Shinycore Path Styler Pro 1.5: obrysové efekty pro Adobe Illustrator a Photoshop - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


VSE

Shinycore Path Styler Pro 1.5: obrysové efekty pro Adobe Illustrator a Photoshop

10. října 2007, 00.00 | 3D obrysové, respektive bevel efekty lze vytvářet prakticky v každém bitmapovém i vektorovém grafickém editoru. Path Styler je zajímavý tím, že nejen v Illustratoru, ale i Photoshopu používá jako zdroj výběru pro efekty výhradně vektorové cesty a dosahuje tudíž velmi kvalitních výsledků. Popis aktuální verze pluginu vám dnes nabízíme.

PathStyler společnosti Shinycore Software je plugin pro Adobe Photoshop a Illustrator na tvorbu plastických „3D“ hran a obrysů objektů. Plugin využívá vektorové technologie cest a křivek Adobe Photoshopu a Adobe Illustratoru pro generování velmi přesných a ostrých hran jednotlivých efektů, které lze skládat pomocí vrstev přímo v prostředí Path Styleru.

K dispozici jsou verze pro Windows i Macintosh, verzi pro Illustrator CS3 pro Mac OS X je nutno stáhnout samostatně. Cena každé verze pro Photoshop i Illustrator je 99 USD, společně stojí oba pluginy 129 USD. V Adobe Illustratoru funguje Path Styler Pro jako tzv. Live efekt a při změně nápisu či na objekt aplikovaného efektu se automaticky upraví i daný efekt.

Funkce pluginu

Jak už bylo řečeno výše, slouží Path Styler Pro především k tvorbě 3D bevel efektů pro samostatné objekty či skupiny objektů. Objektem přitom může být nejen nadefinovaná cesta (nemusí být přitom nutně uzavřená), ale také výběr Photoshopu převedený na cestu či textový objekt vytvořený s pomocí výběru a opět převedený na cestu. Právě díky práci s vektorovými cestami v podobě kontur objektů jsou bevel efekty generované Path Stylerem vizuálně velmi dobré (případně i s ostrými obrysy) a bez problémů je lze použít i pro tiskové účely. Výstupem Path Styleru v Photoshopu je pochopitelně bitmapa, kterou můžete dále upravit.

Ještě před finálním vytvořením bevel efektu podle jednoho z efektových stylů pluginu si lze upravit řadu vlastností daného efektu. Konkrétně se jedná například o ostré či kulaté rohy obrysových efektů, vlastnosti textur, barvy efektů a jejich barvové přechody, profil bevel objektů (včetně možnosti ruční editace profilu) a také efekty dosažené pomocí simulace bump mappingu. Simulovat lze v pluginu též světelné efekty, a to dokonce s několika druhy světelných zdrojů s volitelnou barvou i prostorovým umístěním v grafické předloze.


PathStyler Pro 1.5 - výběr efektu a jeho okamžitá aplikace na výběr či cestu v Adobe Photoshopu nebo Illustratoru


PathStyler Pro 1.5 - součástí manipulace se světelnými zdroji je mimo výběru typu světla a jeho barvy také 3D ovladač pozice a nasměrování daného světla

Novinky

Protože je Path Styler Pro 1.5 k dispozici jak pro Photoshop, tak i pro Illustrator, liší se novinky aktuální verze 1.5 částečně i podle jednotlivých variant pluginu. Společnou novinkou je například dvacet zbrusu nových procedurálních textur používaných pro výpočty bump mappingu, neboli plastických vlysů, vrypů, prohlubní a dalších 3D deformací v rámci jednotlivých efektových stylů. Další zajímavou novinkou je přímá podpora barevných vzorů, které lze nyní používat v kombinaci se styly a barvovými přechody. Pokud při své práci využíváte HDR obrazy s vysokým dynamickým rozsahem, pak možná oceníte jejich podporu v Path Styleru, včetně možnosti pracovat s grafickým formátem TARGA. Mezi další inovace pluginu společné pro Photoshop a Illustrator patří třeba vylepšená práce se světelnými zdroji, včetně nového nástroje pro interaktivní umísťování jednotlivých světel (celoplošných, směrových či bodových), nová funkce Mapping a možnost používat Light Probe kompatibilní obrázky k osvětlování objektů.

Path Styler Pro 1.5 pro Adobe Illustrator umí u efektů zachovat přímé barvy, verze pro Adobe Photoshop naopak nabízí možnost tvorby bezešvých textur a pozadí prostřednictvím nového filtru Fill Styler, který samozřejmě funguje i s nadefinovaným výběrem. Path Styler Pro 1.5 pro Adobe Photoshop dále podporuje 16-bitové i 32-bitové barvové kanály, má volbu pro bezešvé spojování textur a navíc ještě nabízí detailnější tvorbu a nastavení bump mappingu.

Závěr

Path Styler Pro je zajímavý a snadno ovladatelný efektový plugin pro Adobe Photoshop i Adobe Illustrator, nicméně jeho cena je možná trošku neadekvátní. Někomu možná budou připadat funkce pluginu trochu neužitečné, jako doplněk pro Illustrator se ale Path Styler Pro hodí docela dobře. Využití pluginu v nových verzích Adobe Photoshopu (tzn. CS2/CS3) asi bude díky efektovým stylům samotného Photoshopu trochu sporné, na druhou stranu díky využití cest rozšiřuje Path Styler i možnosti tohoto programu.

Zkušební verzi pluginu pro Adobe Photoshop i Adobe Illustrator si můžete stáhnout zdarma na webových stránkách společnosti Shinycore Software.


PathStyler Pro 1.5 - stěžejní nabídka efektových stylů pro jednotlivé 3D bevel efekty


PathStyler Pro 1.5 - profily obrysů objektů pro simulaci plastických okrajů


PathStyler Pro 1.5 - také barvových přechodů není zdaleka tolik jako grafických stylů pro bevel efekty


PathStyler Pro 1.5 - ukázka vzorů, které je možné použít pro efekty


PathStyler Pro 1.5 - každý profil hran objektů/výběru si lze ještě upravit ručně


PathStyler Pro 1.5 - jednotlivé styly lze dále transformovat, a to včetně použitých světel a texturových map


PathStyler Pro 1.5 - předvolby pluginu nabízí mimo nastavení měřících jednotek ještě volbu pro vyhlazování, rychlý náhled efektů a další věci související s grafickým rozhraním produktu

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Vektory  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Design  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: