Smashing Magazine, aneb centralizace, která potěší - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


VSE

Smashing Magazine, aneb centralizace, která potěší

19. května 2009, 00.00 | Zná to každý, kdo se zajímá o počítačovou grafiku a nejen o ni. Ať už pro rozvoj svých dovedností nebo pracovní povinnosti vůči klientům je třeba hledat a pátrat na internetu. Je nutné najít správné informace, inspiraci pro další práci, dobré tutoriály, freewarové soubory, které by vám ušetřily čas a práci. Jistě, je zde vševědoucí Google, se kterým najdete téměř vše, co potřebujete. Ovšem musíte mít k dispozici devizu, které se říká čas. Takže by možná stálo za to zkusit něco jiného – například portál Smashing Magazine.

Po pravdě řečeno, samotný název nevzbuzuje u grafického portálu přílišnou důvěru, trochu totiž připomíná rockovou kapelu Smashing Pumpkins, jejíž hudební klipy patřily do kategorie těch neortodoxně pojatých. Takže jsem chvíli otálel s kliknutím na odkaz, od kterého jsem v tom lepším případě očekával informace čerstvé jako vlašský salát z podnikové kantýny, v tom horším jen záběry domácího amatérského videa s akrobaticky nadanou dvojicí uprostřed.

Po otevření úvodní stránky serveru Smashing Magazine k mému překvapení nepřicválalo stádečko trojských koní, ani se na obrazovce nerozblikalo ujištění, že jsem právě vyhrál vysněnou částku. Měl jsem před sebou vkusně vyvedený web s množstvím nabízených služeb, které se jistě hodí každému, kdo se o počítačovou grafiku zajímá. Nabízí se zde množství kvalitních tutoriálů, ať už se jedná o Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, After Effects nebo Dreamweaver, a to jak návody umístěné přímo na tomto webu, tak případně odkazované na další , a nutno říci funkční a kvalitní portály, jako je například Video Copilot. Je zde k dispozici množství freeware fontů, icon a webových šablon. Velký prostor je zde věnován problematice CSS stylů a tvorbě webu vůbec. Na své si zde přijdou zájemci o krásné fotografie a tapety seřazené do různých a poměrně nevšedních témat, to samé platí i o ostatní bitmapové a vektorové grafice. Inspiraci, návody a zdrojové soubory zde najdou ti, kdo potřebují vytvořit logo, video s efekty či opatřit svůj 3d model kvalitní texturou. Není zde nouze o různé perličky, jako jsou nejhezčí a nejoriginálnější „404 Error Pages“, graffiti artwork nebo kresby s horrorovou tématikou.

Na daném webu je toho k vidění a k dispozici mnohem více, vše je přehledně roztříděné, takže zde odpadá dlouhé čekání na nejasný výsledek. Ostatně, množství (více jak 100 není žádná výjimka) diskutujících a kladně hodnotících návštěvníků u jednotlivých témat je toho důkazem, takže pevně věřím, že si tento zajímavý a informacemi nabitý server najde své místo v postranní liště vašeho prohlížeče.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Design  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: