Poohlédnutí za výběry nejlepších snímků roku 2009 (2. část) - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


VSE

Poohlédnutí za výběry nejlepších snímků roku 2009 (2. část)

2. února 2010, 00.00 | Rok 2009 je již skoro měsíc minulostí a žije jen v našich vzpomínkách. Během roku 2009 byly sice pořízeny miliony fotografií, ale těch elitních snímků, které fotografa vizuálně ohromí, vzniklo jen pár stovek. Pojďme se spolu v závěrečném díle našeho dvoudílného seriálu podívat další výběry těch nejlepších snímků, které byly v loňském roce pořízeny. Celkem můžete v uvedených výběrech shlédnout několik set jedinečných snímků. Neváhejte a přečtěte si náš článek, který vám k daným fotografiím ukáže cestu.

Rok 2009 je již skoro měsíc minulostí a žije jen v našich vzpomínkách. Během roku 2009 byly sice pořízeny milionů fotografií, ale těch elitních snímků, které fotografa vizuálně ohromí, vzniklo jen pár stovek. Jak lze na takové výjimečné snímky narazit? Jednou z osvědčených cest, jak si vychutnat špičkové fotografie, je se podívat na kolekce snímků, které sestavili profesionální fotoeditoři ze světových fotografických agentur či medií. Pojďme se tedy spolu v závěrečné části našeho dvoudílného seriálu podívat na několik výběrů těch nejlepších snímků, které byly v loňském roce pořízeny. Celkem můžete v závěrečném díle zhlédnout několik stovek jedinečných snímků. Přejeme vám příjemný zážitek a bezednou inspiraci.

The Big Picture
Fotoeditoři amerických novin „The Boston Globe“ publikovali nedávno v obrazové příloze „The Big Picture“ velmi vytříbený výběr nejlepších snímků za rok 2009. Na odkazech níže si můžete prohlédnout celkem 130 fotografií. Je těžké z tak velkého počtu kvalitně vybraných fotografií tzv. „vypíchnout“ ty nejzajímavější, protože každý (včetně nás) může mít odlišný vkus. Nicméně tento snímek od fotografa Menahema Kahana, který zachycuje ortodoxní Izraelity při oslavách, má díky kombinaci pohybové neostrosti a ostrých partií doslova „hypnotický“ potenciál.


Foto: via Boston.com


Foto: via Boston.com


Foto: via Boston.com

Denver Post
Na webových stránkách denverských novin „Denver Post“ můžete nalézt čtyřdílnou sérii nejlepších snímků roku 2009, kterou sestavili fotoeditoři jmenovaných novin. Můžete si zde prohlédnout zhruba 130 fotografií. Na některé fotografie jste sice již mohli narazit v jiných výběrech top snímků z roku 2009, přesto zde ale naleznete velké množství snímků, které jste ještě nikde jinde neviděli. Z prvního dílu se nám nejvíce líbila výtvarně zajímavá fotografie Clivea Roseho (Getty Images), která byla pořízena na závodech skokanů do vody. Z druhého výběru nás zaujal noční snímek pákistánského tábora pro uprchlíky (autor AP Photo/Emilio Morenatti). Z třetí sorty výběru fotografií vypadá např. velmi zajímavě fotografie stíhacího letounu F-22 Raptor při překonávání nadzvukové bariéry (autor AP Photo/US Navy, Ronald Dejarnett, File ). Ve čtvrtém díle uváděného seriálu zase mimo jiné vyniká dramatický snímek běžícího otce se zraněným chlapcem v náruči (autor (Yasser Saymeh/AFP/Getty Images).


Foto: via Denverpost.com


Foto: via Denverpost.com


Foto: via Denverpost.com


Foto: via Denverpost.com

Die Presse
Německé noviny „Die Presse“ mají na svém webu publikovanou kolekci nejzajímavějších sportovních snímků, které pořídili sportovní fotoreportéři v uplynulém roce. Dodejme, že v uvedeném výběru naleznete celkem 30 fotografií. Mezi hodně podařené snímky patří například fotografie, která z neobvyklé perspektivy ukazuje letícího skokana na lyžích.


Foto: via Diepresse.com

Los Angeles Times
Ve výběru výše jmenovaných novin se můžete setkat s 50 fotografiemi z různých odvětví lidských aktivit (zprávy, reportáže, sport, příroda apod.). Mezi fotografie, které dokáží uchvátit váš pohled, patří například snímek potápějícího se tučňáka od Marka Bostera.


Foto: via Latimes.com

SPIEGEL
Kolekci nejlepších snímků roku 2009 sestavil i mediální koncern SPIEGEL, a tak si na jeho webu můžete prohlédnout pestrou směsici 51 fotografií. V dané kolekci snímků nás zaujal originální snímek zachycující hromadnou sklizeň obilí.


Foto: via Spiegel.com

Calgary Sun
Pestrý výběr nejlepších snímků od kanadských novin obsahuje 81 fotografií, které pořídili jejich fotoreportéři v loňském roce. Příjemný úsměv na tváři dokáže například vyloudit fotografie od Laury Pedersenové, na které malá holčička pozoruje svého strýce během policejního ceremoniálu.


Foto: via Calgarysun.com

National Post
Je sice pravdou, že se v 61snímkové kolekci kanadských novin „National Post“ nalézá nemálo fotografií, jež se už objevily v jiných výběrech, přesto je zde možné se při troše trpělivosti proklikat ke snímkům, které jste ještě nikde nemuseli vidět. Fascinující pohled na obrovské hnízdiště ptáků například slibuje snímek, který pořídil fotograf Menahem Kahana (AFP/Getty Images). Na odkazovaných stránkách lze rovněž nalézt další bilancující výběr snímků, které jsou tématicky zaměřené na násilí a konflikty, jež se udály v loňském roce (tento výběr celkem obsahuje 45 fotografií).


Foto: via Nationalpost.com


Foto: via Nationalpost.com

National Geographic
Pro ty z vás, kteří jsou již unavení žurnalistickou fotografií, která z velké části v současné době zachycuje poměrně smutné události, nabízíme několik odkazů, kde hlavní slovo mají barvy, příroda, zvířata a zajímaví lidé z celého světa.Foto: via Slideshare.net

Výběr z výběrů
Pokud vám náš výběr z kolekcí těch nejzajímavější fotografií roku 2009 přeci jen nestačil a chtěli byste více, tak vám doporučujeme navštívit server thedigitalphotographyschool.com, na kterém naleznete obsáhlý přehled odkazů na celkem 124 fotografických blogů, které rovněž sestavily výběr těch nejlepších fotografií pořízených za rok 2009. Přejeme vám příjemné brouzdání a skvělé vizuální zážitky.


Zdroje:
Boston.com
Denverpost.com
Diepresse.com
Latimes.com
Spiegel.com
Calgarysun.com
Nationalpost.com
Traveler.nationalgeographic.com
Slideshare.net
Digital-photography.com

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Design  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: