Editor 6.6 - nová verze editoru PDF dokumentů má trochu podobné pracovní prostředí jako MS Word, podporuje práci bookmarky, má vlastní prohlížeč PDF souborů, umí editovat tabulky, obrázky i odkazy, a umí též importovat i exportovat formulářová data.
komerční, 40 USD
novaPDF Pro 5.3 build 233 - update virtuálního tiskového ovladače na tvorbu PDF dokumentů, nově s volbou pro přidávání textových vodoznaků, vylepšenou kompresí textů a různými opravenými chybami.
komerční, 40 USD
PDF2DOCExpress 1.6 - nová verze konvertoru PDF dokumentů do formátu Microsoft Wordu převádí PDF soubory do formátů DOC, RTF a TXT, umí extrahovat obrázky do formátů BMP, GIF, JBIG, JPG, MNG, PCX, PNG, TARGA, TIFF, WBMP a WMF, konvertuje více PDF souborů současně a podporuje 41 jazyků včetně češtiny a slovenštiny.
komerční, 89 USD
PDF Toolbox 6.0 - nová verze manipulačního nástroje na rozdělování, spojování a částečnou editaci PDF dokumentů (razítkování stránek, správa bookmarků, editace hlaviček a patiček stránek, úpravy metadat apod.).
shareware, 23 USD
PDF-XChange Lite 3.60122 - nástroj na tvorbu PDF dokumentů s volitelnou kompresí a různými způsoby optimalizace.
komerční, 79 USD
PDF Editor 2.6 - nová verze editoru PDF dokumentů pro přidávání poznámek do PDF souborů, razítkování stránek, jejich číslování editaci textových odstavců včetně vyhledávání a nahrazování textů, nebo rozdělování textových objektů do několika částí.
komerční, 44 USD
PDF Split Merge Pages 1.7.1 - update utility na extrakci stránek z PDF dokumentů, rozdělování a spojování PDF dokumentů a extrakci obrázků z PDF souborů.
shareware, 30 USD
PopChar Win 3.1.1 - update komfortní mapy znaků podporující jako kódování Unicode, tak i HTML entity a řadu jiných doplňkových funkcí.
freeware
PrimoPDF 3.1 - nová verze konvertoru dokumentů do formátu PDF prostřednictvím tiskového ovladače nově nabízí možnost spojovat PDF dokumenty a také podporu Windows Vista.

Windows/Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, od 1 599 USD
Adobe Font Folio 11 - v pořadí již jedenáctá stěžejní verze balíku písem společnosti Adobe obsahuje více než 2 300 fontů ve formátu OpenType pro Mac OS X a Windows XP/Vista. Nových je celkem 176 písem renomovaných písmolijen a grafických studií, všechna písma přitom umí využívat nových typografických funkcí Adobe InDesignu CS3 včetně podpory kódování Unicode a podpory CE a EE kódových tabulek. Retail verze Font Folio 11 pro 20 počítačů/licencí stojí 8 999 USD, licence pro 5 počítačů stojí 2 599 USD. Upgrade z předchozích verzí produktu se prodává od 1 599 USD.
komerční
Berthold 100+ OpenType Pro Fonts - přes sto písem v celkem osmnácti rodinách je k dispozici různých kódových stránkách včetně kódování Western European (1252) a Central European (1250).
shareware, 10 USD
Booklet CE 3.5 - nová verze skriptového doplňku pro Adobe InDesign na jednoduchou tvorbu bookletů, nově s podporou metrických jednotek v hlavním dialogovém okně.
shareware, 10 USD
BusinessCards CE 1.3 - nová verze skriptového pluginu pro Adobe InDesign na automatizovanou tvorbu vizitek respektive jejich duplikování a umístění na stránce.
komerční
Callas pdfInspektor4 CLI v4.0.259 - update profesionálního nástroje na kontrolu PDF dokumentů s pomocí profilů a ovládáním z příkazové řádky pro použití v rámci různých aplikací a prepress systémů. Novinkou jsou další verze aplikace nejen pro Windows, ale také pro Linux, Sun Solaris (X86 a Sparc) a AIX.
komerční
Canto Cumulus 7.5.1 - update známého profesionálního multiplatformního asset manageru s řadou zajímavých technologoií pro katalogizaci, prohlížení a archivaci řady grafických, multimediálních a "kancelářských" formátů souborů.
komerční, 45 USD
Discus 4.17 - update editoru na tvorbu a tisk přebalů pro CD/DVD média, VHS kazety, audiokazety apod.
shareware, 20 USD
docXConverter 2.0 - nová verze konvertoru ".docx" dokumentů Microsoft Wordu 2007 a Excelu 2007 do běžných formátů RTF a CSV, novinkou je zmíněná možnost převádět dokumenty MS Excelu 2007.
komerční
Dynagram DynaStrip 5.0 - pátá stěžejní verze impozičního balíku Dynastrip vylepšuje práci se sadami značek a má upravený JDF výstup.
freeware
OpenOffice.org 2.3 - nová finální verze známého open source kancelářského balíku se slušnými publikačními funkcemi, textovým, grafickým i prezentačním editorem, podporou přes třiceti jazyků a integrovanými funkcemi na tvorbu PDF dokumentů.
komerční, 299 USD
Markzware & CFour - společnosti Markzware a Cfour představily svá řešení na kontrolu dokumentů a jejich tvorbu i konverzi v rámci prepress operací. Konkrétně se například jedná o iStudio Publisher Lite na tvorby layoutu publikací, doplněnou stávajícími produkty z portfolia společnosti Markzware.
komerční, 199 USD
Markzware ID2Q v3 - nová verze konvertoru dokumentů Adobe InDesignu CS3 do formátu QuarkXPressu 7.x, nově pochopitelně s podporou Universal Binary formátu. Převádět lze samozřejmě i starší verze dokumentů InDesignu od v1.5 až po 5.x.
komerční, 199 USD
Markzware Q2ID v3 - konvertor dokumentů QuarkXPressu do formátu Adobe InDesignu funguje shodně jako výše uvedený doplněk ID2Q v3.
komerční
Pantone Goe System - společnost Pantone představila nový systém PANTONE Goe s 2 058 přímými barvami pro účely prepressu. PANTONE Goe System se skládá z několika modulů včetně softwarových nástrojů na tvorbu palet barev. Podporu PANTONE Goe již oznámila společnosti Quark.
komerční, 60 USD
PDF Studio 4.62 - update programu na zpracování PDF dokumentů s možností skenovat předlohy přímo do formátu PDF či vytvářet PDF soubory z obrázků a fotografií, přidávat k do PDF souborů komentáře, razítka, rozdělovat a spojovat stránky, vyplňovat formuláře aj.
komerční, 299 USD
Quark Print Collection 1.1 - sada prepress a impozičních nástrojů pro QuarkXPress 7 a Adobe Acrobat přichází v nové verzi, jejíž nejzásadnější novinkou je podpora Adobe Acrobatu 8.x. V sadě najdeme například extenze MarktIt, Item Marks a také Quark Imposer - vše z původní produkce společnosti ALAP.
komerční, 249 USD
Recosoft PDF2ID v1.0 - jednou z novinek společnosti Recosoft je konvertor PDF dokumentů do formátu Adobe InDesignu CS2/CS3. PDF2ID je plugin pro InDesign, s jehož pomocí můžete přímo importovat PDF soubory pro editaci v rámci běžných funkcí InDesignu. Podrobnější popis pluginu najdete v samostatném článku na serveru Grafika On-line.
info
SoftCare & CoreMedia Cross-Media Publishing - zajímavou novinkou je integrace univerzálního publikačního systému SoftCare K4 s manažerem obsahu společnosti CoreMedia. Integrace funguje mimo jiné na bázi XML dokumentů a modulu K4 XML Exporter, celý systém je pak určený především ke spolupráci s Adobe Creative Suite 3.
freeware
Typefi AutoFit 1.5.1 - update pluginu pro Adobe InDesign rozšiřujícího práci s textovými rámci o dynamické propojování jednotlivých rámců a automatickou úpravu jejich obsahu, nově s opravenými chybami pro InDesign CS3.
komerční
Universe Software pdf-FieldMerge 5.0 - editor na vyplňování PDF formulářů se sofistikovaným generátorem formulářů, možností jejich slučování, ověřování obsahu aj. Program je k dispozici nejen ve verzi pro Windows a Mac OS X, ale také ve verzi pro Linux.
komerční, 40 USD
VueScan 8.4.38 - update skenovacího programu s podporou několika set plochých a filmových skenerů a u verze Professional též s IT8 kalibracemi a importem RAW snímků. Novinky se opět týkají různých opravených ovladačů skenerů a upravené funkce pro ořez naskenovaných předloh.

Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

shareware, 16 USD
Font Pilot 2.1.7 - update prohlížeče písem nainstalovaných i doposud nenainstalovaných fontů.
shareware, 15 EUR
Font Viewer 5.4 - prohlížeč písem s funkcemi pro jejich porovnávání, testování a tisk vzorníků fontů, dostupný v řadě jazykových lokalizací.
komerční, 139 USD
GLUON ProScale ID 8.0 - již osmá stěžejní verze pluginu pro Adobe InDesign rozšiřující možnosti InDesignu v oblasti změny velikostí objektů a stránek, nově kompatibilní s InDesignem CS3 a vylepšenou změnou velikostí tabulek.
komerční, 199 USD
GLUON Slugger 7.04 - update extenze pro QuarkXPress pro automatické sledování změn v dokumentech pomocí informačních oken přiřazených k jednotlivým objektům.
komerční, 349 USD
GLUON StudioPack ID 4.0 - nová verze sady pluginů pro Adobe InDesign CS3 obsahuje doplňky ProScale ID, Cropster IS a Slugger ID. Novinkou je kompatibilita s InDesignem CS3 a možnost sdílení nastavení Sluggeru mezi Quarkem a InDesignem.
shareware, 15 USD
CharView 3.8.1 - nová verze výborné mapy znaků pro vkládání znaků do libovolné aplikace, nově kompatibilní s menu barem v Mac OS X 10.5.
shareware, 49 USD
Mellel 2.2.7.1 - update textového editoru pro Mac OS X určeného dle popisu "profesionálním spisovatelům".
freeware
NeoOffice 2.2.1 patch 1 - opravný balíček pro open source kancelářský balík NeoOffice (varianta OpenOffice.org nevyžadující X11 u Mac OS X).
komerční, 79 USD
Nisus Writer Pro 1.0.1 - update profesionálního textového editoru s řadou komfortních funkcí pro psaní, úpravy, formáty a všeobecně zpracování jakýchkoliv textů. Update řeší různé zjištěné chyby a drobné opravy, v prodeji je též zjednodušená verze Nisus Writer Express 3.0, nabízená za cenu 45 USD.
shareware, 48 USD
PDFClerk 2.8.2 - update nástroje na manipulaci s PDF dokumenty - změnu pořadí stránek, spojování PDF souborů, mazání vybraných stránek, jejich impozice apod.
komerční, 80 USD
Zevrix BatchOutput 2.5.4 - update pluginu pro Adobe InDesign pro automatický dávkový tisk a export PDF a postscriptových souborů, nově s opravenou chybou týkající se tisku/exportu všech otevřených dokumentů.
komerční, 130 USD
Zevrix LinkOptimizer 3 - třetí stěžejní verze pluginu pro Adobe InDesign pro optimalizaci obrázků a vložených bitmapových grafických objektů pomocí jejich automatické úpravy v Adobe Photoshopu a zpětného importu na shodné místo v dokumentu InDesignu se používá především pro úpravy rozlišení fotografií apod. Novinkou je například možností využívání akcí Adobe Photoshopu pro zpracování jednotlivých obrázků a fotek, okno zobrazující aktuální nastavení a také možnost zpracovat stejné obrázky vložené vícekrát do dokumentů InDesignu. K dispozici je ještě trochu zjednodušená verze LinkOptimizer Light s cenou 100 USD.
komerční, 25 USD
Zevrix WordOutput 1.0 - řešení pro odesílání souborů MS Wordu na vybranou tiskárnu Mac OS X včetně různých virtuálních tiskáren typu Adobe PDF 8.0 nebo CUPS-PDF.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » Sazba  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: