Seminář: Tiskové výstupy a pre-press v Adobe CS2 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:VSE

Seminář: Tiskové výstupy a pre-press v Adobe CS2

30. dubna 2007, 00.00 | Tento seminář řeší ucelenou a srozumitelnou formou problematiku sdílení dat a jejich korektní výstup z aplikací v rámci Adobe Creative Suite 2. Nedaří se vám vytisknout dokumenty česky, mizí písmenka, mění se obrázky, výstupní data nejsou dle vašich představ či máte problémy s barevným podáním? Seminář má odpovědi na všechny tyto otázky a problémy.

Nedaří se vám vytisknout dokumenty česky? Vypadávají vám písmenka nebo se obrázky změnily při tisku k nepoznání? Jsou kostrbaté, neostré, někdy příliš tmavé, jindy světlé nebo s barevným nádechem, který se vám nelíbí? A přitom na monitoru to tak pěkně vypadalo.... Pokud se občas potýkáte s podobnými problémy, existují určitá pravidla, při jejichž dodržování se vám podaří eliminovat nebo odstranit uvedené nedostatky. Následující seminář řeší ucelenou a srozumitelnou formou problematiku sdílení dat a jejich korektní výstup z aplikací v rámci Adobe Creative Suite 2. Dozvíte se, jak správně zpracovat a ukládat vaše obrazová i textová data podle typu výstupu z jednotlivých programů a jaké nastavení zvolit pro optimální a bezproblémový přenos dat mezi aplikacemi, jaká písma ve vašich dokumentech používat, jaká naopak ne a proč... Přenos dat, tiskové výstupy a pre-press v Adobe Creative Suite 2.

1/ Problematika profesionálních výstupů z aplikací balíku Adobe Creative Suite – úvod do problematiky, vymezení jednotlivých typů výstupů a možných problémů v předtiskové přípravě a sdílení vektorových a bitmapových dat mezi aplikacemi.

2/ Nefunguje vám čeština? Každou chvíli na vás z papíru kouká Courier? Práce s písmy v aplikacích ACS2, členění a typy písem, způsoby popisu písma. Kompatibilita mezi platformami, správa písem v operačních systémech – možnosti a problémy. Problematika kódování a počeštěných písem. Možné chyby a způsoby správného použití pro korektní tiskové výstupy v závislosti na zařízení.

3/ Práce s barvami v ACS2, barevné prostory, výhody a nevýhody, obecná pravidla pro tiskové výstupy v závislosti na výstupním zařízení. Možné problémy a jak se jim vyhnout, případně jak dodatečně změnit barevné informace. Jak nastavit různá uživatelská barevná nastavení v jednotlivých aplikacích, komplexní nastavení barev v Adobe Bridge.

4/ Výhody a nevýhody vektorové grafiky v porovnání s bitmapovými daty. Způsob zápisu vektorových dat. Formáty vektorových dat pro sdílení mezi aplikacemi ACS2, způsoby a výhody použití, zásady správného nastavení pro tiskový výstup. Jak vytváříme vektorová data ve Photoshopu, InDesignu, Illustratoru. Způsoby vkládání do jiné – nemateřské aplikace. Možnosti a nastavení exportu do různých formátů. Texty a písma ve sdílených vektorových datech. Zásady slučování průhledností při výstupu, přetisky. Vektorizace bitmapových dat.

5/ Bitmapová grafika v ACS2. Definice, způsob zápisu a vyplývající omezení. Rozlišení, absolutní a relativní velikost, interpolace. Barevná hloubka, profily při vkládání do InDesignu, Illustratoru. Způsoby a výhody/nevýhody při různých způsobech sdílení a importování bitmapových dat v rámci balíku ACS2. Vazby nebo zapuštěné obrázky? Kolorování fotografií v InDesignu a Illustratoru. Práce s průhledností, cestami a alfa kanály u importovaných dat.

6/ Možnosti výstupu – export, Uložit jako, tisk, tisk do souboru. Ukládání pro web v Adobe Photoshopu, pdf prezentace z Photoshopu, galerie obrázků z Photoshopu. Tisk z Photoshopu. Export a tisk z Illustratoru.

7/ Možnosti výstupu z Adobe InDesign. Kontrola před výstupem, příkaz pro archivaci. Vyhledávání a nahrazování problematických písem. Možnosti úprav problematické importované grafiky. Nastavení exportu a tisku pro web, pro stolní tiskárnu, pro ofsetový tisk.

8/ Ofsetový tisk jako finální produkt práce v aplikacích ACS2. Rozlišení grafik a kreseb. Nastavení rastrů a úhlů separací při tisku z ACS2, nárůst tiskového bodu a jak s ním počítat při úpravě obrázků. Spadávka, řezací a soutiskové značky, pruhy barev. Přímé a výtažkové barvy a proč je použít. Postscript a následná separace nebo kompozitní pdf?

9/ Typy pdf souborů z ACS2 podle nastavení výstupu do pdf, správná nastavení podle typu výstupu. Možnosti a problémy následné editace a oprav ve formátu pdf. Elektronická korektura? Ochrana dat ve formátu pdf.

10/ Závěr – shrnutí. Obecná pravidla pro pre-press a kvalitní tisk nejen z aplikací Adobe.

Komu je seminář určen:

Seminář je určen všem zájemcům o pochopení důvodů a příčin nejčastějších chyb v procesu předtiskové přípravy, jako jsou např. problémy s fonty, barevností, přetiskem, rozlišením, atd. Seminář řeší podrobné postupy, jak uvedené nedostatky vzniklé v sazbě eliminovat nebo jim pokud možno předcházet. Předpokládá se alespoň rámcová lehká znalost aplikací Adobe CS. Na těchto programech jsou prakticky předváděny a popisovány správné zásady a postupy zpracování dat v Photoshopu, Illustratoru a InDesignu s důrazem na bezchybný tiskový výstup, ať formou tisku nebo hi-res pdf souborů, určených k zpracování v ofsetovém tisku v osvitových, případně CTP zařízeních.

Lektoruje:
Petr Cába
Po studiu na MFF UK pracoval krátce jako operátor sálových počítačů. Od roku 1994 se pohybuje v oblasti DTP a pre-pressu. Působil jako grafik, skenerista v různých reklamních agenturách, jako vedoucí DTP studia v tiskárně INPRESS a DTP operátor v nakladatelství. Na Embaxu 98 jako skenerista prezentoval nové skenovací programy firem Howtek a Lasersoft pro bubnové a ploché skenery. Momentálně je grafik na volné noze, zabývající se akcidenčními tiskovinami pro různé klienty, sazbou knih a lektorskou činností.

Termíny konání:

Termín 18. 6. 2007:
   18. 6. 2007 9:00 až 16:45

Cena bez 19% dph: 1950,- Kč

Počet účastníku: max. 13

Místo konání:
Grafika Publishing, s.r.o. Hálkova 2, 120 00 Praha 2

Plánujete-li účast na semináři, potvrďte prosím co nejdříve (nejlépe nyní) účast tímto formulářem. Počet účastníků seminářů je limitován a v případě obvyklého příliš velkého zájmu budou vyřizovány objednávky podle data přijetí.
Platba na seminář probíhá předem se 7denní splatností.
Při zrušení objednávky do 7 dnů před seminářem činí storno poplatek 20 %, poté 100 % z ceny semináře.

Potvrzuji závazný zájem o účast na následujícím semináři:

Seminář: Adobe InDesign CS2 – sazba dokumentů komplexně, 2 dny (11.6.2007, cena 3500 Kč bez 19% DPH)

Tiskové výstupy a pre-press v Adobe Creative Suite 2 (18.6.2007, cena 1950 Kč bez 19% DPH)

Adobe Illustrator CS2 - základy, 2 dny (25.6.2007, cena 3500 Kč bez 19% DPH)

       
Jméno : Ulice :
Příjmení : Město :
Firma : PSČ :
IČO : Země :
DIČ : Telefon :
E-mail :
 
Poznámka:

Současně souhlasím s tím, aby mé osobní údaje poskytnuté v rámci objednávky vedla společnost Institut digitální fotografie s.r.o. v automatizované databázi zákazníků. Na mou žádost budou údaje z databáze vyřazeny. Údaje nesmí být poskytnuty třetím osobám.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Poradna  

 » Rubriky  » Design  

 » Rubriky  » Photoshop  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: